DAS IST Спокута

4 октября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №40 (1123)

Вже сьомий рік поспіль працівники Охтирської районної центральної бібліотеки в партнерстві з ГО «Ініціативи розвитку» та районною радою ветеранів опікуються людьми похилого віку, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини або ж народжені до 9 травня 1945 року. За цей період сильна команда небайдужих до проблем пенсіонерів спільними зусиллями виграла чотири гранти, які фінансуються німецьким фондом «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Основна мета реалізації даних проектів – покращення якості життя людей, які стали жертвами націонал-соціалізму.


Детальніше про роботу з даною цільовою групою нам розповість директорка Охтирської районної бібліотеки, чуйна та добра людина, якій болить доля кожного пенсіонера, який був вивезений на примусові роботи до Німеччини, Ольга Андоленко.

? Попередні три проекти вже реалізовані і є позитивні результати. Розкажіть про них детальніше.

- Перший проект охопив мобільних представників цільової аудиторії. Він був направлений на створення культурно-просвітницького центру на базі районної бібліотеки, метою якого є подолання самотності у мобільної категорії населення. Завдяки ньому нам вдалося організувати засідання гуртків різних спрямувань, зустрічі за чашкою кави. Пенсіонери відзначали у стінах бібліотеки дні народження, просто збиралися на чаювання, таким чином їм вдавалося відганяти примари самотності та відчувати себе потрібними оточуючим.

Кожен наступний проект є логічним продовженням попереднього. Другий проект носив символічну назву «І осінь життя буває золотою», в рамках реалізації якого ми мали змогу закцентувати основну увагу на допомозі маломобільним і немобільним пенсіонерам. В бібліотеці влаштовували по Скайпу розмову школярів з самотніми літніми людьми, які розповідали дітям про повоєнні роки та про тернистість життєвої стежини. Для цього наші волонтери приходили в гості до пенсіонерів з обмеженими фізичними можливостями з ноутбуками.

Третій проект носив назву «Врятувати від забуття». Сіті-лайти, які розміщалися по місту напередодні святкування Дня перемоги, були виготовлені за грантові кошти. Також ми створили альбоми сімейних історій.

? Які особливості четвергового гранту та на що він спрямований?

- Четвертий проект розрахований на два роки та передбачає фінансування на загальну суму в розмірі 14 тисяч євро. Ці кошти будуть надходити поступово, згідно з переліком заходів робочого плану. Основна його ціль – це покращення якості життя колишніх жертв націонал-соціалізму, шляхом залучення активних членів громади до підтримки, захисту інтересів літніх людей, створення сприятливих умов для їх життя, забезпечення  надання ефективної та регулярної підтримки. Тобто з 1 вересня 2017 року по 31 серпня 2019 року будемо працювати над захистом та адвокацією постраждалих у роки війни, відвідувати маломобільних і немобільних членів цільової групи вдома та навчати і супроводжувати волонтерів.

Також незабаром значно розшириться географія нашої діяльності, адже з’являться місця зустрічей для нашої цільової аудиторії в 11 населених пунктах району: Груні, Хухрі, Комишах, Чупахівці, Довжику, Чернеччині, Куземині, ново построєному, Олешні та Малій Павлівці та, звісно ж, Охтирці.

Цифри: 14 тис євро – сума четвертого траншу, яка буде розділена на квартали.

31 пенсіонера, постраждалого від націонал-соціалізму, охоплює програма четвертого проекту: 16 охтирчан та 15 мешканців району.

? Чи не плутають пенсіонери допомогу німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» з виплатою матеріальної компенсації жертвам фашизму?

- Ви знаєте, трапляється і таке. Одинокі пенсіонери не женуться за грошима. Для них живе спілкування в затишній атмосфері дорожче будь-яких матеріальних цінностей. А от їхні родичі буває що прибігають до нас і хочуть урвати якоїсь компенсації.

Перший транш четвертого проекту склав 102 тисячі 361 грн. (3288 євро). Я ще раз наголошую, що ми ці кошти в руках не тримаємо, бо всі розрахунки відбуваються безготівково, щоб уникнути неправильних тлумачень та звинувачень у привласненні грошей. Нещодавно збиралися закупити побутову хімію в одному з місцевих магазинів, але там нам відмовилися продати продукцію по безготівковому розрахунку. То ми були змушені йти до іншого магазину.

Після розмови Ольга Миколаївна продемонструвала пакунки з цукерками, кавою, чаєм, які попаковані для сіл Охтирського району. Чайники, кавоварки, набори чашок, принтери, казанок допоможуть пенсіонерам, постраждалим від фашизму, провести час в затишній атмосфері в стінах районних бібліотек.

Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: