Виконавча пильнує

24 октября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | № 42 (1125)

Матеріал під назвою «Юстиція Сумщини: виплата аліментів під пильним контролем», який ми нещодавно розмістили на сайті «Роксолани», викликав шквал коментарів та обурень серед наших дописувачів. Люди скаржилися на нелюдяне ставлення працівників виконавчої служби до своїх прямих обов’язків, на небажання приймати заяву через її невідповідність якомусь зразку та на  проблеми з отриманням довідок про отримання аліментів.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="6711564118"
data-ad-format="auto">


Чому ж охтирчани так завзято взялися обливати Охтирську виконавчу службу брудом? Аби з’ясувати, чи мають під собою підґрунтя коментарі на сайті, ми звернулися до начальника Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Сумській області Сергія Миколайовича Богомольця.


- Чесно кажучи, я вражений негативними відгуками з приводу роботи  Охтирського відділу виконавчої служби, які розміщені на сайті «Роксолани». Дописувачі скаржаться, що нам нічим похизуватися. Але насправді це не так. Наша щоденна робота спрямована в першу чергу на те, аби кожне рішення суду чи іншого органу було виконане. І не останню роль в цьому відіграє стимулювання саме боржника до його самостійного виконання. Охтирським міськрайонним відділом державної виконавчої служби станом на початок жовтня по аліментам утримано 1 725 477 грн., на користь держави – 178 617 грн., на користь пенсійного фонду – 82 070 грн.

Чому виникають труднощі у містян з приводу отримання довідок про аліменти?

- До відділу виконавчої служби постійно звертаються громадяни для отримання довідок про отримання чи неотримання аліментів. Для цього особа повинна звернутися з письмовою заявою на ім’я начальника відділу, прийшовши особисто чи надіславши її поштою. До речі, зразки заяв знаходяться на інформаційному стенді в холі приміщення управління. У заяві потрібно чітко вказувати, яку саме довідку Вам необхідно отримати та за який період. Заява про видачу довідки реєструється в канцелярії ВДВС, після чого державний виконавець перевіряє достовірність наданої інформації, що займає певний період часу. Поясню чому. Особа, яка щомісяця отримує аліменти, повинна повідомляти виконавчу службу про суму отриманих платежів не пізніше наступного дня. Зазвичай жінки цього не роблять. Тому на практиці інколи виникають складнощі саме під час факту підтвердження отримання суми аліментів.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="6711564118"
data-ad-format="auto">


В середньому, дані довідки ми видаємо протягом 2-3 днів. Були випадки, коли необхідний документ жінка з немовлям на руках отримувала й за 5 хвилин. Ми завжди йдемо на зустріч людям.

Що очікує на злісних неплатників аліментів? Розкажіть про життєвий випадок зі щасливим завершенням.

- Несплата аліментів у наш час, на жаль, вже стала звичним явищем. Наша щоденна робота сприяє тому, аби таких випадків було якомога менше. Нещодавно одному з боржників, який більше трьох місяців не сплачував аліменти, не вдалося вчинити правочин щодо продажу своєї земельної ділянки Адже відомості про нього були внесені до Єдиного реєстру боржників. Це звело нанівець всі перемовини та домовленості сторін з купівлі-продажу майна.

Після пережитого боржником стресу, він був вимушений звернутися до державного виконавця, який і ошелешив чоловіка сумою боргу в 56 тисяч гривень. В кінці-кінців, неабияк понервувавши, боржнику все ж таки довелося погасити заборгованість зі сплати аліментів, чим ощасливив не тільки стягувачку, а і своїх дітей, про яких свого часу забув.

Несплата аліментів загрожує боржнику ще і зростанням кожного дня суми заборгованості. Так, в ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України закріплено, що одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. От і рахуйте, у яку боргову халепу можна потрапити. Тому, шановні батьки, подумайте про своїх дітей, які вас люблять, і про себе, якщо не хочете додаткових проблем. Як кажуть, скільки мотузочці не витися, а платити все одно доведеться, тому запам’ятайте, що зобов’язання утримувати своїх неповнолітніх дітей – це Ваш моральний обов’язок, та показник поваги до держави.

А як щодо нарікань людей на відмовки працівників виконавчої служби приймати заяви  невстановленої форми?

- Мені про такі випадки невідомо. Заяви на отримання довідок особи пишуть у довільній формі. Для спрощення цього процесу для людей ми підготували зразки документів, які розмістили у коридорі установи. Навіть якщо особа у заяві замість підпису поставить хрестик, ми приймемо її. Якщо і виникатимуть якість спірні питання, звертайтеся особисто до мене. Згідно затвердженого графіка прийомні дні Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби:  понеділок – з 9:00 до 12:00 та середа – з 13:00 до 16:00. Проте й в інший робочий час наші двері завжди відкриті для людей.

Записала Олена Кириченко

 Комментарии (2)

 

  1. Юлия пишет:

    «Ми завжди йдемо на зустріч людям» ха ха ха…Никогда не забуду как я в декрете с грудным ребенком и с температурой пришла по дождю справку по алиментам получить, а меня отправили искать листок бумаги чтоб заявление написать, умоляла дать хоть какой нибудь четвертину листочка …нет вали типа отсюда…уроды вонючие…хотя я за год подаходного налога 140 тыщь в бюджет перечислила на содержание и зп таких вот гореработничков…пока не появится там грамотный начальник порядка там не будет

  2. Світлана пишет:

    Складається враження, що цей “начальник” виконавчої служби видає бажане за дійсне! Цитата: Охтирським міськрайонним відділом державної виконавчої служби станом на початок жовтня по аліментам утримано …. ” Утримує не виконавча служба, а бухгалтерія працівника, який працевлаштований офіційно, згідно виконавчого листа! Хотілося б дізнатися, як саме ВДВС м.Охтирка “стимулює” боржника, який офіційно не працевлаштований, або оформлений приватним підприємцем (і “з потолка” декларує свої доходи) до виконання своїх обов’язків???!!!
    Тепер щодо видачі довідок. В якому Законі прописано правило, щоб стягувач аліментів самостійно повідомляв виконавчу про надходження коштів на дитину??? У вас, напевне, ведеться Реєстр щомісячного нарахування та сплати аліментів по всіх рішеннях суду, (а інакше, навіщо ви там сидите?), вам потрібно лише зайти в той реєстр та зробити «виборку» по конкретному боржнику. От і все!
    І будь ласка, при такому «добросовісному» виконанні своїх посадових обов’язків, не кидайтеся фразами «Ми завжди йдемо на зустріч людям», та «наші двері завжди відкриті для людей» – цим ви ще більше налаштовуєте людей проти себе!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: