Чи вчиться Охтирка на чужих помилках?

5 апреля 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №14 (1149)

Жахлива трагедія в російському місті Кемерово, де пожежа в торгово-розважальному центрі за офіційними даними забрала життя 64 людей, шокувала весь світ. Саме моторошне в цій ситуації те, що більшість загиблих – це діти. Їхнє життя лишень почало набрати обертів і наповнюватися змістом, а похід до ТРЦ сприймався цікавою пригодою, яка цього разу позбавила їх можливості жити і радіти новому дню. А чи безпечно відвідувати охтирські супермаркети і торгівельні центри? Кореспонденти «Роксолани» вирішили перевірити дотримання заходів пожежної безпеки в місцевих закладах торгівлі і розваг.
«В супермаркеті «АТБ», що розташований по вул. Незалежності, в торговому залі на видному місці висить порошковий вогнегасник. Над вхідними дверима та запасним виходом, який розміщений між стелажами з побутової хімією та рибопродуктами, розміщені таблички з підсвіченням з надписом «Вихід». Магазин оснащений протипожежною системою, системами сповіщення та примусової вентиляції. Працівники не пригадують, коли останній раз вони брали участь у протипожежних навчаннях. Також нам не вдалося віднайти плану евакуації відвідувачів та персоналу. Керуючий магазином Василь Геннадійович Козмодем`янов відповів на це, що стенд з даною інформацією саме в цей час знаходиться на доопрацюванні.
В торговельному центрі «Портал» Віталій Король провів нам екскурсію і продемонстрував засоби протипожежного захисту. В торгівельному закладі розміщені 6 пожежних кранів з протяжністю рукавів по 15 м кожний, близько 14 вогнегасників, 4 евакуаційних виходи, облаштована пожежна сигналізація автоматичного сповіщення та система примусової вентиляції. Схеми евакуації розміщені не в торговому залі, а в адмінприміщенні. Не всі евакуаційні виходи мають двері, які відкриваються від себе.
В торгово-розважальному центрі «Славна» на кожному поверсі ми помітили по два вогнегасника з кожного крила та плани евакуації людей у випадку надзвичайної ситуації. Але вони нанесені на лист паперу формату А-4 та розміщені не завжди у доступних місцях, що унеможливлює його сприйняття людьми з поганим зором. Також на жодному поверсі не розміщені вказівники, які б показували шлях до запасного виходу. Особливі труднощі з орієнтацією в просторі виникають у відвідувачів торгових місць другого поверху – лабіринти коридорів звиваються, немов змія, тому навіть у звичайній ситуації, не говорячи вже про задимлення та завивання сигналізації там важко зорієнтуватися. Аварійні виходи були зачинені. До речі, в понеділок всі працівники та відвідувачі ТРЦ евакуювалися, відпрацьовуючи на практиці послідовність дій у випадку пожежі.
Власник розважального центру «Смайл» Олексій Володимирович Жадан запевнив «Роксолану», що дітям у його закладі знаходитися безпечно. Підприємець продемонстрував нам два вогнегасника, тривожну кнопку та систему сповіщення про надзвичайну ситуацію. Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки підписана перевіряючою стороною підписана 13 вересня 2017 року. Щоправда, плану евакуації ми також не помітили.

На фото Підприємець Олексій Жадан демонструє вогнегасник.
А чи в безпеці почувають себе охтирчани, скупляючись в торгівельній мережі міста та відпочиваючи в розважальних закладах?
Світлана Куца, оператор з видобутку нафти і газу на пенсії:

- Чомусь ніхто не замислюється про те, що халатне відношення і тотальне недотримання вимог пожежної безпеки можуть призводити до таких жахливих наслідків, як у російському Кемерові. Не замислюється, допоки не станеться трагедія. Яке горе спіткало сім’ї загиблих людей в пожежі! Не дай Боже комусь таке пережити. Безпечно себе в охтирських закладах торгівлі та розваг не відчуваю. Наприклад, в супермаркетах не скрізь є плани евакуації, відсутні вказівники, за якими людям було б легше знайти евакуаційний вихід в разі пожежі. В багатьох магазинах з колонок постійно звучить реклама чи музика, а більше б користі було, аби хоч інколи розповідали про дії покупців у випадку надзвичайної ситуації: що робити, куди бігти.
Майбутній фармацевт Ірина Янкова з сусідкою Лєрою:


- Чула, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив пожежникам та місцевій владі зокрема перевірити всі громадські об’єкти – торгові центри, кінотеатри, кафе, ресторани, школи, дитсадки на дотримання вимог протипожежної безпеки. Але власники і керівники таких закладів повинні систематично здійснювати дані перевірки, проводити тренувальні евакуації для дітей у школах і дитсадках, для працівників на підприємствах та у разі виявлення проблем, вирішувати їх у стислі терміни. В Охтирці великих торгівельно-розважальних центрів немає, тому вони мені здаються більш безпечними, аніж харківські ТРЦ. Після трагедії в Росії тепер кожного разу буду згадувати про можливу небезпеку і очима шукати таблички з надписом «Запасний вихід» та розглядати схему евакуації. Також вважаю неприпустимим залишати дітей без нагляду, навіть коли деякі ТРЦ пропонують послугу догляду за малечею. Можливо, якби батьки пильніше слідкували за дітьми в кемерівському розважальному центрі, трагедії можна було б уникнути.
Першокласниця Лєра навчається в школі № 4. І не зважаючи на зовсім юний вік дівчина знає, що забавки з сірниками та запальничками можуть призвести до лиха. І в школі вчителька розповідала, як потрібно себе поводити у разі пожежі.
Аліна Литовченко, музикант військового оркестру:


- Чесно кажучи, після новин з російського Кемерово, мені всю ніч снилися жахи, ніби то я палаю у вогні. Тому звісно заходити до ТРЦ тепер трішки лячно, особливо до таких великих, які розміщені в обласних центрах та столиці. Головне, коли людина потрапляє у надзвичайну ситуацію не йти на поводу в паніки. Зосередитися й шукати найближчий евакуаційний вихід, користуючись вказівниками. Краще завчасно ознайомлюватися з планом евакуації в торгівельних центрах, аби у випадку пожежі не розгубитися, – радить Аліна Литовченко.
За статистикою, в Україні внаслідок пожеж щорічно гине понад 1000 людей. Серед головних причин – недотримання вимог пожежної безпеки на об’єктах та несвоєчасне надання допомоги пожежними підрозділами. А все через те, що жодні сучасні будівельні норми не виправлять ситуацію, коли вже під час експлуатації будівлі норми пожежної безпеки не дотримуються на всі 100%. Кричущий тому приклад – замикання аварійних виходів. Це взагалі неприпустимі дії. Такі виходи можуть не використовуватися роками (і добре, коли це так), проте це не означає, що можна їх перекривати чи захаращувати різним непотребом. Також необхідно не забувати про розміщення планів евакуації на видних місцях і не відмовлятися від навчань працівників.

Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: