Нова стратегія нацбезпеки України

13 февраля 2018 | НОВИНИ | 1 комментарий |

У розпорядженні редакції видання “ГОРДОН” є повний текст законопроекту “Про національну безпеку України”, який, за словами наших джерел, до кінця цього тижня може подати до Верховної Ради президент Петро Порошенко. Джерела запевняють, що саме цю версію документа буде зареєстровано в парламенті.

Закон про нацбезпеку визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів України як усередині країни, так і за її межами. По суті, це стратегія розвитку держави на найближчі роки в усіх сферах – від оборонної до прав громадян.
Зараз в Україні діє закон “Про основи національної безпеки”, ухвалений ще у 2003 році. У ньому, наприклад, залишився абзац про “дотримання угод щодо тимчасового базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”.
Наприкінці 2014 року до чинного закону вносили зміни. Зокрема, було скасовано позаблоковий статус України, який з’явився в документі у 2010 році за ініціативою тодішнього президента Віктора Януковича. Крім того, у змінах, поданих у Раду у 2014-му з руки президента Порошенка, прямо не зазначено, що Україна прагне до вступу в НАТО. У фінальному тексті обмежилися дуже розпливчатим формулюванням на кшталт “поглиблення співробітництва з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для членства в цій організації”. У середині 2017-го формулювання уточнили: “…з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”.

Редакція “ГОРДОН” звернулася до експертів з питань нацбезпеки й оборони, а також у законодавчій сфері з проханням проаналізувати документ. На перший погляд фахівці виділили таке:

За словами експертів, планом передбачено розроблення проекту з аналогічною назвою, але водночас законопроект визначено як конституційний, а його концептуальні засади, зокрема, охоплювали:

-національні та геополітичні інтереси України у сфері національної безпеки;
-механізми реалізації державної політики у сфері національної безпеки України;
-систему управління забезпеченням національної безпеки України в умовах: мирний час, в особливий період, воєнний стан, надзвичайний стан, стан гібридної агресії;
-перелік індикативних показників і критеріїв оцінки дій суб’єктів гарантування національної безпеки України;
-нові суб’єкти гарантування національної безпеки України;
-повноваження і відповідальність суб’єктів національної безпеки України;
-система кадрового гарантування національної безпеки України;
-об’єднаний комітет розвідки;
-сили спеціальних операцій;
-механізми розвитку системи національної безпеки України;
-контроль за системою забезпечення національної безпеки України;
-порядок інформування населення щодо забезпечення національної безпеки України.

Джерело: ПУБЛІКАЦІЇ ЕКСКЛЮЗИВ “ГОРДОНА” ( http://gordonua.com/ukr/publications/nova-strategija-natsbezpeki-ukrajini-vid-prezidenta-poroshenko-povna-versija-zakonoproektu-231475.html )

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Набуття членства?Не можемо нiяк без нагайки?Замiсть московського чобота лизати теперь iнший?А вiн краще?Солодше?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: