П’явки лікують варикоз

19 января 2018 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №3 (1138)

Варикозне розширення вен або варикозна хвороба – захворювання вен, що характеризується нерівномірним збільшенням їхнього просвіту, вузлоподібною звивистістю та стоншенням венозної стінки. Про підступне захворювання та альтернативні методи його лікування нам розповість лікар-гірудотерапевт КП «ЛКЦ» Юлія Остапенко:

- Першими клінічними ознаками захворювання є швидка стомлюваність ніг, відчуття тяжкості, шкірної сверблячки, тепла, до кінця дня виникає набряк в ділянці гомілковостопного суглоба та гомілки, потім – помірне розширення вен на стегні і гомілці. Варикозне розширення вен добре проявляється у вертикальному положенні у вигляді звивистих стовбурів, вузлів, виступаючих сплетень. За зовнішнім виглядом розрізняють циліндричну, змієподібну, мішкоподібну та змішані форми варикозного розширення вен. При пальпації вони пружної еластичної консистенції, температура шкіри над варикозними вузлами вища, ніж на інших ділянках. У горизонтальному положенні хворого напруженість вен зменшується.

Це розширення поступово прогресує, з’являються вузли, звивистість судин. Скарги на тяжкість і розпирання в нозі стають постійними. З’являються судоми в литкових м’язах, як правило, вночі.

Пізніше виникає майже постійний больовий синдром, парестезії в ногах, стабільний набряк стоп або гомілок. Набряки виникають надвечір, після ходьби і тривалого стояння на ногах, цілком зникають до ранку наступного дня після нічного відпочинку. Згодом з’являється пігментація шкірних покривів нижньої третини гомілки, більш виражена над внутрішньою щиколоткою, шкіра втрачає свою еластичність, стає блискучою, сухою, легко пошкоджується, щільно спаяна зі склеротично зміненою підшкірною жировою клітковиною.

Перебіг захворювання може ускладнитися розвитком гострого тромбофлебіту з вираженим больовим синдромом, кровотечею з варикозних вузлів, трофічними виразками, рожею, лімфангіїтом.

У таких випадках на допомогу хворим приходять п’явки. Адже їхня слина має ряд корисних ферментів. Так гірудин і апіраза забезпечують протизапальну дію та розріджують кров. Дестабілаза розчиняє тромби і забезпечує транспортування корисних речовин в клітини. Коллагеназа покращують проникність стінок судин для поживних компонентів. Після проходження курсу гірудотерапії знімаються запалення, розріджується кров і поліпшується її мікроциркуляція, розчиняються тромби, зникає свербіж, важкість, судоми, зміцнюються стінки судин.

Зауважте, що чим раніше почнеться лікування, тим ефективніше воно виявиться і тим менше часу буде потрібно для лікування венозної хвороби.  Процедура повинна проводитися суворо під наглядом гірудотерапевта. Курс лікування в середньому складає 9-11 процедур. Кількість п’явок в кожному сеансі визначає лікар.

При варикозі на ногах п’явок ставлять в шаховому порядку на відстані не менше 2-3 особин від хворої вени. При цьому суворо забороняється ставити їх безпосередньо на вену, на венозні вузли, вогнища набряклості.

Гірудотерапія є ефективною і при варикозі малого таза, який часто проявляється у вагітних внаслідок зміни гормонального фону, тривалої відсутності оргазмів, підняття тяжкості і т. д. При такому діагнозі п’явок ставлять на область куприка або крижів.

Лікар – гірудотерапевт Юлія Остапенко веде прийом в «Лікувально-консультаційному центрі», який знаходиться за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 2. Довідки за телефонами:  6-16-88; (099)-16-14-388.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: