Серце і судини: як взяти ризик під контроль

31 марта 2018 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Серце і судини: як взяти ризик під контроль

Серцево-судинна система людини має великий запас міцності, але, на жаль, він не нескінченний. Кожен шостий житель України страждає серцево-судинними захворюваннями. Саме захворювання серця і судин сьогодні є провідною причиною смерті у всьому світі.

Чи можна попередити проблеми із серцем та як діагностувати у себе перші ластівки хвороби, нам розповість сумський лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Альбіна Жаркова:

- До чинників, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань, відносяться наступні фактори:

Зайва вага. У міру накопичення жирової тканини зростає частота серцевих скорочень. Серце змушене забезпечувати кров’ю не тільки органи життєзабезпечення, а й запаси жиру. Достеменно відомо: при ожирінні ризик розвитку гіпертонії зростає в 6 разів. Тому, якщо Ви хочете мати здорове серце, намагайтеся підтримувати вагу в нормі.

Малорухливий спосіб життя. Люди, що ведуть малорухливий спосіб життя, на 20-50% більше ризикують захворіти гіпертонією, чим ті, що активно займаються спортом і фізичною працею. Регулярні фізичні вправи знижують тиск на 5-10 мм рт. ст.

Неправильне харчування. Надлишок в раціоні тваринних жирів і брак овочів – це типово для нашої країни. Але, на жаль, це шкодить серцю.

Надмірне споживання солі. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щодня споживати не більше 5 г солі як у чистому вигляді, так і в складі продуктів харчування. Однак у більшості цивілізованих країн, у тому числі і в Україні, їдять в 2, а часом і в 3 рази більше. Це призводить до затримки в організмі рідини, а потім до підвищення артеріального тиску.

Зловживання алкоголем і куріння. Щоденне вживання міцних спиртних напоїв збільшує тиск на 5-6 мм рт. ст. на рік, а компоненти тютюнового диму, потрапляючи в кров, викликають спазм судин.

Підвищений рівень холестерину. Надлишок холестерину відкладається на стінках судин, що призводить до їх звуження і ускладнення кровотоку. Щоб проштовхувати кров по звужених судинах, організм змушений підвищувати тиск, а значить – створювати додаткове навантаження на серце. І навіть цей механізм не може повністю захистити органи від недостатнього кровопостачання, а в результаті – від недостатнього забезпечення потрібною енергією.

Підвищений рівень цукру. Надлишок цукру також призводить до порушення роботи судин, особливо дрібних, що призводить до порушення роботи різних органів і систем.

Перевірте себе!

Пульс. Нормою вважається частота пульсу від 60 до 90 ударів за хвилину. Саме в такому ритмі працює серце здорової людини.

Тиск. Оптимальним є артеріальний тиск не вище 140/90 мм рт. ст.

Окружність талії. У чоловіків вона повинна бути не більше 94 см. У жінок – менше 80 см.

Показники рівня цукру та ліпідного складу крові можна визначити у більшості лабораторій.

Коли потрібно звернутись до лікаря?

Ознаками серцево-судинного неблагополуччя є:

• Головний біль, відчуття «обруча» навколо голови, важкість у потилиці, які не мають чіткого зв’язку з часом доби. Іноді біль посилюється при нахилі голови, напруженні, може супроводжуватися набряком повік, обличчя.

• Болі в області серця, що виникають у спокої або при емоційному стресі, або пов’язані з фізичним навантаженням.

• Напади серцебиття чи перебої в роботі серця.

• Задишка, що виникає спочатку при фізичному навантаженні, а потім і в спокої.

• Набряки ніг, особливо ввечері.

• Порушення зору, при якому з’являється туман, пелена, мушки перед очима.

Все це – привід звернутися до кардіолога.

Досвідчений сумський лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Альбіна Жаркова веде прийом в КП «ЛКЦ», що розташований за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 1. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099)-16-14-388.

ЛКЦ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: