Замість волошок – свинячі фекалії

27 сентября 2017 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 4 коммент. | № 39 (1122)
style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">


До редакції звернулися представники положанської громади зі скаргою на місцевого фермера. Положани вже забули, як це вдихати на повні груди чисте повітря, милуватися зеленими полями та просто культурно відпочити з родичами у себе на подвір’ї. Чому?- запитаєте Ви. А все через фермерську діяльність підприємця, який на колишній конюшні облаштував свиноферму. Це ж добре, що людина чимось займається та ще й вирощує традиційний український смаколик – сало, – можуть на це відповісти люди, домівки яких розташовані за десятки кілометрів від цієї ферми. Проте це лише одна сторона медалі – позолочена. А з іншої сторони розмістилися свинячі екскременти, стійкі «пахощі» від яких провоняли все навкруги, та мільйони мух, які заполонили село в небаченій до сих пір кількості.

Місцевий мешканець, народний депутат Верховної Ради другого  скликання Юрій Тимофійович Бублик розповів, що років п’ять тому фермер Едуард Дзюбанов викупив приміщення конюшні за адресою с. Пологи, вул. Кузнєцова, 13 та почав розводити в ньому свиней.

- І все було б добре, якби не одне але – підприємець порушує санітарні правила та норми розміщення, обладнання та експлуатації малих ферм для утримання свиней, – пояснює Юрій Тимофійович. – Він повністю ігнорує питання бережливого ставлення до природи, її охорони та раціонального використання її багатств, грубо порушуючи вимоги по збору, обробці та утилізації відходів. На практиці зберігання та зневоднення гною здійснюється на невідповідних майданчиках, простіше кажучи, на звичайному городі, розміщеному навпроти свиноферми. Зрозуміло, що там відсутні сечоприймачі, знезараження гною не проводиться, порушуються терміни його утилізації. Все це призводить до забруднення ґрунтових вод, неприємних запахів, порушення екологічних прав та законних інтересів жителів вулиць Кузнєцова та Шевченка села Пологи.

Терпець у місцевих вже увірвався. В які двері бідолашні тільки не стукали, ніде їм не відчиняють. Тому положани звернулися до Охтирської місцевої прокуратури та редакції газети «Роксолана» з проханням допомогти у вирішенні їхньої проблеми.

На минулому тижні журналісти відвідали село, аби на власні очі переконатися у правдивості інформації. Приїхавши на місце, ми оглянули з вулиці територію свиноферми, двері до якої були зачинені, позазирали у щілини та направилися до місця складування продуктів життєдіяльності свиней. Звичайний клаптик землі густо покритий фекаліями, навколо яких порозводилося такої мухви, якої ще білий світ не бачив. Сморід аж очі виїдав, комахи атакували та летіли в обличчя.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">


Потім завітали на подвір’я до Катерини Семенівни, яка мешкає за 100 метрів від ферми.

- За літо використала більше 60 липучих стрічок для мух, – розповідає жінка. – Біля входу до будинку прив’язала віника з гілок, аби перед тим, як зайти до оселі, позмітати з дверей мух. Що таке провітрювання та чисті вікна, ми вже забули. А як вивісиш речі на вулицю, аби просохли, то від запаху порошку і ополіскувача й сліду не залишиться – фекалії будь-які пахощі  альпійських трав перебивають.

Мешканка с. Пологи Ганна Рєзнік розповідає:

- За 100 метрів від ферми розміщений дитячий майданчик, продуктовий магазин та автобусна зупинка. Ми не повинні щодня вести нерівний бій з комахами та пекельними «пахощами», хвилюючись за стан води, повітря та рідної землі.

Також нам вдалося поспілкуватися з фермером Едуардом Дзюбановим, який неохоче коментував ситуацію, що склалася навколо його діяльності на фермі.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">


- Я нічого не порушую, – розповідає Едуард В’ячеславович. – Вирощую свиней, заробляю собі на хліб з маслом. Місцеві також коров’ячий перегній навпроти своїх дворів викидають, то їм не воняє. Перегній як вивозив на городи, так і буду вивозити. А що з ним робити? Кудись же його дівати потрібно. Це ж село. Тут шоколадом не пахтітиме. Мені здається, що ситуація надумана і моя діяльність комусь просто не на руку. Вам скільки заплатили за те, щоб ви сюди приїхали?

Відповідаю, що я представляю незалежне всеукраїнське видання і за свою роботу отримую лише офіційну зарплатню. Дана тема має значний суспільний інтерес, і не висвітлити її ми не маємо права.

Звичайно, розбризкувати «Шанель Шанс» по селу фермера ніхто не просить. Але щонайменше вивозити перегній за межі села та належним чином утилізувати його підприємець зобов’язаний.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">


Олена Нікуліна

 

 Комментарии (4)

 

 1. Втакойжеситуации пишет:

  Сейчас все поголовно на продажу кормят комбикормами и действительно отходы от животноводческих ферм воняют так что просто мрак. У самих были свиньи когда- то, но на нормальных харчах. Так не воняло так, как воняет когда сосед выносит после четырёх свиней на продажу. Воняет стойко, долго. Причём это не только мое мнение – у нас люди крышу делали, так тоже жаловались на вонь. Эти фекалии даже в сухом виде воняют чем- то не объяснимым. Вот и думай что мы едим….

 2. Пионер пишет:

  Пхе.А чого на нього дивляться як на iкону?Коктейля Молотова йому на дах та й усе.Чи ба яка цяця.

 3. прохожий пишет:

  Запахи,это конечно не хорошо и не приятно,но действительно при СССР , когда были колхозы ,все,как то терпели…А сейчас ,что типа уже “европа ” наступила и все “французами” поставали ?

 4. Мишко пишет:

  Оце наваляли свині, бідні селяни, бо змушені какашками дихати. Цьому фермеру треба пику начистити за таке свинство

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: