Життя без поліо

1 ноября 2017 | ЗДОРОВ'Я | 2 коммент. |

Поліомієліт – це дуже заразне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову  систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Про шляхи зараження та профілактику даного захворювання, нам розповість заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Людмила Загребельна:


- Вірус зазвичай інфікує дітей, які не вакциновані або не отримали всіх доз вакцини. У деяких випадках він може вражати підлітків,  дорослих, які також не отримували щеплень.

Вірус поліо може передаватися від дитини до дитини та інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до хвороби та паралічу однієї дитини. Параліч трапляється в 1 з 200 дітей, інфікованих цим вірусом. Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Він передається, як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику. Побутові предмети та іграшки, які контактували з калом або слиною, можуть переносити вірус до рук та рота дитини. Вірус може заражати воду та їжу, якщо люди не миють руки.

Якщо у дитини раптово з?являються такі ознаки, як слабкість м?язів кінцівок або біль у ногах чи руках, негайно повідомте медичного працівника. Це можуть бути потенційні ознаки поліомієліту.

Не наражайте на ризик захворювання поліомієлітом ваших дітей – зробіть їм щеплення, адже ліків від цієї хвороби не існує. Починаючи з 1988р., кількість випадків інфікування у світі зменшилася на 99%. Так у 2014 р. було повідомлено лише про 236 випадків інфікування в усьому світі, а ще 1988 р. було приблизно 350 тисяч таких випадків. На початку 90- тих років проведено кілька раундів масової вакцинації дітей в рамках програми з викорінення поліо в Європейському регіоні.

Є два типи безпечних та ефективних вакцин:

  1. Оральна поліомієлітна вакцина ( ОПВ)- дві краплі в рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей у ситуації, коли є циркуляція вірусу, а також для проведення рутинної імунізації.
  2. Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін?єкції. Вона  використовується для рутинної імунізації.

Як правило, коли в країні не має циркуляції вірусу поліо, для забезпечення захисту вводиться мінімум чотири дози поліо вакцини. Але у випадку спалаху, а також, щоб зупинити циркуляцію вірусу, необхідні додаткові дози ОПВ вакцини.

Якщо дитині, яка вже повністю вакцинована, дати кілька додаткових доз ОПВ, це не лише означатиме більший захисту для неї, а й зупинить циркуляцію вірусу в оточені.

Дуже важливо забезпечити вакцинацію людей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекції. Дітям, які знаходяться на грудному вигодовуванні, також потрібно робити щеплення, материнське молоко не захищає дитину від поліомієліту.

Шановні батьки, для захисту дітей від інфекційних захворювань   зробіть їм щеплення відповідно до календаря рутинної імунізації. Це вбереже найцінніше – здоров’я і життя Ваших дітей.



style="display:inline-block;width:300px;height:600px"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="9015984200">

 

 



Комментарии (2)

 

  1. Народ пишет:

    Если бы знали точно что Главврач медсестру Зеленскую накажет или переведут от детей, в другое отделение, ПИСАЛИ БЫ жалобу, но говорят у неё крыша. Со всеми разговаривает на ты, в школе наверное не училась и когда её спрашивали о вакцина она сказала переноситься хорошо, а на самом деле толЬко жители нашего микрорайона пострадали, а нормальные медсестры сказали нюансы и родители сами выбирали. Хочеться что бы с детьми работали такие люди как Загребельная Л., Гордая О., МОЛОДОЙ ВРАЧ МУЖЧИНА КОТОРЫЙ ХОТЬ И ЛЮБИТ ДЕНЬГИ, НО И ЛЕЧИТ. о Семенковой речи нет звезда горит, даже Даутов В СВОИ ГОДА молодец всегда готов помочь.

  2. Народ пишет:

    Научите медсестру Зеленскую Наталью как обращаться с родителями и детьми , почему другим хорошо объясняют, беспокоятся,а ей пофиг. хоть тебе месяц, хоть тебе год. СКАЖИТЕ МЕДИЦИНСКАЯ РЕФОРМА КОСНЕТЬСЯ МЕДСЕСТР. У НАС ВЕСЬ МИКРОРАЕН НАСТРОЕН ПРОТИВ ЕЁ.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: