Із 2 травня школи прийматимуть першокласників за новими правилами

3 мая 2018 | ВІДДІЛ ОСВІТИ | Нет комментариев | №18 (1153)

Для зарахування дитини до першого класу треба подати заяву  до 31 травня. Так зазначено у новому порядку Міністерства освіти. Також в МОН наголошують: заяви потрібно подавати у школи, за якими закріплена територія обслуговування, де проживає дитина.

“У Законі України “Про освіту”, який прийняли у вересні 2017 року, вперше розшифровано статтю Конституції про гарантовані права на безоплатну загальну середню освіту в комунальних і державних школах.  У 13 статті згаданого закону закріплено принцип територіального обслуговування школи. Це означає, що школа має давати місця навчання найперше тим дітям, які закріплені за цим загальноосвітнім навчальним закладом, тобто мешкають на території обслуговування школи.   Дотепер батьки не раз стикалися з тим, що не могли віддати своїх дітей у школи неподалік дому через брак місць. Тепер уперше з’явилася можливість у батьків дітей, які йдуть до першого класу, здобути гарантоване місце в школах по сусідству.  Паралельно батьки можуть подати заяви до інших закладів освіти для зарахування дитини, але лише якщо там є вільні місця.

Батькам не можуть заборонити обирати будь-яку школу. Це прописано у Законі “Про освіту”. Та якщо дозволити подавати документи всім, як їм заманеться, то в частині шкіл буде забагато заяв, а десь — недобір. Тож логіка Міносвіти зрозуміла.

На засіданні виконавчого комітету Охтирської міської ради теж   обговорювалося питання про організацію ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку та затвердження територій обслуговування закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти міста.  Міський голова Ігор Алєксєєв звернув увагу освітян на те, що понаднормово завищена кількість учнів у класах призводить до зниження якості освітянських послуг і саме обґрунтоване визначення територій обслуговування освітянських закладів дасть можливість встановити баланс у цьому питанні.

До обговорення проектів рішень долучилися директори шкіл міста, які озвучували свої позиції та пропозиції по удосконаленню системи обліку, перерозподілу територій обслуговування, так як віднині гімназія також отримує територіальну приналежність школярів на противагу тому, що раніше проводився конкурсний відбір учнів гімназії.

Прийняття рішення про організацію ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку та учнів дасть змогу розпочати процес освітянської реформи і виявляти проблемні місця в її реалізації у нашому місті.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: