Коли насправді запрацює медреформа

22 декабря 2017 | НОВИНИ | 2 коммент. | №51 (1134)

За інформацією заступника  головного лікаря « МЦПМСД»  Оксани Дзюби, з 12 грудня цього року в Охтирці  розпочав свою роботу «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на чолі з головним лікарем – Вікторією Леонідівною Матосовою.

Центр в своєму складі має : Амбулаторію №1 , яка знаходиться по вул. Сумській, 52, де ведуть прийом 10 сімейних лікарів. Амбулаторію №2 розміщена по вул. Петропавлівській,  16 – розташовану на першому та другому поверсі поліклініки, де ведуть прийом 10 сімейних лікарів. На базі філії амбулаторії №2 в мікрорайоні Дачний вестимуть прийом 4 сімейних лікаря. Порядок звернення мешканців міста за медичною допомогою на даний час не змінився – зберігається дільничний принцип. Пацієнти,  як і раніше, мають змогу викликати лікаря до дому або звернутися на  амбулаторний огляд. В майбутньому вступить в дію система складання договорів між лікарем та пацієнтом. Проте  кожен мешканець міста вже зараз повинен поміркувати  над тим,  якого сімейного лікаря він обере для себе та членів своєї родини. Але строки переходу на цю систему доки не вказані. Тому всі лікарі нашого центру працюють в звичному режимі за дільничним принципом.

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що після підписання Президентом ухваленого Верховною Радою закону про зміни в системі надання медичних послуг та лікарських засобів, знадобиться приблизно шість місяців.

Уляна Супрун зауважила, що такий час потрібен для підготовки нової системи фінансування. “Треба створити Національну службу здоров’я – нового оператора, треба призначити керівника на конкурсній основі. Потрібно завершити роботу над системою eHealth (забезпечує електронну базу в системі охорони здоров’я ). Потрібно перевести всі медичні заклади первинної ланки на автономну основу, щоб вони стали некомерційними структурами”, – уточнила в.о. міністра. Вона висловила сподівання, що в такому разі від 1 липня наступного року розпочнеться поступовий процес переходу первинної ланки на нове фінансування. Це вже враховано в бюджеті на наступний рік, зауважила Супрун.

 Комментарии (2)

 

  1. 444 пишет:

    Эти реформы еще ближе к смерти приближают Украинцев.Гнать надо пидарогройсманов.

  2. Пионер пишет:

    Супрун схожа на Смерть.Може для цього вона тут?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: