Вагітність — особливий стан жінки, до якого необхідно підготуватися.

22 февраля 2018 | ВІДЕО ОХТИРКИ, ЗДОРОВ'Я, МАМА - БЛОГ | Нет комментариев |

Планування вагітності


Вагітність — особливий стан жінки, до якого необхідно підготуватися. Допоможе в цьому завчасне планування вагітності. Чим здоровішими будуть майбутні батьки перед зачаттям, тим вище ймовірність, що вагітність буде проходити нормально, та на світ з’явиться здорова дитина.
Прийнято вважати, що як для жінки, так і для чоловіка найкращим віком для планування вагітності та народження дитини є період з 20 до 35 років.
З віком фертильність у обох партнерів знижується, тому жінкам, старше 35 років, завагітніти важче. Також після 35 збільшується ризик виникнення вад розвитку і спадкових захворювань у дитини.

Кращою підготовкою до зачаття стане повне медичне обстеження. При виявленні будь-яких відхилень здоров’я партнерів, майбутнім батькам порекомендують пройти лікування. При цьому потрібно обов’язково радитися з лікарем щодо прийому тих чи інших ліків, так як прийом медикаментів може бути неприйнятним для планування вагітності. Так навіть прийом ліків рослинного походження може серйозно вплинути на зачаття. Пам’ятайте, що деякі лікарські трави можуть спровокувати аборт (звіробій, ехінацея, женьшень).

Дотримання жінкою деяких дієт можуть спровокувати порушення гормонального балансу, що іноді є причиною безпліддя. Так, якщо Ви дотримуєтеся жорсткої дієти, організм не отримує потрібної кількості вітамінів, мінеральних солей та інших факторів, необхідних для нормального зачаття і виношування дитини.
Для здорової вагітності рекомендується утримувати постійну вагу протягом 6 місяців. При бажанні схуднути можна дати таку пораду: схудни, збережи нову вагу протягом 6 місяців і потім переходь до зачаття дитини.

Бажання народити здорову дитину змушує нас переглянути свої харчові пріоритети на користь натуральних продуктів. Для здоров’я мами і дитини їжте більше овочів, фруктів, зелені, а також круп, риби, молочних продуктів. При цьому все повинно бути якісним і свіжим. А от від жирного, консервів і копченостей краще відмовитися. Це стосується також міцного чаю і кави.
Якщо хтось із майбутніх батьків страждає від алергії, краще вживати продукти, які вирощені / вироблені в тій же місцевості. Тобто для нас важливо їсти саме українські овочі і фрукти, м’ясо і т.д.
Майбутній мамі при плануванні вагітності, а також у першому триместрі вагітності необхідно приймати фолієву кислоту, що є гарною профілактикою вад розвитку нервової трубки у плода. Препарат і дозування обговоріть з лікарем. У продуктах фолати у великій кількості містяться в сухих сніданках, зелених листках овочів (шпинаті, цибулі, зелені салату, цвітній капусті), печінці, нирках, м’ясі.

Також Вам потрібно буде зробити акцент на залізі, нестача в організмі якого призводить до анемії, захворювання при якому плід може не отримувати достатньо кисню для нормального росту і розвитку. Залізо в більшій, ніж в інших продуктах, кількості міститься в нежирних сортах м’яса, особливо в печінці та нирках, а також у деяких овочах – зелених і листяних, у варених квасолі і горосі. Для кращого засвоєння заліза одночасно вживайте продукти, багаті вітаміном С або продукти, що містять кислоту. Такими продуктами є фрукти, соки, солодкий перець, помідори, кефір. А от чай і кава погіршують здатність організму засвоювати залізо. Для нейтралізації дії чаю та кави пийте ці напої між прийомами їжі, задовго до або після вживання рослинних продуктів, багатих залізом.
Кальцій також дуже потрібен як майбутній мамі, так і дитині. Він важливий для нормального розвитку кісток і зубів. Добрими джерелами кальцію є молочні продукти і деякі крупи. Краще вибирати нежирні сорти молока, сиру і йогурту.

А ще Вам дуже потрібен вітамін Д (він сприяє засвоєнню кальцію), намагайтеся проводити більше часу на повітрі, особливо в сонячну погоду.
Якщо лікар не рекомендував вам прийом вітамінів, не приймайте їх. Надмірне їх споживання може призвести до токсичних ефектів.
Відмова від паління і регулярного вживання алкоголю для майбутніх батьків є обов’язковою. Щоб уникнути хромосомних мутацій і майбутня мама, і майбутній тато повинні однозначно відмовитися від сигарет і спиртного.

Якщо Ви працюєте в хімічній лабораторії, друкарні, на заводі з виробництва електронних приладів, фарб, лаків і т.д, краще змінити роботу перед плануванням вагітності.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: