Чи дісталася кір Охтирщини?

17 января 2018 | ЗДОРОВ'Я | 4 коммент. | №3(1138)

В Україні тисячі людей захворіли на кір, вже зафіксовані кілька летальних випадків. Небезпечна інфекційна хвороба може вражати і дітей, і дорослих, тому нині медики звертають особливу увагу на важливість вакцинації. Яка епідситуація склалася на Сумщині, й  на Охтирщині зокрема, запитаємо у фахівців.

Начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко стверджує, що за останнiй час на Сумщині захворiло 7 людей, з них 4 дитини, що не бiльше анологiчних перiодiв попереднiх рокiв. 90% дiтей вчасно провакцинованi, а вакцини достатньо в усiх лiкувальних закладах областi. Посадовець закликає батькiв виважено i вiдповiдально ставиться до вчасної вакцинацiї дiтей, а всiх – не панiкувати, а у разi погiршення стану здоров’я – негайно звертатися до лiкаря.

Чи поспішають охтирчани до кабінетів щеплень, ми запитали у заступника головного лікаря з материнства і дитинства Людмили Загребельної:

- Кір – досить важке інфекційне захворювання, що супроводжується зміною декількох періодів хвороби, довгостроково перебігає і має ряд важких ускладнень. Це дуже заразна хвороба, практично всі, хто стикається з вірусом і не мають імунітету, хворіють. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи при будь-якому тісному контакті з хворим. Найчастіше  на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Яка ситуація із захворюванням на кір на Охтирщині?

- За 24 роки моєї лікарської практики я не пригадую жодного випадку захворювання на кір серед мешканців Охтирки та району.

Чи такий страшний вовк, як його малюють? Які ускладнення дає кір?

- Цей вірус небезпечний ще й тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу, які можуть торкнутись і дихальної системи, проявившись пневмонією та бронхітом. Також часто після перенесення вірусу у маленьких дітей може виникнути запалення середнього вуха. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести навіть до енцефаліту.

Хто найбільш схильний до ризику важкого перебігу кору?

- По-перше, діти молодше 5 років, а також дорослі старше 20 років; вагітні жінки; люди з будь-якими імунодефіцитними станами.

То як же вберегтися від вірусу?

- Найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Її проводять дітям у віці 12 місяців та 6 років. Бельгійська вакцина КПК (проти кору, краснухи та паротиту), якою на 100 % забезпечений кабінет для щеплень КЗ «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» за адресою вул. Сумська, 57 є безпечною, надійною та ефективною.

Який відсоток дітей мають щеплення від кору?

- 84,8 % мешканців міста та району віком від 1 року й до повноліття провакциновано. Проте для забезпечення колективного імунітету необхідно, щоб цей показник складав не менше 95 %, в ідеалі – 100 %.

Чи впливає відмова батьків від вакцинації на прийом дітей до садочків та шкіл?

- Після проходження дитиною комісії для прийняття в навчальні заклади ми видаємо довідку про здійснений профілактичний огляд, в якій зазначаємо, чи всі щеплення має дитина. Якщо ж вони відсутні, то рішення про допуск дитини до навчальних закладів вирішує директор садочку чи школи. Зараз ми очікуємо на наказ МОЗу, в якому чорним по білому буде зазначене обмеження щодо допуску непровакцинованих дітей до організованих колективів.

В МОЗі заявляють, що інколи довідки про наявність щеплень є фіктивними. Що Ви думаєте з цього приводу?

- Я вважаю, що видача фіктивних довідок є злочином, який може вартувати життя людині. Тому ні в якому разі цього робити не можна. У нашому медичному  закладі лікарі цим не займаються.

Записала Олена Кириченко


 Комментарии (4)

 

 1. 444 пишет:

  Это очередной ход властьимущих что бы заработать на вакцине.

 2. Алексей пишет:

  Лікарі завжди беруть фіктивні довідки про щеплення своїм дітям та родичам!! Та ще й рекомендують своїм знайомим!! Якщо хочете щоби ваша дитина хворіла аутизмом,або ……не буду писати це слово!! Робіть щеплення!! Здоров’я вам!!

 3. Алексей пишет:

  Чому наші лікарі не беруть на себе відповідальність за наслідки щеплення ?? Ввдмово- відповідають батьки, згоден-відповідають батьки! А лікарі ?? Кому можна довіряти?? Нашим Державним слугам??

 4. Даша пишет:

  У Роксоланы последнее время вообще с украинским хреново. Хоть бы после гугл-переводчика проверяли.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: