Не сплутайте дифтерію з ангіною

23 февраля 2018 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | № 8 (1143)

Рік тому лікарі стверджували, що за такого низького рівня вакцинації в 2018 році на нас чекає спалах кору. Вже тоді почали казати й про загрозу набагато підступнішої хвороби — дифтерії. Детальніше про підступну хворобу та методи профілактики нам розповість завідуюча інфекційним відділенням Охтирської ЦРЛ Тетяна Яремчук:

- Чітко сказати, коли буде спалах захворюваності на дифтерію, не можна, але з огляду на низький рівень охоплення вакцинацією мусимо бути готовими до цього в будь-який час. Якщо в разі захворювання на кір хворий має клінічні ознаки, за якими його можна виявити та ізолювати. То в разі дифтерії існує носійство збудника. Це означає, що людина, котра має досить міцний імунітет, може тривалий час бути носієм збудника й, маючи здоровий вигляд, передавати його. Саме ця особливість ускладнює виявлення дифтерії.
Епідемія дифтерії лютувала в Україні з 1991 до 1998 року. І була спричинена малою кількістю щеплених людей. Тоді захворіло 20 тисяч осіб. Майже 700 із них померло.
Дифтерія є інфекційною хворобою, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Дифтерійна паличка потрапляє у дихальну систему і виробляє токсин, який руйнує тканини дихальної системи. Саме тому захворювання проявляється у вигляді ангіни. У горлі хворого утворюються плівки, які ускладнюють дихання. Також людині стає важко ковтати.
Загалом токсин спричиняє слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк шийних залоз. Однак він також може потрапити у кров, а тоді вразити серце, нирки і легеневу систему.
Ускладнення, які спричиняє дифтерія, можуть бути різними: блокування дихальних шляхів (дифтерійний круп), пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Як запобігти? Щеплення – єдиний спосіб вберегтися від дифтерії.
Із часом рівень антитіл, котрі нейтралізують токсин, зменшується. Саме тому раз на 10 років дорослим потрібно робити повторне щеплення.
На сьогодні вакцинація дорослого населення проводиться у кабінеті щеплень поліклінічного відділення Охтирської ЦРЛ вакциною АДПМ (дифтерійно-правцевий анатоксин). Вона безкоштовна, і вже багато людей пройшли ревакцинацію: з початку 2018 року – 200 чоловік. Для дітей є вакцина АКДП ( проти кашлюка, дифтерії, правця) та АДП (без кашлюкового компоненту). Її можна зробити у кабінеті для щеплень КЗ «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», який знаходиться за адресою: вул. Сумська, 57. З початку року щеплено ……. дітей, показник ……
Якщо йдеться про лікування підозрілого випадку або самої дифтерії, то використовують протидифтерійну сироватку, яка містить готові антитіла, що нейтралізують токсин. Проте упродовж останніх років в Україні сироватка у великому дефіциті. Та навіть при вчасному введенні препарату залишається 20% ризику летального завершення хвороби. Але спалаху можна запобігти. Тому прийдіть і захистіть себе, Ваших дітей і епідемії вдасться запобігти.
ВАЖЛИВО
Щеплення від дифтерії проводять за таким графіком: дітям — у 2, 4 та 6 місяців, ревакцинація – у 18 місяців, 6 та 16 років. Надалі повторювати щеплення слід кожні 10 років. Якщо Ви вакцинувалися більше, аніж 10 років тому, зробіть щеплення найближчим часом, і вже від часу останнього введення препарату відраховуйте дату наступного.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: