КОЛИ ДИТИНА ПРОГУЛЮЄ ШКОЛУ

24 ноября 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Якщо дитина прогулює школу бiльше десяти днiв, то батькiв можуть притягнути до вiдповiдальностi. Дитина не може прогулювати школу без поважної причини. Якщо школяр пропускає уроки за сiмейними обставинами, то батько чи мати повиннi написати пояснення, у якому мають вказати причини вiдсутностi учня. Як правило, попередньо батьки телефонують класному керiвниковi та кажуть, що дитини цього дня не буде, а пiзнiше пишуть пояснення.   Якщо учень не ходить до школи через хворобу, то варто про це також повiдомити, а опiсля обов’язково принести довiдку вiд лiкаря. Бо якщо дитина не приходить на навчання впродовж десяти днiв поспiль iз невiдомих причин – школа повинна невiдкладно повiдомити про це вiдповiдний територiальний орган нацiональної полiцiї та службу у справах дiтей. Такi правила поширюються на всi школи України та регламентуються постановою Кабiнету Мiнiстрiв №684 “Про затвердження Порядку облiку дiтей шкiльного вiку та учнiв” (пункт 13)”, що набула чинностi 13 вересня 2017 року”.

- I яка може бути вiдповiдальнiсть за порушення цих правил , - запитуємо у начальника міської служби у справах дітей Ніни Мороховської.


- Якщо дитина безпричинно не ходить до школи, то нас повідомляє про це адміністрація навчальних закладів  іми комісійно, разом з співробітником відділу поліції навiдуємося до батькiв i проводимо з ними роз’яснювальну роботу. Якщо це не допомагає, то наступного разу батькiв уже можемо притягнути до адмiнiстративної вiдповiдальностi за ухилення вiд виховання дитини. Сума штрафу невелика, кiлькадесят гривень. Якщо й це не допоможе, то їх навiть можуть позбавити батькiвських прав. У цьому випадку насамперед йдеться про дiтей з неблагополучних сiмей.

– А за прогули зi школи можуть вiдрахувати?

- У жодному разi. Що ж тодi буде з дитиною? Куди вона подiнеться? Завдання школи – охопити освiтою всiх учнiв.

ДО РЕЧІ

З досвiду нiмецьких шкіл: у документi, який дiти отримують пiсля закiнчення школи, вказують кiлькiсть навчальних днiв, якi школяр пропустив. Це один iз дiєвих адмiнiстративних методiв. Коли пiсля закiнчення школи дитина хоче вступити до вищого чи професiйного навчального закладу, дирекцiя звертає увагу на кiлькiсть прогулiв, i абiтурiєнтовi це може дуже нашкодити. А якщо пiсля канiкул, примiром, дитина вчасно не повернулась на навчання без вагомої причини, пропустила декiлька днiв – батькiв штрафують.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: