Не все благополучно у «Датському королівстві»

16 марта 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | № 11 (1146)

Вода? Де вода? – не чули. – Ми ж 8 Березня 5 днів святкували.


За святкові дні – три серйозні пориви водогону: по вул. Київській, вул. Сумській та у дитсадку «Орлятко». А вони 8 березня 5 днів святкують…

Мешканці будинку по вулиці Сумській, 3 п’ять днів самотужки боролися із затопленням підвального приміщення їхнього будинку через порив у міській водогінній мережі. Куди бідолашні тільки не дзвонили: і на аварійну лінію ТОВ «Водоторгприлад» та ПП «Базис», обривали телефонні дроти в міській раді, зверталися на урядову лінію, обласне управління Держпродспоживслужби та, навіть, до Охтирського відділу поліції, аби зафіксувати факт бездіяльності посадовців та матеріальний збиток від підтоплення. Проте більшість абонентів навіть пальцем не поворухнули, аби хоч якось зарадити біді. І навіть той факт, що в цьому будинку з січня 1965 року по жовтень 2008 року мешкав повний кавалер ордена слави Володимир Шандиба, а зараз мешкає один з синів міського голови Ігоря Алєксєєва, не вплинув на швидкість реакції комунальників на аварійну ситуацію. Раніше понеділка справа з мертвої точки не зрушила.

Як все відбувалося, у хронологічному порядку нам розповіла охтирчанка Жанна Миколаївна Козаченко, яка мешкає на першому поверсі будинку, підвал якого заповнювався водою з ранку 7 березня до ранку 12 березня:


- Вранці 7 березня сусіди пішли у підвал по цибулю, яку їм доводилося виловлювати з води разом з картоплею. Одразу стало зрозуміло, десь стався порив. Мешканці будинку почали одразу бити на сполох. Я зателефонувала до аварійної служби ПП «Базис», написала письмове звернення в міську раду на ім’я мера Ігоря Алєксєєва.

На виклик приїхав сантехнік з жеку, який  спочатку висунув версію, що всьому виною дірява тепломережа. На наші зауваження, що вода ж холодна, він відмахнувся, мов, це обратка. Але швидко з’ясувалося, що прорвало трубу водогінного господарства.

О другій годині дня про аварію вже знало керівництво «Водоторгприладу», але реакції – нуль. Склалося таке враження, що два комунальних господарства, ПП «Базис» та Водоканал, почали грати у дитячу забаву з м’ячем «Гаряча картопля», об’єктом перекидання якої була причина пориву. Жеківці списували вину на водогінну трубу, з якої ллється вода, а «Водоторгприлад» спускав все на гальма, бо вода була у підвалі будинку, а це територія впливу «Базису».

Ще мене обурило, що коли врешті-решт встановили помпу для відкачування води з підвального приміщення, ніякого графіка чергувань не було: кому не лінь, той і вмикав насос, а вночі всі мирно спали, в той час як фундамент підмивало новою порцією вологи. Я до пенсії працювала інженером-будівельником. Тому добре знаю, що наш будинок розташований на піщаній подушці, і навіть невелика порція води діє згубно на його фундамент та стіни.

Про все це Жанна Козаченко розповіла учасникам апаратної наради при міському голові у понеділок, 12 березня. Ніхто не хотів опинитися на місці пенсіонерки, у якої внаслідок пориву змокріла вся підлога в квартирі.

В.о. начальника ТОВ «Водоторгприлад» Олексій Шейко сказав:

- Завтра чи післязавтра (ред.: сказано у понеділок, 12 березня, вранці) почнемо ремонтувати. Насамперед, треба встановити причину, почати розриття грунту. Знаємо, що там прокладені чавунні труби 500 мл діаметру, з якими наші експлуатаційники ще не зустрічалися. Це буде складний ремонт, з відключенням всього Гусинського водозабору на непевний час.

І тут Ігор Алєксєєв не стримався і нагадав про всі огріхи орендарів цілісного майнового комплексу водогінно-каналізаційного господарства.

- Це підприємство, не дивлячись на неодноразові наші зауваження, так і не спромоглося зробити аварійну службу, яка б  оперативно реагувала на аварійні ситуації. Якщо це трапляється у вихідні дні, – вода тектиме до понеділка. Найприкріше те, що свої ляпи вони звертають на міську владу. Прийшов головний спеціаліст  Водоторгприладу, подивився, де вода тече, прислав робітників, які встановили помпу на відкачку, і сказав, що міська рада не дає дозволу на проведення земляних робіт. Але ж міську раду керівництво підприємства  навіть не повідомило про серйозність аварії.

Маючи на всіх водозаборах лічильники, тут не помічають втрати води з мережі, доки десь не проваляться під асфальт автомашини, як це сталося по вул. Київській, або підвали не заллє, як по вул. Сумській. Очевидно, розраховують  на те, що втрати перекриють тарифами. Не вийде!

Події минулого святкового тижня дали привід меру для не  досить приємних роздумів про те, що «не все благополучно у Датському королівстві», і спонукали бути вимогливим і послідовним у своїх відносинах з підлеглими, то це піде тільки на користь населенню.  Чекаємо висновків.

Л. Меркульцева, О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: