І хто його знає, чого підтопляє?

12 апреля 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев | №14 (1150)

У ніч з 1 на 2 квітня через весняну повінь місто Охтирка більше ніж на метр затопило паводком. Наслідком стихії стали підтоплені будинки та господарські приміщення. У місті створено комісію з визначення завданої стихією шкоди, до складу якої входять представники управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, управління соціального захисту населення, управління фінансів та економіки, депутати міської ради, члени громадської ради, квартальні уповноважені. За результатом роботи комісії буде визначена загальна сума збитків.

За повідомленням служби МНС, надзвичайна подія трапилася через несанкціонований розлив ставкових вод села Вербового. Близько 400 садиб опинилися в зоні підтоплення, постраждали будівлі охтирчан, меблі, електропобутові прилади, автомобілі, домашні тварини.  На сайті Охтирської міської ради повідомляється про цілий комплекс робіт з визначення причин та вирішення проблем з відведення великої води від осель громадян, установ і закладів. Проте необхідно з`ясувати, що ж насправді стало причиною паводку.

Як сказав керманич Сумщини Микола Клочко, на території області багато гідроспоруд взагалі є безхозними – для їх утримання у нормальному стані потрібні великі гроші, тому їх і не беруть на баланс. «Нехай органи місцевої влади, на території яких знаходяться ці гідроспоруди, покажуть офіційні листи, де вони звертаються до когось з пропозицією щодо співфінансування. Я дав доручення, щоб терміново відповідно до списку найбільш аварійних гідроспоруд і найбільш небезпечних відповідальні особи зверталися до облдержадміністрації, до облради, і щоб на сесії депутати вже розглянули умови співфінансування на утримання таких споруд», – звернув увагу очільник області. За словами Миколи Клочка, у першу чергу, необхідно відновити стічні колектори, спрогнозувати, які штучні споруди потрібно відремонтувати. Ми поставили задачу знайти тих, хто допустив стихійне лихо в Охтирці. ДСНС, міліція, міська влада спрацювали нормально, до них зауважень немає.  Є зауваження до тих, хто мав контролювати ситуацію там на місці, а це – працівники водного господарства, – розповів очільник області. – Я говорив про це з головою Чернеччинської ОТГ.  Чому з території цієї ОТГ пішла вода? Хто не вслідкував? Нехай разом з райдержадміністрацією, районною радою, керівництвом ОТГ розбираються, чому підприємець, який орендує став, не вживав заходів для того, щоб у нормальному стані зберігати гідроспоруду, що є на тому ставку».

Річка Хухра невеличка, але інколи з гонором

Як проінформували редакцію жителі району Загребля у селі Хухра, у ту ж ніч у них також стався потоп. Керівник Хухрянського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Росинка» Ольга Фільова розповіла:

- Вночі різко почала підніматися рівень води у річці Хухра, затопило вулицю Пушкіна, де мешкає близько 180 чоловік. Працівник Гетьманського парку Роман Кривоколіско на своєму надувному човні плавав від двору до двору, попереджав сусідів, щоб відводили худобу у безпечне місце, береглися самі. Вода підтопила три будинки, що стояли найнижче. Але головна проблема полягала у тому, що повінню підмило місток, який з`єднує Загреблю з селом і провалився навіть асфальт на дорозі. Люди опинилися, так би мовити, відрізані від цивілізації. Ситуацію взяли під контроль директор ПСП «Хухрянське», депутат Чернеччинської ОТГ Микола Васильович Смілик і голова сільради Михайло Васильович Яцюк. До ранку завезли машину щебня, засипали промоїну, поклали бетонну плиту на місток і зробили для пішоходів безпечний дерев`яний трап. Люди змогли дістатися до роботи. Вчасно запрацював і дитсадок, адже 8 працівників, які живуть на Загреблі, серед них і кухар, змогли дістатися до роботи і потрапити додому. Вже о 10-ій годині ранку було відновлено рух транспорту по містку.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: