Грабіжницька вода

21 июня 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, АНОНС, ГРОШІ, НОВИНИ, СИТУАЦІЯ | Нет комментариев | №24 (1159)

Новини про наміри ТОВ «Водоторгприлад» здійснити зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання кошмарять новинну стрічку сайту Охтирської міськради останнім часом все частіше.


Зокрема, надавач послуг 6 квітня цього року розміщував інформацію про перегляд тарифу в бік зростання: з 10,14 до 15,78 грн./м3 з ПДВ. На меті підприємство буцімто мало приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку зі зменшенням обсягів реалізації, із зростанням рівня мінімальної заробітної плати, цін на електроенергію, матеріали, послуги, можливості ефективної модернізації водозабору «Гусинка», оптимізації роботи інженерних мереж згідно рекомендацій, передбачених схемами оптимізації системи централізованого водопостачання Охтирки. Але тоді дане рішення керівництву водоканалу за вуха протягнути не вдалося.

Проходить три місяці і на сайті Охтирської міськради 17 травня в розділі «Документи» з’являється черговий проект рішення виконавчого комітету «Про встановлення ТОВ «Водоторгприлад» тарифу на централізоване водопостачання», згідно якого водоканал не полишив свої меркантильні наміри і збирається встановити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води в розмірі15,34 грн./м3 з ПДВ., з використанням внутрішньо-будинкових систем, простіше кажучи, для мешканців багатоповерхівок, вода коштуватиме 16,52 грн./м3 з ПДВ. Та за такі гроші з наших кранів повинна бігти Боржомі чи місцевий «Живчик» з ехінацеєю. Погодьтеся, це забагато. А якщо ще й врахувати той «сервіс», з яким доводиться зіштовхуватися мешканцям, комунікації в будинках яких надумали прорватися напередодні вихідних чи у свята. Бідолахи змушені «киснути» до ранку понеділка, бо повноцінної аварійної бригади підприємство немає, як ы диспетчерської служби.

А які тарифи на централізоване постачання прикрашають платіжки наших сусідів?

КП «Полтававодоканал» встановило ціну за метр кубічний життєдайної вологи в розмірі 11,17 грн.

Комбінат комунальних підприємств надає послуги з водопостачання мешканцям Котельви для населення та підприємств різної форми власності по 11,20 грн. за м. куб.

Міське комунальне підприємство «Зіньківський комунгосп»  постачає воду для мешканців Зінькова за тарифами  9,78 грн. за м. куб.

Для мешканців Лебедина місцеве комунальне підприємство «Водоканал» постачає воду за тарифами 11,42 грн.

КП «Міськводоканал» Сумської міськради надає послуги з централізованого водопостачання сумчанам за тарифом 7,88 грн.

У сусідньому Тростянці люди п’ють воду за 10,10 грн., яку їм люб’язно транспортує КП «Тростянецьводоканал».

КП «Харківводоканал» у платіжках за воду зазначає тариф для харків’ян 10,04 грн. за м. куб. холодної води.

КП «Богодухіввода» надає послуги з централізованого водопостачання за ціною 13,68 грн. за м. куб.

Під час порівняння тарифів на воду вималювалась цікава закономірність – стратегічно важливі для будь-якої місцевості підприємства, які надають послуги з централізованого водопостачання, є КОМУНАЛЬНИМИ. Лише в Охтирці водоканал знаходиться в оренді в орендаря, який безбожно вижимає з цілісного майнового комплексу зиск та ще й вкотре намагається спустити з парашуту грабіжницькі тарифи. А натомість містянам скоро ніде буде й води безкоштовно напитися, адже таке поняття, як міські колонки, незабаром може зникнути з охтирської мапи.

20 червня питання про підняття тарифу на воду розглядатиметься на виконкомі Охтирської міської ради. Якщо громада промовчить і не висловить своєї позиції, то платитимемо по новій грабіжницькій ціні. Тому пропонуємо Вам надати свої пропозиції і побажання, зателефонувавши до міської ради за номером 4-15-00. Ще є час сказати своє категоричне «НІ» новим тарифам.

Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: