Доступно про субсидії

24 октября 2017 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | № 42 (1125)

Споживачу комунальних послуг у вихорі постійних змін законодавчої бази по нарахуванню субсидій розібратись дуже важко.  Тож «Роксолана» традиційно напередодні опалювального періоду вирішила організувати прямий зв’язок за участю фахівців у цій сфері.

12 жовтня до редакції газети завітали начальник управління соціального захисту населення Охтирської міської ради Катерина Сідельник та начальник управління соціального захисту населення Охтирської РДА Валерій Павлюк (до речі, саме напередодні свого 60-річного ювілею. Редакція газети «Роксолана» приєднується до привітань і бажає Валерію Миколайовичу міцного здоров`я і всіляких гараздів у житті).

Інтерес до теми соціального захисту напередодні сезону холодів лише підігрівається новинами про зміну норм споживання, методу розрахунку субсидій тощо. Тому розвінчуємо міфи навколо нарахування соціальних виплат та озброюємося цінними знаннями, які допоможуть відчутно заощадити сімейний бюджет.

? Чи впливає борг за житлово-комунальні послуги на субсидію?


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="6711564118"
data-ad-format="auto">


Відповідає Катерина Сідельник:

- При першому зверненні заборгованість за житлово-комунальні послуги на право отримання субсидії не впливає. У разі отримання інформації щодо простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, на сьогоднішній день це 340 гривень, субсидія  на  наступний строк не призначається. При наявності такої заборгованості отримувач субсидії повинен її погасити або укласти договір реструктуризації заборгованості, після чого буде повторно призначена субсидія.

? Я оскаржую суму заборгованості за тепло через суд. Чи мені треба чекати рішення суду, чи можна вже зараз подавати заяву на субсидію?

- Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (у тому числі до винесення рішення судом), субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

?Син зареєстрований у квартирі з батьками-пенсіонерами. Їздив на заробітки і має намір купити автомобіль, вартістю більше 50 тисяч. Чи можуть через це нас позбавити субсидії? Чи доходи заробітчанина враховуються для визначення субсидії?

- Для призначення субсидії враховуються всі отримані доходи громадян, які зареєстровані у житловому приміщенні, в тому числі і тих осіб, які працюють за кордоном.  При покупці товарів на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень, у цьому опалювальному сезоні   ви отримаєте субсидію, але на наступний термін Ви втратите право на отримання субсидії. Рішенням комісії  право на отримання субсидії може бути поновлено залежно від різних обставин.

? Родина взяла кредит і купила квартиру. Чи можна претендувати на субсидію?

- Якщо перший внесок за покупку квартири перевищуватиме 50 тисяч гривень, на загальних підставах права на отримання субсидії Ви не матимете. Проте рішенням комісії Вам субсидію можуть повернути.

Для прикладу, на останньому засіданні комісії з питань призначення соціальних виплат окремим категоріям громадян було розглянуто 30 звернень для призначення субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Одному громадянину, який здійснив покупку на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, відмовлено у призначенні житлової субсидії. По інших зверненнях було прийнято позитивні рішення, і виплати будуть здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства.

? Син зареєстрований, але давно не проживає з нами. Де взяти довідку про це та як така ситуація може впливати на субсидію?

- Рішенням комісії може бути виключено зі складу сім’ї особу, яка фактично не проживає на підставі документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідок, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні), та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

? Які доходи та за який період враховуються при нарахуванні субсидій?

- Для призначення субсидії враховуються доходи без податку з доходів фізичних осіб за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

Відповіді на інші питання читайте в 42 та 43 номері “Роксолани”.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: