Про шлюби, дивакуваті імена і не тільки

22 декабря 2017 | ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК | 2 коммент. |

Аби задокументувати  народження дитини, укласти шлюб, змінити прізвище, отримати дублікат свідоцтва про народження на заміну втраченому, проставити апостиль, розірвати шлюб люди  та за іншими послугами громадяни звертаються до  відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Як бачимо, питань може бути чимало. До того ж, швидкоплинний час і новації внесли свої корективи у роботу даного органу, і відтепер можна заключити шлюб за добу, подати заяву через веб-портал.

14 грудня в редакції газети «Роксолана» відбувся прямий зв’язок з начальником Охтирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області Валентиною Іванівною Дмитрієвою. Про що запитували читачі у начальника закладу, читайте лише в «Роксолані»:

Валерія В.: Яке саме розповсюджене жіноче та чоловіче ім’я в цьому році? А які імена очолюють рейтинг дивакуватих?

- Хотілося б сказати, що до вибору імені дитини батькам необхідно ставитися з усією відповідальністю, щоб не доводилося їх дітям у майбутньому порушувати питання про зміну імені в юридичному порядку. Ось уже тривалий час серед жіночих імен лідерство тримають: Софія, Анастасія, Дар’я, Кіра, Марія;  а серед чоловічих: Артем, Єгор, Богдан, Сергій, Михайло, Кирило.

На даний час не має рейтингу дивакуватих імен, але є рідковживані імена. Наприклад, серед дівчаток – це Еллана, Джессіка-Чіаманда, Амалія, Стелла, Мілана, Евеліна; серед хлопчиків – Наіл, Матфій, Марк, Платон, Йосиф, Дамір.

Оксана Б.: Як подати заяву в РАЦС через Інтернет?

- Подати заяву тепер можна у будь-який зручний час, навіть о 4 ранку. Жодному графіку слідувати не потрібно. Створення сервісів – це перш за все ініціатива, спрямована на те, щоб забезпечити громадян сучасними та зручними послугами, які вони зможуть отримати в мережі Інтернет.

На сайті Міністерства юстиції України щодо функціонування веб-порталу все організовано доступно і зрозуміло для користувачів. Також викладена чітка інструкція про те, як зареєструватися на порталі.

При подачі заяви на державну реєстрацію шлюбу необхідно прикріпити відскановані копії наступних документів: паспортів, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, документа (квитанції) про сплату державного мита та сплати платних послуг у разі якщо платіж здійснювався без використання платіжних систем веб-порталу; якщо є поважні причини для скорочення терміну реєстрації шлюбу (на протязі місяця з моменту подання заяви) то додаткові копії документів, що підтверджують наявність поважних причин.

Марина П.: Які документи потрібні для заміжжя в 2018 році при повторному одруженні?

- Якщо особи, які раніше перебували в шлюбі, бажають зареєструвати повторний шлюб, то вони повинні пред’явити документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу не дійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя,  висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Які особливості реєстрації шлюбу з іноземцем – мешканцем Туреччини?

Скільки часу потрібно чекати на реєстрацію шлюбу після подання заяви?

Чи є можливість розписатися в місті без прописки?

Що робити, якщо з причини від’їзду чи хвороби не виходить з’явитися на церемонію реєстрації?

Що робити при втраті свідоцтва про народження? Як отримати нове, скільки це коштує?

Скільки коштує урочиста церемонія укладення шлюбу. Чи наждаєте послуги фотографа, чи можна додатково замовити живий музичний супровід чи запуск голубів?

Цікаво,  яка в Охтирці наймолодша і найстарша пара взяла шлюб у цьому році? Скільки взагалі пар взяло шлюб? Чи поменшало розлучень?

Добрий день. Мене звуть Марія. Я на 8 місяці вагітності. Планую народжувати в Охтирському пологовому будинку. Чула, що зараз видають свідоцтво про народження одразу в лікарні. Чи так це, і які документи для цього потрібні?

Марія задала питання через сайт «Роксолани»: Підкажіть, чи потрібно проставляти апостиль на українських документах для їх подання до посольства Німеччини. Скільки це коштує?

Чи можлива виїзна церемонія на одну з місцевих баз відпочинку? Скільки це буде коштувати? Дякую!

Я пробувала подати заяву через веб-портал, довелося сканувати цілу купу документів. В чому сенс, якщо все рівно потрібно особисто з’являтися до установи з часом?

Відповіді на ці та інші питання читачів читайте у свіжому номері газети ” Роксолана- Максі” від 20.12.2017р.

 Комментарии (2)

 

  1. прохожий пишет:

    Наил,Стелла,Дамир -это,что евро деградация ?

  2. Пионер пишет:

    Джесiка,ти Чияманда гарне iм’я.Дiвчинка буде мабуть щасливою.Безтурботне дитинство та бурхлива юнiсть забезпечена

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: