При перших же симптомах, схожих з грипом або ГРВІ, слід якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря

2 февраля 2018 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, з початку епідсезону високий рівень епідемії зафіксовано майже по всій території країни, в 21 області України.
Настало жовтневе похолодання призвело до збільшення кількості хворих на грип і ГРВІ.
Як повідомляє заступник голови КМДА, за останні сім днів в місті зафіксовано істотне збільшення показників захворюваності на ГРВІ та грип – близько 17 000 хворих на ГРВІ звернулися за допомогою в медустанови Києва. За даними фахівців, епідемічний поріг ще не перевищено, рівень захворюваності поки що нижче його на 17,7%. Згідно з інформацією медиків, захворюваність на ГРВІ та грип у дорослих киян збільшилася на 21,1%, хворих дітей стало більше на 15,4%. Також повідомляється, що за минулий тиждень в лікарні столиці прішлосьгоспіталізіровать 140 жителів столиці, серед яких 119 – це діти. Особливості перебігу, симптоми грипу. Як часто ми звертаємося до лікаря при першому підвищенні температури тіла до 38-39 ° С, яке супроводжується сухим кашлем і симптомами інтоксикації? А адже це може бути початок захворювання на грип! Не зволікайте, противірусні препарати, які можуть діяти на вірус грипу, максимально ефективні в перші години хвороби.
Викликайте лікаря додому, не виходьте з дому – ви можете стати джерелом інфекції для інших людей.
І не приймайте все підряд таблетки від ГРВІ – вони далеко не всі діють на вірус грипу! Доведеною ефективністю щодо нейрамінідази грипу мають два діючих речовини-озельтамівір (Таміфлю) і протефлазид (Імунофлазід, Протефлазид). Ні в якому разі не можна починати пити самостійно антибіотики при першому чих – вони не діють на віруси взагалі! Питання призначення антибактеріальних препаратів вирішує тільки лікар. Досвідчений лікар завжди призначає рентген легенів, якщо підозрює пневмонію. Вуха доктора- НЕ рентген, стовідсоткової гарантії прослуховування дати не може. Чим ГРВІ відрізняється від грипу. Слід відзначити той факт, що характер перебігу грипу залежить не тільки від особливостей штаму вірусу грипу. Медики відзначають, що особи з ослабленим імунітетом, наявністю важкої супутньої патології з боку органів дихання, можуть перенести грип у вкрай важкій формі, з ризиком виникнення ускладнень. Найбільш агресивно грип може протікати і у дітей, зокрема раннього дитячого віку. Лікарі закликають не залишати без уваги будь-які початкові симптоми, характерні як для ГРВІ так і для грипу, в тому числі і у дітей, тому що нерідкі випадки блискавичного перебігу грипу. Початкові симптоми грипу, як правило, проявляються у вигляді:
• слабкості,
• м’язової і суглобного болю,
• різкого підйому температури тіла аж до критичних цифр.
За підвищенням температури тіла настає виснажливий озноб, сильний жар і, як наслідок, активне потовиділення.

При перших же симптомах, схожих з грипом або ГРВІ, слід якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря, з метою:
встановлення діагнозу,
• оцінки загального статусу організму,
• проведення спільного огляду,
• а також контролем за динамікою захворювання.
В ході консультації буде призначено лікування, спрямоване не тільки на зменшення гострих проявів, а й на профілактику можливих ускладнень грипу. Лікар розповість, як ефективно вилікуватися від грипу.
Найчастіше, в побуті перші симптоми грипу розцінюють як такі, які супроводжують банальну застуду або легким ГРВІ. Саме таке недбале ставлення до питання про грип, невірна оцінка стану, самолікування, призводять до погіршення стану, виникнення ряду ускладнень, і, що важливо, до зараження оточуючих, в тому числі і дітей.
По-перше, одними з перших сигналів, наштовхують на думку про грип, є:
• різке погіршення самопочуття,
• Загальна слабкість,
• порушення апетиту і сну,
• дратівливість,
• сонливість.
Незабаром після появи даних симптомів, з’являються такі проблеми, як:
• м’язова і суглобний біль різного ступеня,
• світлобоязнь,
• нежить,
• першіння і біль в горлі,
• кашель.
Особливо гостро питання суглобовому та м’язовому болю може виникнути в осіб з:
• хронічними ревматоїдними захворюваннями,
• захворюваннями серця,
• у людей з ослабленою імунною системою.
Алгоритм дій при перших же симптомах грипу простий. На період гострого грипозного стану важливо дотримуватися домашній режим і в перші години захворювання звернутися за допомогою до лікаря-терапевта з метою оцінки ступеня тяжкості стану і застосування адекватного лікування. Варто пам’ятати, що лікування спрямоване не тільки на усунення симптомів грипу, а й на профілактику ускладнень і загострення хронічних захворювань.
Напередодні осінньо-зимового періоду важливо озброїтися знаннями про те, як запобігти грипу або іншими словами, які профілактичні заходи вживати? Ще до початку сезону грипу важливо пам’ятати про те, що на сучасному етапі медицини одним з дієвих методів профілактики є вакцинація. Незважаючи на те, що віруси щорічно модифікують свою структуру, вакцинація значно зменшує шанси захворіти на грип. У разі, якщо ви захворіли на грип, вакцинація є гарантією не тільки легкого перебігу захворювання, а й профілактики тих ускладнень, які можуть виникнути.
Позитивні результати в боротьбі з грипом має і системне проведення імуномодулюючої терапії, із застосуванням препаратів, у складі яких містяться рослинні компоненти.
У гострий грипозний період важливо:
• дотримуватися заходів загальної гігієни,
• обробляти слизову носа оксоліновою маззю,
• пити більше рідини,
• вживати в їжу якомога більше вітамінів.
При перших же симптомах, схожих з грипом або ГРВІ, слід якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря Ускладнення грипу Грип небезпечний своїми ускладненнями. Лікарі стверджують, що найбільш часто ризик грипозних ускладнень присутній у людей з ослабленим імунітетом, а також з супутніми важкими хронічними захворюваннями. Йдеться про осіб з ВІЛ інфекцією, прихованими, або гострими формами гепатиту С і В, бронхіальної астми, цукровий діабет, туберкульоз легенів, бронхоектатичної хвороби.
Сезон захворюваності на грип приходить блискавично. У переважній більшості випадків серйозних ускладнень грипу можна було б уникнути, якби пацієнт своєчасно звернувся до терапевта. Вкрай небезпечно в разі захворювання на грип займатися самолікуванням. Важливо своєчасно чітко встановити діагноз, а без допомоги лікаря це зробити вкрай важко. Адже під маскою звичайних ГРВІ може ховатися підступний грип.
Ігнорування своєчасного лікування грипу нерідко призводить до таких наслідків, як пневмонія, бронхіт, гайморит, отит, менінгіт. Ускладнення грипу можливі з боку органів нервової, дихальної, сечостатевої, а також серцево-судинної систем.
Профілактика грипу Незважаючи на загрозливий характер інформації про грип, все ж лікарі закликають дотримуватися оптимістичного настрою. Захист від грипу є! В першу чергу, мова йде про проведення планової вакцинації. У другу чергу, профілактичні лікарські засоби і вітаміни. І, звичайно, загартовування, раціональне харчування, прогулянки на свіжому повітрі. У всякому разі, профілактика завжди легше, ніж лікування. А вибір вже за Вами! Порадьтеся з лікарем

Записатися на консультацію Ви можете в КП «ЛКЦ» за адресою м. Охтирка пл. Соборна 2 телефон для довідок: 6-16-88 или (099)-161-43-888. ®

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: