Дбайте про безпеку, а не тільки про улов! Правила поведінки на льоду.

23 января 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев |

Пристрасть до риболовлі захоплює людину надовго, іноді на все життя.
Зимова рибалка не є простою ловлею риби для харчування і задоволення своїх насущних потреб. Це неабияке зняття стресу і відновлення нервової системи людини, «лікувальна терапія» від прискорених і напружених темпів сучасного життя. А ще – це чудовий відпочинок на природі.
Але щоб цей відпочинок не перетворився на нещасний випадок, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе і оточуючих.

Переважна більшість потерпілих людей на льоду знаходиться у нетверезому стані, адже який рибалка висидить в холод без спиртного. Однак саме це уповільнює сприйняття небезпеки.
Інша основна причина – це надійність криги. Нехтування основними ознаками товщини льодового покрову і неконтрольоване ступання на лід неминуче веде до нещасного випадку.
Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто не надають цьому питанню належної уваги і йдуть на невиправданий ризик, вибираючись на занадто тонкий чи послаблений потеплінням, а отже, вже крихкий лід. Загострюється ця проблема у період льодоставу, а також напередодні льодоходу.
Актуальною вона є й тоді, коли за примхами погоди настає потепління, чи, навпаки, значно холоднішає. У такі періоди, за статистикою, зростає кількість нещасних випадків на зимових водоймах.
Зимова риболовля особливо приваблива – по льоду можна дістатися до будь-якого місця на водоймі. Такої нагоди не пропустить будь-який завзятий рибалка.
Любителям порибалити взимку треба пам’ятати, що лід не потерпить вашої необачності. Тож слід суворо дотримуватись наступних правил поведінки на льоду.

Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!
Міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою палиці. Якщо після першого удару на поверхні з’являється вода, виходити на лід категорично забороняється;
Пам’ятайте, лід завжди тонкий і ламається поблизу кущів, сухої трави, під товстим шаром снігу, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Якщо ви опинилися самі і провалилися на льоду річки або озера, не треба панікувати, слід діяти рішуче:

• необхідно широко розкинути руки на краї пролому та утримуватися від занурення у воду з головою;
• намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вам втриматися чи вибратися на поверхню;
• вибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзі витягуючи на поверхню ноги. Постарайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;
• вибравшись із льодового пролому, необхідно відкотитися від нього, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена. Ні в якому випадку не можна швидко бігти до берега, навіть якщо вам цього дуже хочеться;
• ви успішно дібралися до берега, то якнайшвидше подбайте про те, щоб ви зігрілися.

Коли ви стали свідком того, як людина потрапила у біду, повідомте її, що йдете на допомогу, це її частково заспокоїть.

Щоб не потрапити у біду самому при наданні допомоги, слід дотримуватись усіх правил, діяти треба розважливо, але швидко.
Наближатися до ополонки необхідно тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. Підповзати до краю ополонки забороняється, інакше можна усім опинитися у воді.
Потерпілому потрібно подати підручні засоби порятунку (зв’язані між собою шарфи, ремені, канат, якусь дошку чи гілку) не ближче ніж 4-5 метрів від пролому.
Витягаючи потерпілого, попросіть його, щоб він ногами допоміг вам його витягнути.
Від ополонки відповзайте і не підіймайтесь на ноги – інакше обоє опинитеся у воді.
Коли на допомогу поспішають декілька людей, можна лягти на лід один за одним, узявшись за ноги, і рухатись до потерпілого. Перший у «ланцюгу» подає руку і усі тягнуть його на поверхню криги та відповзають з небезпечної зони.
Витягнувши потерпілу людину на берег, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму, викличте «швидку допомогу».

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям!
Шановні рибалки! Зважайте на застереження рятувальників, не нехтуйте правилами безпеки на зимових водоймах. Таке спокійне і дуже приємне заняття є небезпечним, адже приховує загрозу – у будь-який момент можна опинитися у крижаній воді.

Секрети вдалої риболовлі та смачні рецепти приготування рибних страв читайте у тематичних випусках журналу “Роксолана-Порадниця”  в № 7 та 8.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: