Як з лісу не принести хворобу?

3 мая 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №18 (1153)

Як з лісу не принести хворобу?

У весняно-літній період в лісах і парках активізуються кліщі, укусів яких людині слід остерігатися. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка. Як убезпечити себе від цього та що робити, коли кліщ все-таки укусив, нам розповість лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичної поліклініки (для дорослих та дітей) м. Охтирка Марина Олександрівна  Капуста:

- Інкубаційний періодхвороби Лайма триває від 2 до 30 днів. Клінічні прояви хвороби різноманітні і залежать від активності патологічного процесу та стадії розвитку захворювання. Варто звернути увагу, якщоє: почервоніння намісці присмоктування кліща;нудота і блювання;головний біль;затверділість м’язів шиї;ломота увсьому тілі та млявість та підвищення температури тіла.

Загроза кліщів в цифрах:84 випадкиукусів кліщів було зафіксованопо Охтирці та району за 2017 рік,  але реальна картина набагато гірша, оскільки не всі потерпілі звертаються за допомогою;3 особизахворіло на бореліоз, з них жоден не отримував профілактику.

17 звернень з приводу присмоктування кліщів, 1 випадок хвороби Лайма був зафіксований  з початку 2018 року.

З метою уникнення укусів кліщів я раджу дотримуватися наступних правил. Для прогулянок наприроді покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг іздовгими рукавами, який щільно прилягає дотіла, аби легше було помітити кліщів.

Кожні 2години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу врадіусі 20–25м.Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватися нелише під час перебування наприроді, ай згодом, перекочувавши з одягу.

Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.

Що робити якщо кліщ присмоктався?

Зверніться  до найближчого лікувального закладу для надання кваліфікованої медичної допомоги фахівцем, краще за все – лікарем-хірургом.

При відсутності такої можливості видалення доведеться провести самостійно. Для цього необхідно обережно захопити кліща тупим пінцетом або перев’язати голівку кліща вузлом міцної нитки якомога ближче до шкіри або пальцями, обгорнутими марлею, ближче до хоботка  та витягти кліща прокручуючи проти годинникової стрілки. Якщо хоботок або голівка залишилися (на шкірі наявна чорна цяточка), їх видаляють стерильною голкою. Після видалення місце присмоктування необхідно протерти антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).

Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна прикладати до місця укусу різні компреси, рідкі рідини (спирт, олію та інші), припікати кліща, тиснути його пальцями та брати голими пальцями.

Велике значення для профілактики зараження відіграє правильне видалення кліща для зменшення ризику інфікування у разі роздавлювання паразита та впливу його рідини.Видалений кліщ не треба викидати, його необхідно або спалити, або доставити на контроль до лабораторії.У будь-якому випадку після укусу кліща необхідно звернутись до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру. Адже превентивне лікування на 70% зменшує ризик захворювання, тому краще як можна раніше звернутися за кваліфікованою допомогою до лікарів хірурга та інфекціоніста.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: