Разом стали проти молоковозки

17 мая 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ РАЙОНУ, ПРЕЦЕДЕНТ, СИТУАЦІЯ | 3 коммент. | № 20 (1155)

Селяни незадоволені низькими закупівельними цінами на молоко і 8 травня жителі села Яструбиного на Сумщині заблокували молоковози на підїзді до населеного пункту. «Спецкор» повідомляє, що люди відмовилися здавати молоко на молокопереробне підприємство «Славія», яке з шести гривень заготівельної ціни на молоко знизило її до 3,5. Та й виплати за вже здану сировину постійно затримують. «Немає грошей – немає й молока», – вирішили селяни. Тож молоковози вимушені були їхати з Яструбиного на завод порожніми.

Керівник підприємства В`ячеслав Пелих  пояснив низькі ціни неякісним молоком: «Людське молоко, якщо ми його купили, то державі потрібно заплатили 20% НДС. Плюс доставка – на сьогодні 2 грн. Це разом 6 гривень виходить. А ще ж і низька якість молока. Люди зібрали вершки, добавили води, добавили солі…».

На молокозаводи області тільки третина молока надходить від приватних господарств. Відомо, що це  сировина найнижчого класу і вимагає більших затрат на фільтрацію. Це розуміє обласна влада і у цьому році планує з обласного бюджету виділити на підтримку розвитку молочного скотарства для дрібнооптових виробників понад 2 млн грн. Директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак каже: « Ця підтримка передбачає компенсацію витрат, повязаних із придбанням доїльних установок вітчизняного виробництва, а також установок для первинної обробки молока. Утім, ці кошти передбачені лише для молочних кооперативів. Нині в області 650-т таких господарств. Виробництво молока в них цілком автоматизоване, а закупівельна ціна – в рази більша за ту, яку платять селянам».

Тож замість мітингувати людям пропонують об’єднуватися у міні-ферми, а не зривати роботу молокозаводів. Але такий протест дав результати вже наступного дня. Адміністрація підприємства погодилася залишити ціну на рівні 4 гривень та не понижувати її протягом літа.

«Роксолана» поцікавилася, за яким цінами здають молоко селяни в Охтирському районі. З’ясувалося, що в мешканців Грунської ОТГ молоко закуповують по 3,50 грн. за літр, а в Чупахівській ОТГ дають за літр молока в середньому не більше 3,60 грн.

 

 Комментарии (3)

 

  1. 444 пишет:

    Орденоносный пелых,та его продукцию нельзя даже в магазины привозить,не то что бы употреблять.

  2. прохожий пишет:

    И не просто “патриот” а европатриот

  3. Пионер пишет:

    Зате в вишиванцi.Ну патрiот же.Що не ясно?

Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: