Є не одна легенда про те, як з’явилось свято День святого Валентина.

14 февраля 2018 | ДОЗВІЛЛЯ, КАФЕ "ДВОРИК", ПРИВІТАННЯ | Нет комментариев |

Згідно з першою легендою, як з’явилось свято День святого Валентина, у 269 році римський імператор Клавдій II хотів підкорити весь світ, але його армія виявилася не настільки численною. Він звинувачував в цьому сім’ї воїнів, вважаючи, що занадто багато часу приділяється особистому житті. Тому Клавдій II заборонив одруження під час військової служби. Однак молодий священик Валентин всупереч наказу таємно вінчав закоханих. Імператор, дізнавшись про це, наказав стратити Валентина.

Перебуваючи у в’язниці, Валентин полюбив незрячу доньку начальника тюрми — Юлію, і вилікував її. Перед тим, як піти на смертну кару, він написав дівчині любовне послання і підписав його «Твій Валентин». Так як з’явилось свято День святого Валентина, так і народилася традиція дарувати валентинки.

Пізніше католицька церква канонізувала Валентина. А в 496 році папа римський Геласій I встановив Днем святого Валентина — 14 лютого.

Як розповідає друга легенда, як з’явилось свято День святого Валентина, його пов’язують із пам’яттю про римського патриція Валентина, який таємно проповідував християнство і привертав у нього своїх підлеглих. Коли Валентин повінчав закохану пару, усіх затримала варта. Оскільки Валентин був вищої касти, він уникнув смерті на відміну від своїх слуг.

Крім того, є ще третя легенда, як з’явилось свято День святого Валентина. Вона належить до Середньовіччя і овіяна романтикою, властивою тому періоду. Так, 14 лютого в Англії і Шотландії був звичай: хлопці клали в посудину папірці з іменами дівчат, після чого кожен із них виймав по одному. Дівчина, чиє ім’я перепадало хлопцю, ставала його «Валентиною» на майбутній рік, щось на кшталт «дами серця» як у середньовічних романах. Така традиція мала язичницьке коріння. Пізніше 14 лютого в цих країнах був приводом для молоді до всіляких веселощів, обміну подарунками і посвяченню віршів про кохання.

→ Кафе «ДВОРИК»

приймає замовлення

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: