Замість газової плити – обігрівач

30 марта 2018 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №13 (1148)

На минулому тижні мешканці однієї з охтирських багатоповерхівок за адресою вул. Батюка, 49 залишилися без газу на три доби. Людям набридло харчуватися всухом’ятку та пити холодну воду замість ароматного чаю, тому вони звернулися до редакції з проханням допомогти у цій ситуації.

Медпрацівник Ірина Івах, що мешкає в будинку, в якому декілька днів не було газу, була змушена викроїти із сімейного бюджету кошти на придбання електроплити та куховарити деякий час в мікрохвильовці. Але ще важче довелося її сусідам пенсіонерам.

«Я думаю, що газовики не поспішають відновлювати газопостачання мешканцям нашого будинку, бо власники квартири № 2, які не з’являються у власній оселі вже тривалий час, мають борг перед газопостачальною компанією. Такий висновок я зробила, коли помітила у дверях квартири власників-боржників записку наступного змісту: «Будь-ласка, обов’язково  передзвоніть у зв’язку із заборгованістю за газопостачання. У випадку ігнорування вас буде відключено 21 березня». За збігом обставин саме 21 березня наші газові плити залишилися без блакитного вогника», – поділилася власними міркуваннями охтирчанка Ірина Івах.

На фото Ірина Івах поблизу нежилої квартири

Подружжя Рєзніків – Зоя Василівна та Віктор Дмитрович промучилися 3 дні без блакитного палива, бо в їхній оселі немає жодного пристрою, який би зміг замінити плиту. 87-річний Віктор Дмитрович, який до пенсії був військовим льотчиком, змінив цільове призначення обігрівача повітря, і переобладнав його для підігріву їжі: «Звісно  ж не зручно, – розповідає Віктор Рєзнік. – Я пробував варити суп, то у мене на це пішов майже цілий день. Молоко закип’ятити не вийшло – лише підігріти, проте не побігло (посміхається). Тому довелося купити борщу у їдальні та підігрівати на обігрівачі. Моя дружина Зоя Василівна через хворобу не виходить на подвір’я – недуга чимало сил забирає. Наша сусідка оговтується після інсульту. Добре, що їй хоч донька допомагає – чогось гаряченького принесе», – поділився пенсіонер наболілим з «Роксоланою».

Аби зарадити стареньким, кореспондент газети разом з мешканкою будинку Іриною Івах відвідали охтирських газовиків. Керівника структури Станіслава Подрєза на місці застати не вдалося. Тому попрямували до аварійно-експлуатаційної служби. Оператор Андрій Івахненко чемно пояснив, що в будинку за адресою  вул. Батюка, 49 був аварійний витік газу, через що мешканцям тимчасово перекрили газовий вентиль. На питання, чи довго чекати, Андрій Володимирович відповів: «Ви скільки, три дні чекаєте? То це ще не довго. Є люди, які по десять днів без газу сидять».

Вийшовши з приміщення аварійно-експлуатаційної служби телефонуємо прес-секретарю ПАТ «Сумигаз»  Анастасії Шимаріній, аби з’ясувати, чи довго людям на газ чекати. Ввечері того ж дня з кореспондентом газети зв’язався головний інженер Охтирського відділення ПАТ «Сумигаз» Руслан Педько і обрадував новиною, що мешканці будинку вже користуються благами цивілізації.  Руслан Миколайович пояснив «Роксолані», чому охтирчани деякий час були без газу:

На фото Віктор Дмитрович Рєзніков куховарить на обігрівачі: на обід була молочна каша та суп.

- Напередодні була офіційно зареєстрована заявка з приводу аварійного витоку газу, тому ми перекрили стояк. За допомогою обладнання виміряли, чи є падіння тиску. Труднощі виникли саме через те, що в одній з квартир ніхто не мешкає. А відновити газопостачання ми маємо право лише після перевірки газового обладнання всіх приватних помешкань. Тому нам на допомогу прийшло управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, начальник якого Олександр Демиденко особисто відімкнув квартиру на першому поверсі, в якій тривалий час ніхто не проживав. Газовики усунули два витоки газу в цьому помешканні, після чого комунальники знову його опломбували. 23 березня о 18:00 у будинку за адресою вул. Батюка, 49 було відновлено газопостачання.

Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: