У зв’язку з рішенням України вислати 13 російських дипломатів із країни через отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля

27 марта 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев |

У зв’язку з рішенням України вислати 13 російських дипломатів із країни через отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля

У посольстві Росії в Україні заявили, що, виславши 13 російських дипломатів, Київ піддався на провокацію Лондона. Відповідну заяву опубліковано на сайті дипломатичного відомства.

У посольстві вважають, що “українське керівництво без урахування реального стану справ підтримало інспіровану Лондоном провокаційну кампанію, спрямовану на нагнітання напруженості і розкручування конфронтаційної спіралі”.

Слідство з’ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент “Новачок”. Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.

Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.

14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.

17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявляла, що дипломатичні відносини між Україною та Росією зведені до критичного мінімуму, і висилка російських консулів призведе до висилки українських консулів, що неприпустимо для українських політв’язнів в РФ.

«Це тільки початок тієї політики щодо Росії, що призведе до її подальшої ізоляції через зневагу до міжнародного права, порушення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, використання забороненої зброї на території іншої держави. Звичайно, треба посилити санкційні важелі з РФ, і всі партнери розуміють», – додала Беца.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: