Чому перше годування малюка таке важливе

29 марта 2018 | МАМА - БЛОГ | Нет комментариев |

Чому перше годування малюка таке важливе

Фахівці з грудного вигодовування і педіатри в один голос стверджують: прикладати дитину до грудей слід відразу ж після її появи на світ, доки ви перебуваєте в пологовому залі. В Європі це не просто рекомендація, а правило, якого дотримуються і мами, і медики. Смоктальний рефлекс крихітки готовий до роботи через 20-30 хвилин після народження, тому перше прикладання до грудей можливе вже через такий короткий період після пологів.

Користь раннього початку грудного вигодовування

Навіть кілька крапельок молозива, отриманих малюком під час першого прикладання до грудей, забезпечать його всіма необхідними поживними речовинами. Молозиво містить велику кількість білків і вітамінів (А, С, В12, Е), а також гормони, антитіла та імуноглобуліни, які сприяють становленню першого імунітету крихітки. Крім цього молозиво служить перехідною стравою між внутрішньоутробним харчування і зрілим молоком, готує ШКТ дитини до трапези.

Раннє прикладання до грудей також дуже корисне і для мами, адже допомагає налагодити процес грудного вигодовування, запускаючи лактацію, роблячи її стійкою і регулярною. Ну а про користь грудного вигодовування і говорити не доводиться – швидше за все, ви і так все знаєте.

Під час налагодження грудного вигодовування, особливо під час першого прикладання до грудей, важливо розуміти, що малюк ще не вміє присмоктуватися, шукати сосок і самостійно подавати його в рот. Саме тому в цьому процесі така важлива мамина допомога.

Головні принципи першого прикладання до грудей

Єдиного ідеального положення для дитини під час першого прикладання до грудей просто не існує. Більшість мам інстинктивно відчувають, як правильно взяти малюка, щоб йому було зручно смоктати. Головне – щоб дитина могла легко охопити груди ротиком. Для цього необхідно дбайливо взяти її на ручки, притиснути до себе якомога ближче і забезпечити повну свободу її голівці.

Звичайно, комфорт важливий і для матусі: під час першого прикладання краще розміститися на кріслі, стільці зі спинкою або на ліжку в положенні сидячи. Важливо запам’ятати золоте правило всіх мам-початківців: «Підносьте малюка до грудей, а не груди до малюка».

Під час годування жінка не повинна соватися, нахилятися і повертатися – їй має бути затишно і добре в обраній позі.

Обличчя крихітки поверніть до грудей – так йому буде зручно “трапезувати”, не соваючись голівкою в пошуках соска. Як правильно тримати дитину під час першого годування?

Єдино правильної пози не існує – можна збоку або по діагоналі, підтримуючи рукою тощо. Головне – щоб ви і дитина почували себе спокійно і мирно, тоді нічого не завадить насолодитися настільки зворушливим і навіть священним моментом.

Слідкуйте за тим, щоб під час прикладання малюка його носик був на рівні з відповідним соском. Забезпечте малюкові свободу рухів головою – так він самостійно вибере найкомфортніше положення. Якщо ви думаєте, що маляті буде важко дихати, можете не хвилюватися: наші носи пристосовані для повноцінного захоплення повітря через бічні щілини в ніздрях.

Викличте у малюка смоктальний рефлекс, щоб він самостійно почав пошук грудей: перед початком годування доторкніться соском до його щічки або ротика.

Не слід насильно пхати груди в рот малюкові – це не пляшечка, а ви не апарат з виробництва молока. Процес повинен бути природним і ненасильницьким – тільки тоді і ви, і дитина отримаєте від нього максимальну користь.

Для більшої зручності матуся може підтримати груди долонькою або підкласти  руку.

Перше годування може продовжуватися близько 15 хвилин – новонародженим діткам вистачає цього часу, щоб повноцінно насититися. Не завершуйте грудне вигодовування – коли дитина наїстися, сама м’яко випустить груди з рота.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-3128909619681041"
data-ad-slot="1757579975"
data-ad-format="auto">

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: