Неофітна на лаві підсудних

22 декабря 2017 | ІЗ ЗАЛИ СУДУ, НОВИНИ | Нет комментариев | №51 (1134)

Минулої п’ятниці (15 січня 2017 року) в Охтирському міськрайонному суді відбулося друге підготовче засідання у справі патологоанатома Охтирської ЦРЛ Юлії Максименко і колишнього головного лікаря Сумської обласної психіатричної лікарні №2 Лілії Неофітної. Нагадаємо, що останню звинувачують у катуванні пацієнтів холодом. П’ятеро хворих померли у відділеннях торік від ускладнень пневмонії, спричинених переохолодженням. Страшна правда відкрилася лише після ексгумації тіл померлих. Загальна кількість потерпілих перевалила за 450 осіб.


На початку судового засідання прокурор Роман Дронов зазначив, що не всі потерпілі отримали судові повістки, а одна з потерпілих написала письмову заяву про бажання, але неможливість через стан здоров’я долучитися до судового процесу.

Адвокат Лілії Неофітної Василь Матюшинець (другий адвокат не з’явився до зали суду з поважної причини – потрапив у ДТП) прискіпливо, немов  під лупою, вивчив обвинувальний акт стосовно підозрюваної й накопав чимало неточностей в ньому. У близько ста потерпілих не зазначена адреса проживання, а в 30 осіб замість домашньої адреси вказані дані психіатричної лікарні. Не зрозумілим видалося адвокату й різна кількість пацієнтів, які померли від переохолодження. Також сторона захисту поставила під сумнів законність представника потерпілих, якого за письмовим дорученням призначив в. о. головного лікаря КЗ «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2» Олександр Середа. За словами Василя Матюшинця, дана особа може представляти інтереси лікарні, а не потерпілих у справі.

Недорахувалися адвокати й кількості експертиз і витрат на їх проведення. Також пильні захисники примітили, що обвинувальний акт підписаний слідчим, яка не занесена до відповідного реєстру, тому й не мала права ставити на ньому свого автографа. Звівши все докупи, сторона захисту мала наміри повернути обвинувальний акт прокурору для усунення вищезазначених огріхів.

Прокурор Роман Дронов не погодився з жодним із доводів захисту і назвав аргументи адвокатів  спробою вести суд в оману. За його словами, внаслідок психіатричних  експертиз лише 12 осіб  можуть усвідомлено керувати своїми діями, тому слідчий на законних підстава прийняв рішення про необхідність присутності представника підозрюваних на судовому процесі. Більше того деякі потерпілі не мають грошей навіть на їжу, не кажучи вже про оплату транспортних витрат та послуг адвокатів. Один з померлих в психлікарні пацієнтів не має родичів, тому й кількість потерпілих є меншою. Щодо експертиз, які проводилися протягом досудового розслідування, прокурор зазначив, що ексгумація трупів померлих пацієнтів проводилася безкоштовно, тому й інформації щодо їх фінансування не наведена в акті.

Фінальним етапом підготовчого судового засідання була ухвала, яку суддя Роман Сидоренко зачитував близько півгодини. На думку суду, при складанні обвинувального акту прокурором були допущені порушення, тому документ підлягає безумовному поверненню, як такий, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський суд протягом 7 днів. А це значить, що далі буде …

Судове засідання відвідала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: