Актуальне опитування : “Чи стало жити краще?”

19 апреля 2018 | НОВИНИ | 3 коммент. |

Чи знайоме Вам відчуття, коли отримав заробітну плату, заплатив за комунальні послуги, декілька разів  відвідав магазин та по дорозі завітав до аптеки – і сімейний бюджет схуд до мізерної суми, якої ледь вистачає до наступної виплати – це в кращому випадку. А за умови розвитку подій за гіршим сценарієм – тисячам українських сімей доводиться залазити до боргової ями чи жити напівголодним життям.

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні збільшилася до 3723 грн., у погодинному розмірі це складає 22,41 грн. – це було передбачено в державному бюджеті на 2018 рік. А чи вплинуло це підвищення на реальний рівень життя пересічного українця?

Ми запитали у перехожих, чи стало жити краще?

Вадим Гаранжа, мешканець с. Грінченкове:


- Я навчаюся на третьому курсі в Сумському аграрному університеті, де опановую професію ветеринара. Стипендію став отримувати меншу, аніж на першому курсі: якщо раніше виплачували 1200 грн., то на сьогодні отримую 900 грн. Звичайно, на такі гроші дуже не розженешся. Ветеринарний лікар в селі на сьогоднішній день отримує 3200 грн. – як для чоловіка, то це копійки. На такі смішні гроші не можна забезпечити родину всім необхідним. Тому молодь всіма правдами й неправдами намагається податися на заробітки за кордон. Я планую невдовзі проходити практику в Данії. Одногрупники, які вже були на практиці за кордоном стверджують, що тим студентам, які себе добре зарекомендують, пропонують роботу та проживання. Як на мене, то це не погана перспектива, адже не дуже хочеться виживати на пару тисяч гривень, відучившись п’ять років у вузі.

Анна Третякова, в декретній відпустці:


- Ні про яке покращення поки що не йдеться. З кожним роком рівень життя середньостатистичного українця невпинно летить донизу, і люди змушені тугіше затягувати паски – економити на всьому, навіть на ліках та їжі. Моїй донечці Алінці виповнилося 1 рік і 2 місяці, тому я добре знаю, як важко доводиться родинам, в яких підростають діти.

А взагалі для об’єктивності потрібно орієнтуватися не стільки на голі цифри зарплати і пенсії, а на купівельну спроможність людей,  для того, щоб врахувати, що ми могли купити на цю суму в  минулому році, і що ми зможемо купити на цю ж суму зараз.

Сергій Ткаченко, будівельник:


- Напевно слово «краще» взагалі не доречно вживати до відношенню до української економіки та рівня життя людей. Якщо збільшується мінімальна зарплата, то одразу слідом за цим незначним  підвищенням злітають до неба й ціни. До цінників в магазинах не встигаєш звикати – з такою швидкістю вони змінюються на прилавках, що аж в очах починає рябіти.

Ходять чутки, що в Україні збираються провести деномінацію гривні. Мовою фінансистів – замінити номінальну вартість грошових знаків і замінити їх на нові. По суті ж – просто відрізати нулі в національній валюті. Наприклад, було 500 грн. – стане 50 грн. Було 200 грн. – стане  20 грн.  А ще незабаром замість паперових грошей номіналом в 1, 2 та 5 гривень в обігу з’являться металеві гроші – ото гаманці українців стануть важчими, але, на жаль,  не завдяки підвищеним окладам,  а від заліза.

Юлія Чут, домогосподарка:


- Може комусь з представників влади і стало жити краще, але не пересічним українцям. Зокрема я на собі ніяких позитивних змін не відчула. Навпаки, коли збираєшся на базар за покупками і береш суму грошей, як і минулого разу, то з’ясовується, що цих фінансів не вистачає на звичний перелік продуктів. Тому кожного разу закупки вимагають все більшої суми. І зазвичай сума заробітної плати аж занадто відстає від росту цін – через це багато людей в нашій країні вимушені не жити, а  виживати за межею бідності.

Також я вважаю, що простим ввімкненням друкарського верстата підняти українську економіку з колін не можливо: для цього необхідно відродити занедбані підприємства, дати людям роботу, працювати на експорт.

Роман Вельбой з сином Іваном:


- Жити стало гірше. А жахає те, що навіть світло в кінці тунелю під назвою «занепад української економіки» навіть не жевріє. Українці виживають, хто як може: хто завдяки присадибному господарству, хто виїздить за кордон на заробітки, а ті люди, які працюють на мінімальну заробітну плату, змушені постійно собі в чомусь відмовляти. Сподіваюся, що стане жити краще, коли виростуть наші діти. Мій син Іван мріє про кар’єру футболіста, а забивати переможні голи у ворота суперника під прапором процвітаючої країни набагато приємніше.

Протягом місяця на сайті газети «Роксолана-Максі» ми проводили опитування на вищезгадану тему і поцікавилися: Чи покращилося Ваше життя після збільшення мінімальної заробітної плати? Більшість респондентів: 55 % відповіло, що стало жити гірше, 38 % опитуваних  відповіли, що не стало, і лише 6 % читачів відчули позитивні зміни.

До речі:Україна посіла 112 місце у світовому рейтингу рівня життябританського аналітичного центру TheLegatumProsperity Index. Цьогорічний рейтинг Українина 5 позицій нижчий, аніж минулого року. Тоді Україна була 107-ма серед інших держав світу. Починаючи з 2006 року, коли був опублікований перший Індекс процвітання, наша держава опустилась у таблиці на 17 позицій.

Думкою охтирчан цікавилася  Олена Кириченко

 

 Комментарии (3)

 

  1. Пионер пишет:

    Щось немов “сьепари” коментують.Зраду гонимо,панове?Нема бажання “ще трiшки потерпiти” поки у гаранта статки ще раз утрояться?Ну точно “сьепари”

  2. 444 пишет:

    Наши власти уверенно снижают количество населения.так проще будет управлять стадом,и меньше платить им.А это ведёт к прямому обогащению президента и его свиты.

  3. прохожий пишет:

    ещё один “майдан” и Украине будет полный “кирдык”,А лучше жить стало разве,что ментам и им подобным-зарплата почти по 10 000 и плюс …

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: