Захворювання серцево-судинної системи різноманітні і широко розповсюдженні, вони вражають людей усіх вікових груп і національностей

19 февраля 2018 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Захворювання серцево-судинної системи різноманітні і широко розповсюдженні, вони вражають людей усіх вікових груп і національностей. Серед них значну частину займають вади серця, які можуть бути як у дорослих людей, так і в новонароджених малюків.

Вади серця – це захворювання, спричинені порушенням структури серцевих клапанів або звуженням отворів, які ними закриваються. Вади серця бувають вродженні і набуті. Вроджені вади виникають внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода під впливом різних факторів. Ці причини можуть бути як внутрішнього характеру, так і зовнішнього, а саме: спадкові захворювання, зміни гормонального фону вагітної жінки, несприятливі екологічні фактори, інфекційні хвороби, вплив медикаментів або токсинів та багато інших обставин.

Вади серця бувають вродженими і набутими

Набуті вади серця найчастіше є наслідком перенесених захворювань: ревматизму, інфекційного ендокардиту, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, сифілісу. У молодих людей причиною набутих вад найчастіше бувають ревматизм або інфекційний ендокардит, а в людей старшого віку – атеросклероз та ішемічна хвороба серця. Внаслідок названих вище порушень структури клапанів або звуження отворів, виникають застій і переповнення камер серця, а це призводить до перенапруження серцевого м’язу. Поки перенавантаженняпомірні, а організм молодий і сильний, йому вдається справлятися з перенапруженням. Ця стадія хвороби називається стадією компенсації. Найчастіше на цій стадії хвороба виявляється при профілактичних оглядах або при зверненні хворого до лікаря з інших причин.

Протезування клапанів – «золотий стандарт» лікування

При виявленні у хворого вади серця йому рекомендовано уникати тяжких фізичних навантажень, раціонально харчуватися, нормалізувати вагу тіла, відмовитися від куріння і зловживання алкоголем. Це дозволить запобігти прогресуванню хвороби.

Проте рано чи пізно серцевий м’яз слабшає і настає наступна стадія хвороби – стадія субкомпенсації. При цьому хворий у стані спокою ніяких симптомів хвороби не відчуває, а при фізичному навантаженні у нього виникає задишка, прискорене серцебиття, інколи біль у ділянці серця. Не зволікаючи, пацієнт має звернутися до лікаря. Після обстеження у спеціалізованому лікарняному закладі, хворого направляють на консультацію до кардіохірурга. «Золотим стандартом» лікування таких пацієнтів є хірургічне втручання, а саме – протезування клапанів.

Якщо цього не буде виконано своєчасно, то через деякий час настане стадія декомпенсації, для якої характерні такі симптоми: задишка не тільки при фізичних навантаженнях, а і в спокої, синюшність шкіри та слизових оболонок, набряки нижніх кінцівок, збільшення розмірів печінки, сильний кашель з виділенням харкотиння, накопичення рідини у черевній та плевральній порожнинах. На цій стадії захворювання проводиться тільки симптоматичне лікування. Отже, запорукою подовження життя при вадах серця є своєчасне звернення пацієнта до лікаря на ранніх стадіях захворювання.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: