9 лютого – День народження волейболу

9 февраля 2018 | СПОРТ | Нет комментариев | №6 (1141)

Літаючий м’яч

Далекого 9 лютого 1895 року в місті Холіоке американського штату Массачусетс керівник Молодіжної Християнської Організації з фізпідготовки Вільям Морган  вигадав нову командну гру в м’яч, в якій він змішав елементи баскетболу, бейсболу та гандболу. Американець запозичив сітку з тенісу і встановив її на висоті приблизно 196 см від підлоги, через яку спортсменам необхідно було  перекидати м’яч.

З того часу минуло 123 роки, і зараз без гри у волейбол важко уявити шкільний урок з фізичної культури. Адже дана гра вирізняється простотою правил і обладнання, високим оздоровчим ефектом, емоційністю та доступністю.

Рухливий світ волейболу для школярів відкриває вчитель фізичної культури Охтирської гімназії Сергій Москаленко. До речі, вчитель нещодавно повернувся з другого обласного туру Всеукраїнських змагань «Вчитель року». Ми запитали у Сергія Олександровича, якими успіхами можуть похвалитися наші спортсмени, та які нові враження і знання він привіз з обласного конкурсу?

- Щоб добре грати у волейбол, потрібно вміти швидко бігати, багаторазово змінювати рухи за направленістю і швидкістю, високо стрибати, володіти силою, спритністю та витривалістю. Саме ці навички охтирські школярі старанно розвивають на волейбольних майданчиках, роль яких взимку виконують спортивні шкільні зали.

На початку лютого відбувся чемпіонат області серед юнаків. На змаганнях охтирські спортсмени гідно представили рідне місто, посівши загальнокомандне третє місце, поступившись лише сумським школярам. Займати призові місця нам допомагає участь у товариських зустрічах з командою «Дубль Город -312», капітаном якої є Артем Король.

Лютий обіцяє бути насиченим для шанувальників волейболу. В День народження волейболу, 9 лютого, на гімназистів чекатимуть тематичні години, спортивні вікторини, а учні 9-11 класів будуть вирішувати на волейбольному майданчику, яка команда віртуозніше володіє м’ячем. 10 лютого відбудуться відкриті міські змагання «Maxi-2018» серед любителів волейболу,  які завітають до Охтирки з різних куточків Сумщини. 12-16 лютого на базі Охтирської гімназії  плануємо провести міські змагання серед дівчат, адже  обласний чемпіонат вже не за горами.

Щодо конкурсу «Вчитель року» у номінації «Фізична культура», то для мене це чотири місяці безутомної підготовки та нервування, отримання нових знань, спілкування з колегами з усієї області і окрилення на подальші перемоги. Я став лауреатом другого обласного туру. Перше ж місце виборов мій колега з Конотопа.

На фото Тренер з волейболу Сергій Москаленко


На фото Впевнені кроки на волейбольному майданчику роблять учні 6 класу Охтирської гімназії.


 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: