НА СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

11 ноября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №45 (1128)

ДІЙШЛИ РУКИ ДО БОТАНІЧНИХ ПАМЯТОК І ВОДООХОРОННИХ ЗОН. ТА НЕ ДО ВСІХ

Депутати міськради прийняли рішення щодо  визначення розмірів та встановлення меж земельних ділянок природно-заповідного фонду, на яких знаходяться ботанічні памятки природи місцевого значення – «Дуб біля школи» на території школи №5 та «Дуб на території заводу медичних меблів», що по вул. Сумській.  Крім того, під рішення про визначення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг потрапили всі водойми на території міста -  річок Охтирка і Гусинка, озер Соснове, Ігнатенкове, Мільне, Чикалове та Зелене.

Чомусь пропущене озеро Чистеньке , що по вул. Горького. Років десять тому, пригадується, вирували немалі баталії навколо забудови його прибережної зони. Тоді місцевим жителям вдалося відстояти рекреаційну зону. Не зрозуміло, чому ж зараз земельний відділ міської ради «забув» про його існування?

А ПОДУШКИ ПОПРОСЯТЬ ВІДДАТИ?

Рішення про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста гуртожитку НГВУ «Охтирканафтогаз» по вул.. Київській, 94, не обійшлося без бурхливого обговорення. «Заберіть даром», – каже «Укрнафта», але передає тільки будівлю. Міська рада приймає будівлю та залишає її у статусі гуртожитку, причому  компанія зобов’язується згідно з додатковою угодою усунути недоліки технічного стану або відшкодувати витрати на це.  Нинішні мешканці гуртожитку отримають право на приватизацію жилих при міщень. Місця загального користування  приватизації не підлягають згідно з чинним законодавством. Але що буде з нежитловими приміщеннями, наприклад, які займає відділення банку, наразі не відомо. Поки що  не отримали депутати відповіді й про те, чи відбиратиме НГВУ у квартирантів ліжка, тумбочки і подушки, якими ті користуються  як мешканці гуртожитку?

НА ЗАДОВОЛЕННЯ УСІХ АМБІЦІЙ  НЕ ВИСТАЧИЛО 100 ТИСЯЧ

Те, що місто отримує державні субвенції – зрозуміло. Але чому місто повинне віддавати у державний бюджет кошти для державної судової адміністрації, зрозуміло було не усім депутатам і присутнім на сесії. Міський голова Ігор Алєксєєв  роз`яснив, що у цьому є взаємовигідна об’єктивність. Справа у тому, що до нового року повинен бути завершений капітальний ремонт колишньої будівлі «Промінвестбанку» на площі Торговій, який пустував протягом десятка років.

Саме у це приміщення перебереться Охтирський міськрайонний суд. За рахунок видатків Державної судової адміністрації  приміщення капітально ремонтується і оснащується за всіма сучасними вимогами. «В Охтирці втілюється чи не найамбітніший проект  в Україні щодо розміщення суду, який повністю відповідатиме засадам судочинства, – сказав міський голова.- У кожного судді буде окремий кабінет і зала для засідань, передбачене абсолютно все  обладнання,  ходи і виходи. А просять 100 тисяч з міського бюджету  не на крісла для суддів чи штори у їхніх кабінетах, а на оснащення приміщення для більш комфортного перебування відвідувачів, жителів міста. Після звільнення будівлі, яку суд займає зараз, половину її, яка перебуває у комунальній власності, нам повернуть, а іншу половину, яка належить Державній судовій адміністрації, можна буде взяти в оренду за 1 гривню».

Що планує розмістити у цьому приміщенні, мер не сказав. Зате під час сесії з`ясувалося, що за судовою адміністрацією числиться земельна ділянка на 20 соток, виділена ще у 2007 році міською радою в постійне користування під будівництво нового суду на розі вулиць Армійської і Паркової.  Тому аби ділянка не заростала бур`яном, міський голова пообіцяв почати роботу над її поверненням у комунальну власність.

ЩО БУДЕ – ПАРК ЧИ МІНІ-СТАДІОН?

Під час сесії міський голова повідомив присутнім хорошу новину – Охтирка увійшла до державної програми розвитку футболу і на умовах співфінансування отримає півтора мільйона гривень на будівництво двох футбольних полів зі штучним покриттям. Ще півтора мільйона піде на це з міського бюджету. Звісно, сучасні спортивні майданчики місту не завадять, тому ніхто проти не був. Сумніви викликала інформація щодо розміщення майбутніх міні-стадіонів. Одне поле планується будувати на Дачному біля будинку по пров. Штагера, 1, де і нині діти ганяють м’яча. Друге – у міському парку ліворуч від центральної алеї за колишнім літнім танцмайданчиком. Тобто  футбольне поле розміром 42х24 м може зайняти більшу частину зеленої зони парку, яка поки що вільна від насаджень. Аргументами проти були вислови про існуюче сусіднє розташування стадіону «Нафтовик», від якого «Укрнафта» має намір у недалекій перспективі відмовитися і передати на баланс міста, та протест проти перетворення парку відпочинку на стадіон. На це Ігор Алєксєєв відповів: «Що було на цьому місці? Нічого! Тому якщо там буде футбольне поле з освітленням, гірше не стане. На футбольне поле не будуть ходити ні наркомани, ні бомжі, бо їм там нічого робити». Це так, але ж тоді, дійсно, зелена зона відпочинку просто зникне з карти міста, образно кажучи, закатається під асфальт. Чи варто поспішати з прийняттям остаточного рішення у даному разі?

Звичайно, світ,  у якому ми живемо сьогодні, дуже відрізняється від  середини минулого століття, коли створювався міський, а на той час парк заводу «Промзв`язок». Ми розуміємо, що ресурси колишнього парку  давно вичерпали свої можливості, тим більше, пришвидшити цей процес їм допомогли під час перебування на посаді міського голови Ірини Демченко. Багато хто з охтирчан і досі обурюється рішенням тодішньої влади вирубати без розбору всі дерева, не маючи конкретного плану реконструкції. Це і не дивно, бо як тоді, так і зараз, у місті немає чіткого розуміння розвитку паркового господарства, за яке ніхто не відповідає,  яким ніхто не опікується і не уявляє, яким повинно бути  середовище екологічної стабільності міста, середовище відпочинку і відновлення духовних і фізичних сил.

Як свідчить історія, відношення до саду чи парку у людей завжди було трепетним, адже догляд за рослинами вимагав величезних затрат. Навіть існувала приказка: «Вони занадто бідні – у них немає тіні». Тож перш ніж відрізати, треба сім разів подумати і поцікавитися думкою громади. Невже у нас мало інших місць, де залюбки на такому полі гратимуть у футбол?

ПРИЙШЛИ НА СЕСІЮ? ВИТЯГНІТЬ З РОТА ЖУЙКУ!


Депутат міськради Олександр Шнайдер звернувся до колег із закликом, заходячи до сесійної зали, вимикати не тільки мобільні телефони, але й … витягувати із рота жуйки.

- Коли людина безперестанку жує жуйку, це неприємно, але тут очевидні пробіли виховання, рівня культури. Та нехай би жували, але ж віджовану гумку вони ще й приклеюють до зворотної кришки столу, чи кидають на підлогу і притоптують, а прибиральницям тоді відшкрябуй! Я сам бачив, бо минулого разу після сесії передивився під столами і переконався, що роблять деякі депутати. Прошу вас, більше не робіть цього, – закликав депутат.

Мабуть, таке ремигання бачив і міський голова, бо запропонував розглянути це звернення на постійній правовій комісії та з питань депутатської етики.

На сесії побувала Л. Меркульцева


Gamiss.com INT

 Комментарии (1)

 

 1. Андрей пишет:

  А стосовно тротуарної плитки – тут також цікава математика. Згідно відповідей на депутатське звернення маємо наступне:

  2016 рік – укладено 3800,5 м? на суму 1,331,083 грн.

  2017 рік – укладено 2488,14 м? на суму 1,401,935 грн.

  Маємо висновок – в середньому у 2016 році 1 м? =350 грн, у 2017 – 1 м? =563 грн.

  І, увага! Для порівняння – у сусідньому Тростянці у 2017 р. 1 м? =350 грн. На 213 грн менше! У сумі за 2017 рік – укладаючи той же обсяг тротуарної плитки за цінами Тростянця мали б економію 530 тис грн., а це додаткових 1514 м? тротуарної плитки! Звертаємося до тих, хто прихильник думки «Ну добре-погано,але мер хоч щось робить…» – підніміть очі, прочитайте та проаналізуйте наведені факти. Для вас все логічно? Якщо так – стверджуйте про «хоч щось робить» і далі.

  Ось так у місті – укладаємо менше – платимо більше. І такі чудеса підвладні лише міському голові – автодорожнику. Звичайно, ми ніяк не проти ямкового ремонту чи укладання плитки. Навпаки, і це зрозуміло.

  Але чи подобається вам, охтирчани, яким чином витрачаються надходження до міського бюджету у вигляді ВАШИХ податків? Чи логічними здаються такі витрати ВАШИХ коштів? Питання риторичні…

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: