У пунктах пропуску на державному кордоні запрацювала система біометричного контролю

2 января 2018 | НОВИНИ, ПРИКОРДОННА СЛУЖБА | 3 коммент. |


З сьогоднішнього дня у пунктах пропуску на державному кордні у повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Ця система біометричного контролю розгорнута Державною прикордонною службою України на виконання Указу Президента України від 30 серпня 2017 року № 256 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України». Вона є однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Запуск системи фіксації біометричних даних – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону та вдосконалення системи прикордонного контролю. Адже головна її мета – забезпечення національної безпеки країни, посилення контролю за в’їздом та виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території нашої держави.

Співробітники Держприкордонслужби фіксують відбитки 5 пальців правої руки. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн, у тому числі Російської Федерації, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.

При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин.

Відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це насамперед глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Варто зазначити, що під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюють перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі за базами Інтерполу. Далі відбувається зчитування інформації (відбитки пальців) за допомогою рідерів, яка надходить до підсистеми обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вона надходить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

Для створення цієї системи було технічно дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим. Для цього Держприкордонслужбі було виділено 300 мільйонів гривень. Зокрема, обладнано понад 1200 робочих місць та доукомплектовано більше 400 автоматизованих робочих місць сканерами відбитків пальців, розгорнуто більше 320 нових робочих місць на І-й та ІІ-й лінії контролю, а також понад 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізовано сховище зберігання біометричних даних.

Загалом з початку сьогоднішньої доби за системою фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства прикордонники оформили понад 2700 осіб, близько 500 із них – громадян Росії.

 Комментарии (3)

 

 1. сотник пишет:

  Не пройшло і 25 років, як поставили ворота та хвірточку, а паркан де? Чи хто хоче то і справа або зліва обійде? Теперішній нагляд разів 2 на тиждень за кордоном ролі не грає, кордон він або є або його немає.
  Набрали замість прикордонників “персонал”, який на половину складається з жінок. Де богатирські прикордонні застави? Зараз заборонили читати дітям про Ілью Муромця, київського богатиря, який стояв на заставах, разом з сімома товаришами богатирями, і охороняв Київську Русь від ворогів.
  А я Вам нагадаю,що ще зовсім недавно Державний кордон охоронявся цілодобово, в любу пору року і при любій погоді як сухопутний так і морський ділянці, вдень і вночі прикордонними нарядами на відстані зору та вогневої підтримки.
  Прикордонна застава – основний підрозділ Прикордонних військ, виконуючий завдання по безпосередній і неприривній охороні врученої ділянки кордону. Ділянка відповідальності в середньому 15 – 25 км (може бути більшою, або меншою, в залежності від особливостей охороняємої ділянки). Для охорони і оборони державного кордону, застава має слідуючі засоби: озброєння стрілецької роти, групова зброя: гранатомети, міномети, засоби звязку, оптичні прибори, службові собаки, коні, автомобілі, річкові катери, бронеавтомобілі, снігоходи. Штат 64 або 42 військовослужбовці, з них 4 -3 офіцери та 10 – 12 прапорщиків. Має фортифікаційний укріплений ротний опорний пункт біля місця дислокації та окремі укріплення на кордоні. Також в наявності декілька боекомплектів боеприпасів (1 БК- 450 5,45 мм патронів на АК 74) , продовольства не менше 5 діб, 3 заправки ГСМ, та іншого майна. Особовий склад навчений та підібраний по морально – психологічним якостям, допущенний до виконання завдань зі зброєю. Питання де це є в Писарівці, Краснопільї чи Купьєвасі?

 2. сотник пишет:

  Шановні читачі! Кожний хто служив на кордоні, а це половина охтирчан знають, що державний кордон це лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території держави – суші, вод, надр, повітряного простору.
  Проходження державного кордону встановлюється на суші по прямій, або характерних лініях рельєфу, природних і штучних контурах місцевості від однієї точки повороту до наступної. На морі державний кордон встановлюється по зовнішній межі територіальних вод.
  Кордон між сусідніми державами визначається в договірному чи законодавчому порядку шляхом делімітації та демаркації. Делімітація – це визначення лінії кордону. Демаркація – е позначення з допомогою прикордонних знаків лінії кордону на місцевості. Ці процедури проводять спец комісії які створюються згідно з договорами про державний кордон між сусідніми державами, згідно з міжнародним правом.
  Що робив президент Кравчук і голова ПВУ Губенко? З Польшою, Словатчиною, Угорщиною та Румунією договір уклали, а з Молдовою, Білорусією та Росією ні. Мабуть хотіли у сусідів відібрати ще земельки – у придністровців на болгарський перець , на Гомельщині під картопельку ,а у красноснодарців – під помідори. Ось і маємо- те що маємо! Чим відрізняється адміністративний кордон біля Купьєвахи і «державний» кордон біля Грайворона? Коли і хто підпише міждержавний договір і поставить прикордонні стовпи? Адже в односторонньому порядку неможливо навести межу городу навіть у селі, потрібна згода обох сусідів.

 3. Пионер пишет:

  ТОТ Крим чи не тот Крим.А Крим тю-тю.Тепер кордон.Здобули.Вiтання владi

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: