Не плюйте в ліфті, бо він ще Вам послужить

14 марта 2018 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | № 11 (1146)

Своє життя без ліфту не уявляють мешканці багатоповерхівок, для яких поломка засобу пересування між поверхами є справжньою трагедією. І тоді чекають вони з великим нетерпінням на своїх рятівників – працівників ліфтового господарства. В Охтирці ліфти обслуговує дві фірми: ДП «Полтаваліфт» та ТОВ «УкрСумиліфт».

Яким труднощам щодня доводиться дивитися в обличчя механікам по обслуговуванні ліфтів, нам розповів працівник «Полтаваліфту» Віталій Гончаренко.


- До лютого 2017 року ліфтове господарство в Охтирці обслуговувало товариство «УкрСумиліфт». На сьогоднішній день 53 ліфти обслуговує «Полтаваліфт», 18 ліфтів, здебільшого у будинках, за які відповідає  ПП «СІБ» – «УкрСумиліфт».

Саме полтавська фірма забезпечила диспетчеризацію ліфтового господарства за допомогою безпровідного зв’язку. Раніше функціонувала кабельна система, яка пролягала під землею. Для зручності користувачів ліфту в місті розміщувалося 2 диспетчерських пункти, в яких працювало два диспетчера. Зараз же працює один диспетчер, який знаходиться в Полтаві і обслуговує 5 міст одночасно. Аби з ним зв’язатися, мешканцям потрібно лишень натиснути на кнопку переговорного пристрою в кабіні або ж на сходовому майданчику.

Прикро, що деякі громадяни не заслуговують на звання представників цивілізованого світу і свідомо палять кнопки, виривають з м’ясом пристрої для зв’язку з диспетчерами, обривають та обмальовують правила поведінки в ліфтовій кабіні, здирають лінолеум з підлоги, відламують від дзеркал шматки, обпалюють стелю та смітять у ліфтових шахтах. Мешканці багатоповерхівок, не довго думаючи, змітають у щілини між підлогою та ліфтом сміття, коли наводять лад у під’їздах. Що ми тільки не знаходили у ліфтових шахтах: і гральні карти, і використані шприци, і хвою з новорічних ялинок, недопалки, уламки скляних пляшок, обгортки з цукерок, презервативи – це далеко не повний перелік «подарунків».

Ми намагаємося завжди йти на зустріч людям: робочий день буває ненормованим, доводиться працювати й на свята. Пригадую, як люди обурювалися, коли з переговорного пристрою лунала інформація про поверх на російській мові. Працівники «Полтаваліфту»  почаклували і тепер жіночка чемно повідомляє про маршрут на рідній мові.

Показовими кабінами ліфту та електронною станцією управління може похизуватися багатоквартирний будинок за адресою вул. Петровського, 3. Проте спочивати на лаврах ще зарано, адже на цей рік заплановано ремонт 12 ліфтів за адресами вул. Паркова, 1 та 38, Перемоги, 8, Батюка, 6а та Полтавська, 10б.

На адресу механіків по обслуговуванню ліфтів частіше за все приходять не слова вдячності, а котиться лавина обурення: мовляв, знову ліфт не працює, доки вони їх ремонтуватимуть? Людям не втямки, що без щомісячного і щоквартального технічного огляду та планових капітальних ремонтів гарантувати стовідсоткову безпеку їм ніхто не зможе. Кадри з фільмів, де ліфтова кабіна летить з неймовірною швидкістю донизу більше схожі на вигадку сценаристів та режисерів, адже коли працівники з обслуговуванню ліфтів на своєму місці, пасажирам нічого не загрожує. І від останніх очікують лише поваги до чужої роботи. Варто лишень не псувати зовнішній вигляд кабін та не смітити в шахтах ліфту, адже Вам доводитиметься користуватися даними  благами цивілізації ще не раз.

Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: