Природа нам цього не подарує

19 апреля 2018 | НОВИНИ, СВІЖИЙ НОМЕР, СИТУАЦІЯ | Нет комментариев | №16 (1151)

«Неочікувано» розтанув сніг на початку квітня, а разом з ним піднявся рівень води у річці, і замість калюжниці порозквітало сміття – на берегах річок, в лісах, на центральних вулицях міста, на прибудинкових територіях. І так огидно стає від того бруду, що аж чорні кішки починають шкрябати на душі – ну чому за декілька тисяч кілометрів у закордонних сусідів дороги миються, а в нас навіть фантик до сміттєвої урни не кожен другий здатен донести.

Трішки покращилася ситуація, коли за мітли та лопати взялися бюджетники, працівники міських закладів та організацій різної форми власності. Відразу причепурилися міський парк та парк поблизу Охтирського МЦКіД, сквери, шкільні подвір’я та майданчики дошкільних закладів освіти. Але це лише краплина в морі сміттєвого хаосу.

Жахлива картина вимальовується поблизу сміттєвих контейнерів в районі вул. Незалежності, 23. Коли опиняєшся серед сотень поліетиленових пакетів, пляшок, харчових відходів, спиляних гілок та ще десятків кілограмів схожого непотребу, важко зрозуміти:  знаходишся на смітнику чи на одній з центральних вулиць міста.

Ми запитали у директора ТОВ «Верп» Геннадія Зюзі, чому допустили таке захаращення у самому центрі міста:

- За адресою вул. Незалежності, 23 розміщено 3 контейнери для збору сміття, і по всім нормативам цієї кількості достатньо для обслуговування споживачів, які заключили договір на вивіз твердих  побутових відходів. Сміттєвози ТОВ «Верп» щодня здійснюють вивіз сміття за даною адресою, навіть в суботу та неділю. Це лише лікарі на вихідних відпочивають, а комунальникам не до релаксу.

Поряд розміщений продовольчий ринок, продавці з якого несуть сміття до цих контейнерів мішками, не бажаючи сплачувати за ці послуги адміністрації ринку. Якби на хвіртку, що веде до ринку, повісити замок, то сміттєві контейнери були б не такі перевантажені.

До того ж працівники «Верпу» здійснюють прибирання поблизу контейнерів лише того сміття, яке розсипалося внаслідок вивантаження баків. Все  інше ТПВ повинні прибирати двірники обслуговуючих компаній.

Ще жодний з очільників інспекції з благоустрою чомусь не обтяжував себе перевірками законності викиду сміття. Якби хоча б день комісія з представників інспекції благоустрою, поліції, а можливо і ЗМІ почергували біля сміттєвих контейнерів і зафіксували, хто, коли і скільки твердих побутових відходів викидає у баки, тоді б одразу картина прояснилася. На порушників виписати припис, а в разі повторного порушення – штраф. Цю інформацію необхідно оприлюднити, тоді містяни зрозуміють, що заключити договір на вивіз ТПВ дешевше, аніж сплачувати штрафні санкції.

Всі важелі впливу на несвідомих містян є у представників інспекції з благоустрою. Те, що залежить від «Верпу» – проведення інформаційної компанії щодо складення договорів на вивіз ТВП ми здійснюємо на постійній основі. Але кількість бажаючих  заключити договір ледь перевалила за 4 тисячі. В той час, як загальна кількість домоволодінь в Охтирці складає більше 8 тисяч, – відзначив Геннадій Зюзя.

Наталія Масло, приватний підприємець, торговий центр «Сім`я»:

- На вивіз сміття ми маємо заключений договір з КП «Благоустрій». Та й не так у нас того сміття багато, адже макулатуру та поліетилен ми здаємо на пункти прийому вторинної сировини. Щороку працівники ТЦ «Сім’я» влаштовують суботник і наводять лад по вул. Незалежності, 23. Хоча згідно з договором за магазином закріплено 1 метр території для благоустрою. В планах прибрати ділянку набагато більшу та облаштувати там квітник. На мою думку, сміттєвий колапс виник через те, що перед святами урни були переповнені, і можливо «Верпу»  необхідно було частіше вивозити сміття, а не допускати його нагромадження в таких великих об’ємах. Взагалі, кожен охтирчанин повинен сплачувати за послугу з вивезення ТПВ, – зазначила Наталія Масло.

На фото Сміттєвий колапс на вул. Незалежності, 23

На фото Непотріб на березі р. Охтирка по вул. Шевченка в районі мосту

На фото Захаращене русло річки після паводку неподалік від парку поблизу ОМЦКіД

Питання до влади

Здається, що комунальники між собою не можуть розділити обов’язки щодо культури поводження зі сміттям. Тому й маємо літаючі поліетиленові пакети, купи минулорічного трухлого листя та антисанітарію.  І до речі, адреса вул. Незалежності, 23 – це лише вершина айсбергу, адже таких забруднених місць по місту можна налічити більше десятка. Тому місцевій владі необхідно припинити безмовно спостерігати затим, як Охтирка тоне у смітті і нарешті допомогти досягти консенсусу ТОВ «Верп» з приватними обслуговуючими організаціями. Чи довго Охтирка тонутиме у смітті?

Сміттєві греблі на річці

Не краща ситуація й на берегах річки Охтирка, яка нещодавно прийняла небачену до сих пір кількість води зі ставка в Зеленому Гаю та талу воду з полів Охтирського району. Цей нестримний потік, наробивши лиха на сотні тисяч в оселях охтирчан, залишив по собі сміттєві греблі в руслі річки та сотні кілограмів непотребу на її берегах. І він сам по собі не розчиниться у повітрі.

Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку міста на розчищення  русла річки Охтирка в поточному році планується виділити 50 тис. грн. але якщо прогулятися берегом річки хоч в центральній частині міста, хоч  і в більш віддалених його куточках, то об’єми необхідних до виконання робіт жахають (див. фото на 1 стор.) Тут одним виловом ПЕТ-пляшок сачком не обійтися. Сотні старих дерев перегородили рух воді, а в цих місцях нашарувалося сміття, опале листя, хмиз. До речі, однією з причин підтоплення будинків охтирчан стало й захаращене русло річки: воді через сміття нікуди було діватися, тому й полилася на чужі обійстя.

Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: