Метод батога для несумлінних роботодавців

23 февраля 2018 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | 3 коммент. | № 8 (1143)

Зі збільшенням мінімальної заробітної плати автоматично збільшилися й штрафні санкції за порушення трудового законодавства. Що очікує на роботодавця за неналежне оформлення працівників чи за порушення термінів виплати зарплатні, нам розповість інспектор праці управління соціального захисту населення Охтирської міськради Ольга Загребельна:

- Так, дійсно, з набуттям чинності нового Порядку здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабміну України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» зросла відповідальність за порушення вимог законодавства про працю.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою забезпечення реалізації зазначених повноважень до управління соціального захисту населення Охтирської міської ради введено посаду головного спеціаліста з питань контролю за додержанням законодавства про працю – інспектора праці. Тепер за наявності посвідчення інспектор праці, як посадова особа, буде в праві зайти до суб’єкта господарювання і перевірити факти, які будуть в межах його повноважень.
Відповідно до зазначеного вище Порядку інспектор праці здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань: своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.
Саме за цими трьома позиціями інспектор праці може на місці вживати заходи впливу на суб’єкта господарювання щодо притягнення його до відповідальності за порушення ним законодавства про працю.
З підвищенням розміру мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року до 3723 грн., штрафи за недотримання трудового законодавства з нового року значно зросли. Стаття 265 КЗпП говорить про те, що юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:
— фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного соціального внеску і податків – в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. Якщо у 2017 році сума штрафу становила 96 000 грн., то у 2018 році становить – 111 690 грн.;
— порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Якщо у 2017 році сума штрафу становила 9 600 грн., то у 2018 році становить – 11 169 грн.;
— недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. До речі, сюди відноситься не нарахування індексації. Якщо у 2017 році сума штрафу становила – 32 000 грн., то у 2018 році становить – 37 230 грн.;
— недопуск до проведення інспекційного відвідування (перевірки) з питань виявлення порушень щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час і виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків карається штрафом у стократному розмірі мінімальної заробітної плати. Якщо у 2017 році сума штрафу становила 320 000 грн., то у 2018 році – 372 300 грн.
Роботодавцям слід пам’ятати, що сплачений штраф за те чи інше правопорушення законодавства про працю не звільнить від обов’язку усунути дане порушення, тому звертаю увагу роботодавців на необхідність чітко дотримуватися Кодексу законів про працю України, щоб не понести значних фінансових втрат, а працівнику досконало знати свої законні права. Тільки таким чином можливо організувати комфортні та взаємовигідні умови співпраці між двома сторонами.

 Комментарии (3)

 

 1. AnnaDom пишет:

  Эффективные способы определения дней овуляции
  Представлены способы определения овуляции: календарный метод, определение базальной температуры, тесты на овуляцию, узи, выделения, боль в груди и др.
  Эффективные способы определения дней овуляции
  ___123___"Роксолана" Всеукраинская газета » Метод батога для несумлінних роботодавців___123___
  Как питаться беременной женщине: критерии и прием пищи по триместрам.
  В рационе беременной женщине в обязательном порядке должно присутствовать большое количество витаминов, минералов и других полезных веществ. Есть несколько рекомендаций, которые стоит учитывать в питании девушки в положении. Для каждого триместра можно составить свою диету.
  Советы по питанию беременных.
  Есть несколько рекомендаций:
  не стоит делать перерывы в приеме пищи более 3,5 часов; завтрак должен быть полноценным и составлять четверть нормы калорийности в сутки; на обед стоит есть разнообразные блюда, которые не будут нарушать работу пищеварительной системы; между обедом и ужином стоит сделать 1-2 перекуса; ужин должен быть за 3 часа максимум до сна; стоит следить за уровнем углеводом и белков в меню, не нужно их употреблять в избытке; чтобы пищеварительная система работала бесперебойно, в рационе должны быть овощи и фрукты; закачивать день необходимо кисломолочными продуктами.
  Рацион в первый триместр.
  Есть несколько особенностей:
  Не нужно в этот период усиленно питаться. Продукты нужно выбирать свежие и качественные. В рационе в обязательном порядке должна присутствовать фолиевая кислота. Она содержится в зелени, помидорах, свекле, твороге и печени. Если беременность сопровождается токсикозом, то нужно пить воду в большом количестве, есть галеты и другие типы сухого печенья. Нужно исключить из меню соленья и копчености.
  Рацион во второй триместр.
  Есть несколько советов по питанию:
  у плода сформировались все органы, и он начинает активно развиваться и расти, поэтому калорийность меню нужно увеличить; самые важные витамины для развития ребенка в этот период – это Д, кальций и калий; некоторые продукты могут уменьшить усвояемость этих полезных веществ в организме, это – белый хлеб, газировка и сладости; во второй триместр рекомендовано есть морскую рыбу, шпинат, яйца и молочные продукты; чтобы повысить гемоглобин, рекомендовано в рацион ввести мясо и красные сорта яблок.
  Меню беременной женщины в третий триместр.
  Оно мало чем отличается от предыдущего периода, но есть несколько особенностей:
  В конце беременности стоит немного снизить калорийность. Иногда стоит делать разгрузочные дни и есть легкую пищу, салаты или рыбу. Но стоит отказать себе в сладостях. Нужно следить, чтобы было сбалансированное питание. Сбалансировать свой рацион поможет сервис компании GooD FooD Academy, которая используется исключительно свежие продукты. Необходимо следить за реакцией на продукты, которые часто вызывают аллергию, например, цитрусовые. Чтобы избежать запоров в этот период, нужно употреблять ежедневно кисломолочные продукты.
  В любой период беременности девушка должна следить за тем, что ест. От этого будет зависеть полноценное развитие плода.
  Эффективные способы определения дней овуляции
  - Беременность, роды, мама и дети. Календарь беременности по неделям

 2. йййй пишет:

  Вот она “свобода и демократия”

 3. йййй пишет:

  Вы там все тупорылые с такими штрафами? Всё “медным тазом” накрывается…Хохол и в Африке -хохол,пока друг,дружку не сожрёт не успокоится.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: