Дітей часто турбує нежить, незалежно від пори року

7 мая 2018 | ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Дітей часто турбує нежить, незалежно від пори року. І всі ми розуміємо, із чим він пов’язаний – наша слизова оболонка носа просто перша реагує на будь-які зміни температури повітря і захищає від попадання вірусу в організм.

Іноді ми стикаємося із більш серйозними, нав’язливими станами, коли нежить не припиняється протягом тривалого часу, дитина вночі хропе і дуже часто хворіє.

За останні роки таке поняття як аденоїдит і аденоїдна вегетація усе частіше миготять в амбулаторних картках дітей. Прямо настільки популярний діагноз, що батьки на прийомі самі задають питання: «Чи може у нас аденоїди?»

Що таке аденоїди?

Аденоїди – це збільшена глоткова (носоглоточна) мигдалина. Вона знаходиться у зводі носоглотки, входить до складу лімфаденоїдного глоткового кільця. При запальному процесі лімфоїдна тканина починає розростатися, тим самим збільшує мигдалину в розмірі. У процесі починає утруднятися носове дихання, може впливати на органи слуху, знижуючи слух і викликаючи ряд інших патологій.

Існують три ступені аденоїдної вегетації:

1 ступінь – мигдалина збільшена на 1/3

2 ступінь – мигдалина збільшена на 2/3, і значно ускладнює носове дихання

3 ступінь – мигдалина закриває весь сошник, дихання практично неможливе.

Причини виникнення розрощення аденоїдів у дітей

До причин виникнення аденоїдної вегетації відносяться: часті ГРВІ, переохолодження, алергічна реакція і в загальному будь-які захворювання, які супроводжуються запаленням слизової оболонки носа і мигдаликів.

Схильні найбільше до даного захворювання діти 3-7 років. Пов’язано це з постійним перебуванням у колективах, постійною циркуляцією інфекційних захворювань.

Клінічна картина захворювання (симптоми аденоїдита)

  • Слизові, гнійні виділення із носа тривалий період часу
  • Підйом температури до високих цифр (можливий до 40С)
  • Часті риніти
  • Дитина починає хропіти вночі
  • Сухий частий кашель

Даний діагноз ставить отоларинголог (ЛОР). При огляді за допомогою спеціальних медичних інструментів не складно поставити діагноз.

Лікування і профілактика аденоїдів у дітей

Профілактика полягає у зміцненні імунітету, загартовуванні. Запам’ятайте, при такому діагнозі самолікування протипоказане, цим повинен займатися тільки лікар.

Про видалення мигдалин як спосіб лікування аденоїдів мова може йти тільки за певних показників.

Розростання мигдалин більше, ніж на 2/3 – пряме показання до операції.

Ускладнення при патологічних змінах аденоїдів

  • порушення носового дихання
  • погіршення слуху
  • часті головні болі
  • порушення сну
  • у результаті відсутності носового дихання, дитина починає дихати через рот, що за собою несе ризик більш частих ГРВІ. Повітря потрапляє холодне, із вірусами і страждає горло, трахея, бронхи.

На завершення хочу уточнити, важливо розуміти що аденоїди, аденоїдні вегетації або аденоїдит – це не набряк, не запалення слизової оболонки, яке ви за допомогою судинозвужувальних крапель можете зменшити, це розростання лімфоїдної тканини, вона не зменшиться. Так що якщо існує реальна проблема, не варто затягувати з оперативним лікуванням (консультуйтеся із грамотним лором). Ускладнень може бути багато, і вони не дуже приємні.

На прийом до отоларинголога Євгену Смеянову Ви можете потрапити 12 травня. Записатися на консультацію Ви можете в КП «ЛКЦ» за адресою: м Охтирка, пл. Соборна, 2. Довідки за номерами: 6-16-88 або (099) -161-43-888. ®

Лікувально-консультативний центр ЛКЦ м. Охтирка

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: