В уряді України заявили, що держава не буде відбирати у громадян субсидії, зекономлені завдяки теплій зимі

17 января 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Держава не буде відбирати у громадян субсидії на оплату комунальних послуг, зекономлені завдяки теплій зимі в Україні. Про це повідомляє урядовий портал у Facebook.

“Якщо сім’я використала ресурсів менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані у рахунок наступних платежів. Скажімо, у січні обов’язковий платіж становить 1000 грн за соціальною нормою 400 м³ газу, а фактично було використано лише 100 м³. Залишок – 300 м³ – можна використати у більш холодні місяці, до прикладу, в лютому”, – ідеться в повідомленні.
Наголошують, що ці суми має бути вказано у платіжці за комунальні послуги як переплата (з мінусом).
“Якщо виконавець житлово-комунальної послуги “ігнорує” зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує чинне законодавство”, – уточнили в уряді.
Зазначають, що “сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги”.
“Розмір визначається виходячи із сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від надавачів послуг і не змінюється протягом періоду одержання субсидії. У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися зі скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування”, – продовжили на сторінці урядового порталу.

Листопад і грудень були відносно теплими і люди почали цікавитися, якщо вони використовують менше ресурсів, як їм бути?

Якщо сім’я використала ресурсів менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані у рахунок наступних платежів.
Скажімо, у січні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, до прикладу у лютому.
При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися у платіжці як переплата (з мінусом).
Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).
Крім того, сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Він визначається виходячи з сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від надавачів послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії.
ℹ У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися із скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: