Майстрині

2 ноября 2017 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №44 (1127)

Для людини з талантом і любов’ю до праці не існує перешкод. День не видається таким вже й довгим, а години нічного сну урізаються для того, щоб зайнятися улюбленою справою. Кожна вільна хвилинка наповнюється змістом і бажанням створювати унікальні речі.

Бібліотекарка з Кириківки Ольга Василівна Ярмола та вчителька Хухрянської школи Надія Олександрівна Гордієнко не уявляють свого життя без рукоділля. Обдаровані жінки створюють неймовірні  шедеври ручної роботи, від яких очей не можна відвести: ляльки – мотанки, плахти, рушники, вишиті стрічками картини збурюють уяву національним колоритом та буянням кольорів.

Передає майстерність дітям

Цінність виробів ручної роботи з кожним роком збільшується. І це не дивно, адже енергетика навіть тієї ж вишиванки, витканої та вишитої вручну народною майстринею, та виготовленої фабричним шляхом за допомогою швейної машинки, дуже різниться. Сорочки та рушники Надії Олександрівни Гордієнко мають чарівну ауру. Скептики скажуть, як клаптик тканини може захистити тіло від хвороб, а житло від негараздів і заздрісного ока? Майстриня з Хухри стверджує, що її вироби справді мають позитивний вплив на людський організм. Адже під час роботи жінка вкладає стільки любові, тепла та ніжності в кожен сантиметр витканої плахти.

Надія Гордієнко навчалася в Кролевецькому училищі художньо-декоративного ткацтва та Московському університеті мистецтв, після закінчення яких здобула диплом художника. Але жінку частіше можна побачити за роботою за ткацьким станком чи за вишивкою, аніж з пензлем в руках. Також майстриня опанувала техніку виготовлення ляльок-мотанок, виробів з лози, різьби по дереву.

Своє уміння Надія Олександрівна  передає підростаючому поколінню на заняттях гуртків з ткацтва та плетіння Охтирського районного центру дитячої і юнацької творчості на базі Хухрянської школи. Учні 1-7 класів старанно опановують всі секрети ткацької майстерності та плетіння виробів з очерету. Вихованці Надії Олександрівни ставали призерами як всеукраїнських, так і міжнародних конкурсів. Декілька років тому вихованка Таїсія Тиха виборола перше місце у номінації «Рукотворний текстильний твір (гобелен, панно)» в рамках конкурсу молодих обдарувань «Текстильний первоцвіт», який проходив у  Вижниці, Чернівецької області.

На фото Атестована майстриня по ткацтву і вишивці Надія Гордієнко за улюбленою роботою.


Українська світлиця в бібліотеці

Мешканка селища міського типу Кириківка Ольга Ярмола більше сорока років присвятила роботі в бібліотечній сфері. За цей час жінці вдалося перетворити звичайну провінційну бібліотеку в осередок народної творчості. Шанувальники книжок та періодики, які навідуються до Заводської бібліотеки, одночасно потрапляють до картинної галереї  та міні-музею народного  побуту, який нагадує українську світлицю.

На базі бібліотеки з 1990 року функціонує клуб «Вербиченька», учасники якого дбають про відновлення звичаїв і традицій українського народу. Місцеві майстрині Катерина Кисіль, Людмила Ткаченко, Тамара Василюха на засіданнях клубу проводять творчі майстер-класи, презентують свої нові роботи та вишивають. Тоді в бібліотеці лине некваплива розмова, чай остигає в чашках, а в невтомних руках хрестик до хрестика, стрічка до стрічки – і оживають просторі українські лани, квітнуть запашні букети, ллється нестримний потічок, а соняшники в дуеті з калиною оживають навіть серед дощової  осені та сніжної зими.

На фото Бібліотекарка за фахом і майстриня за покликом душі Ольга Ярмола тримає в руках картину «Соняшник з калиною», вишиту стрічками.


Спілкувалася Олена Кириченкоstyle="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="1803353372">

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: