Газова камера у квартирі

10 ноября 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Двоє охтирчан трагічно загинули у власній квартирі, отруївшись чадним газом.

Перед істотою в чорному капюшоні та з косою у руках всі рівні. Гостя з потойбіччя не жаліє ні бідних, ні багатих. Їй байдуже, де мешкає потенційна жертва: в просторих хоромах, чи в хрущовці-рукавичці. Ввечері, мирно дрімаючи під теплою ковдрою перед екраном телевізора, не можна бути впевненим на всі сто відсотків, що доживете до завтра та спостерігатиме за сходом сонця, смакуючи вранішньою кавою.

На минулому тижні звістка про трагічну загибель охтирського подружжя, яке мешкало по провулку Друкарському, в будинку № 9 блискавично облетіла місто.

Загиблих у квартирі смерті застав зять, який прийшов навідати стареньких. Чоловік відкрив квартиру своїм ключем і застав родичів без свідомості. Одразу викликав правоохоронців та медиків.

Саме 2 листопада, після того, як сутінки огорнули місто, на провулку Друкарському яблуку ніде було впасти. Представники Охтирського відділу поліції, Охтирського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Сумській області, аварійно-диспетчерська бригада ПАТ «Сумигаз» виїхали на місце страшної події.

До речі: Чадний газ – один із продуктів згоряння – безбарвний і не має запаху, тому його неможливо відчути. Якщо приміщення на 0,5% заповнене чадним газом, смерть людини настає через 30 хвилин, на 1% – через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово і супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватися.

Ми звернулися за коментарями до очільників Охтирського відділення ПАТ «Сумигаз».  Але директора Станіслава Подрєза не застали на місці, а головний інженер Руслан Педько пішов терміново у відпустку, притомився напевно. Тому за них віддувалася фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою  ПАТ «Сумигаз» Анастасія Шимаріна:


-  Прибувши на місце події, фахівці газової служби одразу перекрили розподіл природного газу до газових приладів у квартирі, де стався нещасний випадок. Факту витоку природного газу не зафіксовано. Ймовірною причиною інциденту спеціалісти називають чадний газ, який накопичився у квартирі через порушення правил експлуатації газових приладів. Також були встановлені факти несправності у роботі автоматики газового опалювального приладу та відключений сигналізатор загазованості. Причиною отруєння могло стати виникнення зворотної тяги в димовому каналі газового опалювального котла. Продукти згоряння замість видалення назовні надходили у приміщення.

Остаточні причини нещасного випадку встановить комісія при територіальному управлінні  Держпраці в Сумській області.

За коментарями ми також звернулася до голови ОСББ «Друкарський» Зінаїди Василівни Меши. Жінка повідомила, що відповідає лишень за чистоту та порядок на прибудинковій території та у під’їздах. «Мене на поріг мешканці не пускають. Це ж приватна власність. Та я й не повинна газові котли перевіряти», – відхрещується від відповідальності Зінаїда Василівна.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="6711564118"
data-ad-format="auto">


«Роксолана» поспілкувалася із сусідами загиблих. Люди не на жарт нажахані страшним інцидентом та зізнаються, що й не пам’ятають, коли востаннє спеціалісти перевіряли газове обладнання як у їхніх квартирах, так і загальнобудинкове. Проте смертельний випадок ще раз нагадав мешканцям про необхідність відповідального ставлення до власної безпеки. Адже в той трагічний вечір нічого не віщувало лиха. Ніякого неприємного запаху ані у квартирах, ані в під’їзді мешканці провулку Друкарського, 9 не відчували. Лишень коли почалася масова евакуація семидесяти осіб, сусіди загиблих зрозуміли, що сталася біда. І в думках людей, які поспіхом повиходили на вулицю хто в чому, пульсувала одна єдина думка: на їхньому місці міг би бути я.

Звернемося до нормативних актів. Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання України ліцензовані спеціалісти, простіше кажучи, пічники, повинні раз на рік перевіряти димарі та вентиляційні канали на справність, про що у двох екземплярах складають акт. Один його примірник залишають власникові помешкання, а копію передають газорозподільному підприємству.

Саме цікаве розпочалося, коли «Роксолана» почала з’ясовувати, де ж тих таємничих пічників можна знайти. В приймальні керуючого Охтирським відділенням наполегливо радили всі питання переадресовувати до прес-служби ПАТ «Сумигаз». Вже відома нам Анастасія Шимаріна пояснила, що перелік даних фірм затверджує територіальне управління  Держпраці в Сумській області. Ми звернулися до головного спеціаліста зі  взаємодії зі ЗМІ Управління Держпраці у Сумській області Вікторії Жаловаги з інформаційним запитом, в якому попросили проінформувати наших читачів про перелік ліцензованих організацій, які мають право на перевірку і прочищення димових та вентиляційних каналів. Очікуємо на відповідь і дивуємося, чому українське життєве кредо «моя хата скраю – нічого не знаю». Чому сусіди не знають тих, хто живе з ними роками за стіною, а посадовці  не бажають відповідати за свою халатність та ховаються в кущі, коли бачать журналіста. Та нехай би й ховалися, аби тільки люди не помирали у власних оселях, втрачаючи останні сили поступово, вдихаючи замість життєдайного кисню отруйний газ.

На питання, хто ж повинен слідкувати за справністю газового обладнання в будинках, читайте в № 45 “Роксолани”.

Олена Нікуліна

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: