Рівень інфляції у 2018 році може перевищити прогноз Національного банку України (НБУ), якщо уряд буде і далі підвищувати соціальні видатки.

26 января 2018 | ГРОШІ | 1 комментарий |

Рівень інфляції у 2018 році може перевищити прогноз Національного банку України (НБУ), якщо уряд буде і далі підвищувати соціальні видатки швидше, ніж зростає продуктивність праці, ідеться в прес-релізі, опублікованому на сайті НБУ.

У 2017 році споживча інфляція зросла до 13.7% і, таким чином, перевищила ціль Національного банку 8% ± 2 в.п., встановлену Основними засадами грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу.
Крім того, наприкінці року посилилися коливання обмінного курсу гривні та відбулося суттєве пом’якшення фіскальної політики, у тому числі через різке підвищення пенсійних виплат та нерівномірне витрачання бюджетних коштів. Відповідно, посилився й фундаментальний інфляційний тиск, про що свідчить прискорення базової інфляції до 9.5% в грудні та високі інфляційні очікування. У результаті, відхилення інфляції від цілі було більш значним, ніж очікував Національний банк в Інфляційному звіті за жовтень 2017 рок
У НБУ заявляли в жовтні, що через підвищення із січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 грн інфляція зросла на 2–2,5 процентні пункти (п.п.). Регулятор прогнозував, що підвищення пенсій із жовтня додасть ще 0,3–0,6 п.п.

Економічне зростання прискориться до 3.4% у 2018 році. Основним драйвером зростання економіки стане приватне споживання завдяки збереженню все ще високих темпів зростання реальних зарплат, а також інших доходів населення, у тому числі пенсій. Крім того, цьому сприятиме пом’якшення фіскальної політики. Також збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств
Ключовим припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом. Це дозволить зберегти доступ до офіційного фінансування і від інших організацій, а також до міжнародних ринків капіталу на прогнозному горизонті.
З метою забезпечення поступового зниження інфляції до цільових показників та з урахуванням окреслених ризиків Національний банк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 16% річних.

У разі відсутності суттєвих ознак зниження інфляційного тиску в найближчій перспективі, Національний банк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для повернення інфляції до встановлених середньострокових цілей. Підвищення облікової ставки до 16% затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 25 січня 2018 року № 43-рш “Про розмір облікової ставки”.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств?А про якi йде мова?Мабуть про “Нафтопроммаш”?(11й завод).Досить активна його iнвест дiяльнiсть?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: