ШКОЛИ-ІНТЕРНАТИ НЕ ЛІКВІДУЮТЬ, А ПЕРЕФОРМАТУЮТЬ

13 января 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев |

У минулому році уряд підтвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду і виховання дітей, розрахованої до 2026 року, яка реалізовуватиметься за три етапи. Головне завдання – діти повинні виховуватися у родинах – біологічних, усиновителів, опікунів, прийомних батьків, а держава повинна підтримати дитину саме в родині, а не в інтернаті. Протягом 2018 року кожен регіон повинен розробити свій план реформування системи таких закладів і розвитку соціальних послуг у громадах, який спрямований на підтримку сімей з дітьми з особливими потребами, неблагополучних родин, розвиток інклюзивної освіти, реабілітаційних послуг тощо, аби попередити випадки потрапляння дітей в інтернати.
На Сумщині така робота почалася два роки тому, коли в Ромнах замість школи-інтернату відкрили філію обласної гімназії для талановитих дітей, а у Хоружівці – центр соціально-психологічної реабілітації дітей області. Напередодні Нового року депутати облради ліквідували своїм рішенням і Грунську спеціалізовану школу-інтернат. Повідомленні про це у минулому номері нашої газети викликало суспільний інтерес, адже багатьом не зовсім зрозуміло, чому раптом заклад став непотрібним, адже виховувалися там діти з особливими потребами і їх хтось повинен навчити адаптуватися у житті.

Як пояснила директор Департамента освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова, на сьогодні в області працює 17 інтернатів, частина з яких не заповнена і на 75%. А у Грунській школі виховується всього 20 дітей, причому утримання однієї дитини в рік обходиться майже у 159 тисяч грн. Персоналу – 51 працівник. «Зберігати і утримувати такі заклади недоцільно. У рамках реформування на цій базі можна створити центр соціальної підтримки сім`ї, який буде підпорядковуватися службі у справах дітей, а фінансуватися ОТГ і обласним бюджетом. Служба у справах дітей підготує документи для створення такого центру. Зміниться контингент. Якщо зараз там тільки діти, то у центрі допомога надаватиметься родинам, які опинилися у складних життєвих ситуаціях», – пояснила чиновник.
Планується, що у центрі буде кілька відділень. Наприклад, відділення денного перебування дитини з інвалідністю, коли вона вдень перебуватиме у закладі і ввечері повертатиметься додому. Також відділення термінового влаштування дитини, яка опинилася у важких життєвих обставинах. Воно призначене для тимчасового проживання, коли діти страждають від жорстокого поводження з ними, коли батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, залишили місце проживання, коли діти кинуті напризволяще. Ще передбачене відділення екстреної допомоги родинам, коли склалася кризова ситуація. Тоді співробітники центру працюватимуть з сімєю за місцем проживання. Буде відділення матері і дитини, де жінка може проживати з малюком до вирішення своїх проблем. Крім того, тут може відкритися таке відділення, як соціальна квартира, де будуть жити сироти, яким виповнилося 18 років і вони стоять на черзі на отримання житла. Також там можуть бути створені невеликі групові будиночки з умовами, наближеними до домашніх – зі своїм побутом, кухнею тощо. Саме такий центр планується відкрити на базі Грунської школи-інтернату.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: