Новий вид крадіжок

9 февраля 2018 | 102 ІНФОРМУЄ | Нет комментариев | №6(1141)

З гаражів знімають ворота, не спокушаючись на машини, запчастини і тому подібне

Цифри

335 крадіжок зафіксовано в Охтирці й районі за минулий рік.

+ 41 крадіжка у порівнянні з 2016 роком.

57,9% крадіжок розкрито. По області цей показник становить 41,8%.

Згідно з офіційною статистикою, крадіжка є найбільш поширеним злочином в Україні. Крадіжка грошей, велосипеду, продуктів з магазину, електроприладів на дачі, речей з автомобіля – все це відбувається щоденно. І вплинути на цей фактор, на жаль,  не спроможна ніяка сила, навіть тюрма. Але протистояти злодюжкам – завдання поліції. Як справляються з цим в Охтирці, ми запитали у начальника місцевого відділу поліції полковника Руслана КЛАДЬКА.


У поліцейській статистиці тішить цифра щодо значного зменшення кількості квартирних крадіжок та відсоток їх розкриття. Завдяки чому?

-  Так, з 34 випадків квартирних крадіжок розкрито 25. При цьому 8 епізодів – справа рук двох харківських гастролерів. Викрити їх було практично нереально: їх ніхто у місті не знає, наводчика їм не потрібно, нікому крадене тут не збували, ніякими послугами не  користувалися, системності у їх наїздах не вбачалося. Тому злодії знахабніли настільки, що за один день перебування в Охтирці могли обікрасти не одну квартиру. Ми мобілізували всі сили правоохоронців. Навіть у вільний від служби час, не дивлячись на  те, хто яку роботу виконує за штатним розписом, люди виходили на патрулювання, спостерігали за дворами багатоповерхівок, за підозрілими особами. І це принесло результат. Харківських злодіїв вдалося спіймати на гарячому і кореспондент «Роксолани» зафіксував цей момент.

Їх уже засудили?

-  Ще ні. Справа у тоому, що слідство ще продовжується, адже цей дует наслідив не тільки в Охтирці, але і в інших містах і навіть областях. Зараз вони знаходяться під арештом. І випадки квартирних крадіжок припинились.

- Зате кількість інших крадіжок зросла.

- Так. Буквально щодня десь щось у когось крадуть. З початку року вже зафіксовано більше 40 фактів крадіжок. По половині з них встановлені особи, яким повідомлено про підозру. А один з підозрюваних у нас взагалі «рекордсмен» -  з середини грудня по вчорашній день 12 епізодів  крадіжок. То в гараж залізе та вкраде якийсь інструмент, то у нежилому будинку радіатори опалення познімає… І шукаємо крадене по ломбардах чи на базарі. В цілому уже накопичилось достатньо фактів, аби притягнути цього громадянина до більш серйозної відповідальності, штрафом не обійдеться.

А нещодавно у нас з`явився новий вид крадіжок – один охтирчанин внадився знімати гаражні ворота. Власник приходить, все ціле – машина на місці, колеса не зняті, інструмент і запчастини не тронуті, а воріт немає. Вичислили крадія за слідами протекторів мікроавтобуса, яким він вивозив крадене, та за слідами його взуття. У нього вдома знайшли і транспортний засіб, який арештували, і відбитки слідів черевиків. А сам крадій встиг утекти і зараз перебуває у розшуку. Двоє знятих воріт повернули власникам. Більше  не встиг зняти.

- А навіщо йому ворота? Не може такого бути, щоб на металобрухт, бо бензин дорожче коштуватиме, аби їх відвезти на приймальний пункт, ніж виручені гроші?

- Я теж так думаю і навіть здогадуюсь, кому  ті ворота могли знадобитися. Але як злодюжку спіймаємо, тоді і запитаємо. До речі, особа нам знайома за фактом обкрадення Бакирівського ФАПу, але там він проходив свідком. Другий напарник взяв вину на себе.

- У місті говорять, що почастішали крадіжки з магазинів.

- Дійсно, лізуть у вікна, двері, не дивлячись на сигналізацію. У одному випадку приватна служба охорони прогавила злодіїв, хоч і двічі спрацювала сигналізація. Коли вони приїхали, крадії зачаїлися всередині магазину, а охоронці не побачили віджатого вікна і не надали ніякого значення цьому факту. А треба було викликати поліцію. У іншому випадку, коли злодій заліз у магазин павільйонного типу, відігнувши металеву обшивку,служба охорони відреагувала оперативно і злодюжку взяли на гарячому разом з  краденими речами.

- Ми бажаємо Вам успіху у розкритті усіх злочинів, щоб нашим людям жилося спокійніше.

Запитувала Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: