Президент США Дональд Трамп відмовляється надати Україні зброю, зокрема протитанкові ракетні комплекси Javelin, повідомляє 30 березня NBC News із посиланням на високопосадовців.

30 марта 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Президент США Дональд Трамп відмовлявся надати Україні зброю, зокрема протитанкові ракетні комплекси Javelin, повідомляє 30 березня NBC News із посиланням на високопосадовців.

Пропозиції про постачання зброї Україні просував звільнений держсекретар США Рекс Тіллерсон. За словами співрозмовників видання, він провів зустріч з американським президентом після того, як радники Трампа з національної безпеки схвалили план постачання Києву озброєнь. Тіллерсон запропонував говорити на цю тему із Трампом “протягом кількох місяців під час звичайних нарад”.

Водночас, коли проект рішення про постачання зброї Україні надійшов Трампу на підпис, він висловив стурбованість, що такі дії посилять ескалацію у відносинах із Росією і призведуть до ширшого конфлікту.
Як заявив один зі співрозмовників видання, Трамп також говорив у Білому домі, що вважає Україну “проблемою для Європи”. За словами джерел, американський президент наполіг на тому, щоб озброєння продали Україні, а не передали безкоштовно.

За словами кількох високопосадовців Білого дому, радники президента витратили місяці, намагаючись переконати його підписати рішення про передання зброї Україні.

У грудні 2017 року, після підписання, Трамп сказав раднику з національної безпеки Герберту Макмастеру, що це може ускладнити ситуацію в Україні та призвести до серйозної війни. Водночас Макмастер відповів йому, що війна в Україні вже йде, на що Трамп заявив, що “США у ній не беруть участі”.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: