Пікантна тема

10 мая 2018 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №19 (1154)

Поговоріть з підлітками про «Це»

З 10 по16 травня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. А чи задумувалися Ви над тим, що репродуктивне здоров’я необхідно берегти з дитинства, і що перший інтимний досвід може накласти відбиток на подальше статеве життя. Детальніше про це нам розповість завідуюча кабінетом «Клініка, дружня до молоді» Ганна Мучник:


- Поняття «репродуктивне здоров’я» означає, що люди можуть мати безпечне статеве життя, яке дає задоволення і можливість народжувати здорових дітей. Нажаль, багато жінок та чоловіків мають з цим проблеми, бо кожна десята пара в Україні є безплідна.

Частіше за все у підлітків з батьками не вибудовуються довірливі відносини. Мами й тата вважають, що говорити про статеві стосунки рано чи соромно, а їх дитину проблеми з репродуктивною сфероюобійдуть стороною. Тож інформацію діти черпають з Інтернету чи від друзів. Як результат, вік «сексуального дебюту» в Україні за останні десятиріччя значно знизився. Статистичні дані свідчать,що середній вік початку статевого життя становить 15років.

За даними соціологічних досліджень хлопці починають статеве життя раніше, аніж дівчата, бо схильні до ризиків і експериментів.Ще вражає середня кількість статевих партнерів: 17% дівчат віком до 17років зазначили, що вони вже мали більше 6-и статевих партнерів,а 28% – від 2-х до5-и партнерів. Майже 70% громадян України віком від 15 до 19років мають 2-х та більше статевих партнерів.

Початок статевого життя у віці до 18років асоціюється з високим ризиком інфікування, тому що місцевий імунітет у статевих органах ще не сформований.Низка страшних хвороб: ВІЛ,сифіліс, трихомоніаз,герпес другого типу, рак шийки матки(причиною якого є віруси папіломи людини) та інші, можуть зламати долю, зробити нездійсненими мрії.Більшість з підлітків не знають навіть елементарних способів запобігання небажаної вагітності, хвороб, що передаються статевим шляхом.За даними опитування, тільки 24% підлітків правильно визначають шляхи передачі ВІЛ-інфекції, більше 50% вважають, що ризику інфікування ВІЛ у нього немає. Підлітки не мають відчуття ризику, їм здається, що біда може трапитись з ким завгодно, тільки не з ними. Не усвідомлюють, що є і кримінальна відповідальність за статеві стосунки до статевої зрілості.

Серед молодих людей не в моді мораль, чистота,цнота. За  даними опитуванням, в Україні близько 80% дівчат-підлітків вважають, що мати статеві стосунки до шлюбу – це норма. Тож кожного року 5-6 тисяч дівчат стають мамами, а ще тисяча роблять аборти. Тільки у 2016році в Україні зареєстровано 118 випадків пологів у дівчат віком до 14років.

МОВОЮ ЦИФР:5-ти дівчаткам зроблено операцію штучного переривання вагітності в Охтирському районі за 2017рік.

7 дівчат до 18років стали мамами.

Вагітність у підлітковому віці – це великий ризик і для юної мами, і для її дитини. Вторинне безпліддя,позаматкова вагітність,невиношування плоду в майбутньому – наслідки абортів жахають. Хронічні захворювання, які можуть настати в майбутньому, негативно позначатися на репродуктивній функції, виявляються більше ніж у 70% школярок.Гінекологічна патологія у дівчат-підлітків варіюється від 15-31% – це порушення менструальної функції, запалення статевих органів. До речі, захворюваність на запальні процеси у статевих органах у сексуально активних дівчат у тричі вища, ніж у їх ровесниць, які не мали  статевих стосунків.

Хлопців також не обійшли проблеми з репродуктивною сферою: при обстеженні у 30-40% хлопців підліткового віку можна знайти уроджені вади, на які батьки не звернули увагу і своєчасно не пролікували: варикоцеле, водянка яєчка, гіпосподія тощо, а також статеві інфекції, котрі часто з’являються з початком вступу у статеві контакти з різними партнерами.Такі інфекції часто не супроводжуються ніякими симптомами, але потім переходять у розряд хронічних з ускладненнями.

В юнацькому віці до статевих стосунків спонукають не кохання чи бажання створити сім’ю, а зовсім інші мотиви, і тиск однолітків найчастіше за все є визначальним. У середовищі підлітків статеві стосунки символізують дорослість. Ранній початок статевого життя стає засобом самореалізації, спробою пошуку любові та розуміння. Активна участь батьків у житті дитини, в її розвитку, вихованні, довірливі сімейні стосунки є надійним захистом підлітка від раннього початку статевого життя.

Починати статеве життя чи поки що утримуватися від цього -це вибір,який кожна молода людина має  зробити сама. Проте варто не забувати про низку наслідків: соціальних, фізичних, психологічних і, навіть, кримінальних. Якщо підліток вважає себе достатньо дорослим, щоб почати статеве життя, він повинен хоча б знати про відповідальність і методи контрацепції.

Спеціалісти вважають, що проблема підліткових вагітностей, хвороб, що передаються статевим шляхом, великою мірою пов’язана з невмінням батьків розмовляти з власними дітьми про це. Важливо, щоб розмову з підлітками проводили батьки однієї з ним статі, інакше це може викликати у дитини велике збентеження. За статистикою, діти,з якими батьки говорили про секс, небажані вагітності, хвороби, більш обережні.

Сподіваюсь, що Ваша довірлива розмова зі своїми не зовсім дорослими дітьми вбереже їх від необдуманих вчинків, і дасть змогу в майбутньому їм подарувати Вам здорових онуків.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: