Ведмежа послуга цуцикам

26 октября 2017 | АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю | 7 коммент. | № 43 (1126)

Пройти мимо скорботних, голодних собачих очей, не полізши до сумки за окрайцем хліба, майже не можливо. Не втримуються й жалісливі старенькі, які підгодовують тварин поблизу багатоповерхівок. Проте згодом собаки починають ставитися до клаптика землі, де їх годують, як до власного. Від цього інколи страждають невинні перехожі, які мимоволі зазіхають на «собачу» територію, поспішаючи у своїх справах. Чи можливе мирне співіснування Homo sapiens та собак, з’ясовувала «Роксолана».

У багатьох дворах багатоквартирних будинків є такі закапелки, де збираються безпритульні коти та собаки. Зазвичай там лежать старі матраци, зламані меблі, ганчір’я, брудні миски із залишками їжі, а ще море фекалій та калюж із сечі, а влітку додаються мухи та оси. Вже не говорячи про паразитів – глистяних інвазій та бліх, які заполоняють осередки скупчування нічийних тварин. Часто-густо собаки починають проявляти агресію по відношенню до перехожих, лякають дітей та кусають дорослих.

Чому так відбувається і хто в цьому винен, ми розбиралися з досвідченим кінологом Олександром Івановичем Калашніком.


Олександр Калашнік в 1987 році закінчив школу підготовки службових собак в Сумах. З 1995 року служив у військовій частині на посаді інструктора, а згодом і начальника кінологічної групи. Згодом три роки  служив у Косово в рамках місії ООН. Деякий час мешкав у Кувейті, де був спеціалістом кінологічної служби безпеки нафтової компанії з пошуку вибухових речовин. Зараз працює старшим інструктором в Роменському кінологічному центрі. Більше 30 років життя Олександра Івановича нерозривно пов’язане з собаками. Тому він їх добре розуміє, не гірше за людей.

- В Охтирці ситуація з безпритульними тваринами помірно-контрольована. Добре, що міська влада разом з волонтерами та районними ветлікарями взялася за стерилізацію собак. Це необхідний крок на довготривалу перспективу. Адже лишень коли сплине 5-7 років, і простерилізовані сьогодні особини помруть, не залишивши по собі голодне потомство, на вулицях міста собак в рази поменшає. Але стерилізація не вирішує проблем прояву собачої агресії.

Я часто спостерігаю картину, коли містяни підгодовують бродячих тварин поблизу своїх домівок. І в цій тривіальній ситуації я виділив би три етапи. Спочатку собаки жебракують, випрошуючи їжу. На другому етапі тварина починає акліматизуватися на місці підгодівлі та приводити з собою інших митарів. Згодом собаки починають сприймати дану територію, як власний дім. Вони захищають свій «стіл», тарілки, кубло. Лащаться лишень до своїх годувальників, в той час до інших людей можуть проявляти агресію та кидатися на них. З точки зору собачої психології, вони лишень захищають свою територію, дослухаючись до внутрішнього голосу тваринного інстинкту.

Інша сторона медалі – це інфекційна загроза  для оточуючих. Собакам необхідно проганяти глистів кожні три місяці. Безпритульні тварини пропускають через себе велику кількість бруду, харчуючись на смітниках. І не треба чекати метрових глистів, щоб зрозуміти, що собака заражена. Це і так зрозуміло. Ті ж самі блохи можуть перекочовувати до людських осель та під’їздів.

То виходить, що підгодовуючи собак, ми лише загострюємо ситуацію?

- Годуючи тварин, ми їм вселяємо переконання, що вони господарі на цій території. А потім здіймаємо ґвалт через те, що дитина злякалася собаки, обмочивши штанці чи гірше того, хтось піддався нападу тварини, ступивши на її землю. В цій ситуації в першу чергу винні ті люди, які надають собакам ведмежу послугу у вигляді регулярних годувань. Не треба цього робити. Але нашим бабусям не докажеш. «Вона ж їсти хоче», – головний аргумент пенсіонерок.

Де ж тих бідолах тоді годувати?

- У спеціально відведених місцях. Головне, подалі від сміттєвих баків, бо частіше за все вони стоять вздовж тротуарів, де ходять люди. Я неодноразово проводив бесіди з комунальниками про облаштування спеціальних майданчиків для збору харчових відходів, але, напевно, до такого європейського досвіду ми ще не доросли. Що говорити, коли у Німеччині можуть оштрафувати господаря за собаче гавкання без причини. А щоб завести домашнього улюбленця, німцям потрібно оббігати усіх сусідів і взяти їхній письмовий дозвіл на це.

Як себе поводити, коли собака проявляє агресію?

- Ні в якому разі не можна тікати, тим самим демонструючи свій страх. Також не можна провокувати собаку, розмахувати руками, сумкою тощо. У даному випадку допоможе наступальна техніка, коли людина крок за кроком, сміливо просувається в бік собаки, тим самим «відвойовуючи» у неї клапоть її території.

А як щодо домашніх тварин, з ними потрібно займатися?

- Звичайно, і чим раніше, тим краще. Починати заняття краще з 3-місячного віку. В житті виходить, що люди люблять собак, а дітей чомусь ні. Посудіть самі, свої дітей ми примушуємо ходити до садочка, а згодом і до школи, хоча у 80 % випадків їм це не подобається. А коли в будинку з’являється собака, то від неї нічого не вимагають, а лише ситно годують та вмощують солодко спати.

Часто чую від господарів собак, що я ж з нею гуляю: відпускаю без повідка побігати в парку. На перший погляд сімейна ідилія – родина гуляє з улюбленим псом. А по факту люди просто вчать собак таким чином бродяжити. І з кожним разом тварина буде все далі і далі відходити від господаря. Тому прогулянки на повідку та з намордниками є ідеальною екіпіровкою для «променаду» містом.

Причин, з яких собака нападає на людину, може бути багато – це і завоювання території, вплив провокуючих факторів, захист від людських посягань. А постійна підгодівля безпритульних собак поблизу дитячих майданчиків, сміттєвих баків, трансформаторних будок, теплотрас додає приводів для собачої агресії, яка може вкласти Вас на лікарняне ліжко та організувати конвеєр уколів від сказу.

Не залишаються голодними й песики, що знайшли собі пристанища поблизу тепломереж по вулиці Парковій, 38. Кожного ранку Рита Павлівна, Валентина Миколаївна та ще декілька жалісливих тітоньок варять ячну кашу з курячими лапками та годують гарячим пайком собак. За кулінарні смаколики тварина віддячила мешканцям приплодом з семи цуциків. Доки мама гуляє містом, собачата чекають на неї у ямі під гаражем.

А яка Ваша думка з приводу підгодівлі безпритульних тварин?


Спілкувалася Олена Кириченкоstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="6711564118"
data-ad-format="auto">

 Комментарии (7)

 

 1. Оптимист пишет:

  Недолюди- это нелюди!!!!

 2. прохожий пишет:

  А “недолюди” это кто?

 3. Оптимист пишет:

  Биостерилизация для собак это хорошо, но не абсолютный выход! Вот когда введут стерилизацию для недалеких особей, называющих себя людьми, и когда все эти недолюди вымрут, а нормальные останутся, то не будет больше бездомных голодных и обиженых животных!

 4. 444 пишет:

  При СССр и людей небыло столько бедных.Мы не нужны нашей власти.А этот Калашник .От него соседи на Положанке шарахаются.Устроил там собачий рассадник.Такого рода деятельность нужно перенести подальше от людей.

 5. прохожий пишет:

  Нормальный результат был!При СССР ,не было такого количества бродячих стай в центре города,даже по окраинам если и бегали то по 2-3 псины,большие стаи долго не существовали.В основном собаки собирались в то время возле столовок ,там где их подкармливали.Вот вам первый результат.При независимой Украине,отстреливали постоянно ,пока не пришёл “европейский” Ющенко.И тоже результат был – не было больших стай в центре города , да и по окраинам.А при “европизации” Украины ,когда “вся Европа и Америка” признаёт всё хорошее плохим,от псин просто спасу нет,они развелись сильно большими стаями,нападая при этом на велосипедистов,детей и т.д. Да и при этой бедности,что сейчас проглатывает Украину,о какой биостерелизации домашних животных вы пишете Алла?Я конечно не имею в виду дорогих породистых собак,которые заводят те,кто с жиру бесится…

 6. Алла пишет:

  Якщо тварин не годувати, вони і справді стануть агресивними і будуть нападати на людей, вимагаючи їжу. Олександр Іванович сказав правильно, що годувати треба в спеціально відведених місцях. Але де ж їх взяти, коли все кругом забудовано і таке місце знайти не легко. Щодо місць,де “лежать старі матраци, зламані меблі, ганчір’я, брудні миски із залишками їжі, а ще море фекалій та калюж із сечі, а влітку додаються мухи та оси”. Скажіть меблі, ганчір”я, старі матраси теж коти та собаки викидають? На другому фото коти, які живуть на смітнику недалеко від ул.Чкалова 29. Я живу в цьому будинку, підгодовую котів і запевняю Вас, що фекалії там тільки людські, а не котячі. Тим паче кішки всі простерелізовані за рахунок громадської організації на пожертви небайдужих охтирчан, але кошенят все-рівно багато, бо поблизу приватний сектор, який періодично викидає тварин. Краще агітуйте людей стерилізувати домашніх улюбленців, ніж задавати провокативні питання щодо того годувати їх чи ні.
  P.S. Відповім на коментар Прохожого: Почему же Ваш “нормальный” вариант за 70 лет СССР и более 20 лет независимости Украины, когда то и делали что стреляли собак, не дал хорошего результата. Бездомные как были, так и есть. Вся Европа и Америка признали что регулировка численности бродячих собак методом отстрела результата не дает. Может стоит гуманно бороться с бездомными методом биостерелизации? И домашних в первую очередь

 7. прохожий пишет:

  Самый нормальный вариант был отстрел бродячих псов!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: