Хіба у охтирчан найбрудніші в області руки?

21 июня 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, НОВИНИ, ПРЕЦЕДЕНТ, САНІТАРНА ІНСПЕКЦІЯ, СВІЖИЙ НОМЕР, СИТУАЦІЯ | Нет комментариев | №25 (1160)

Чому саме охтирчани більше за всіх в Сумській області хворіють на ротавірусні інфекції, спробував розібратися міський голова Ігор Алєксєєв. З першого разу не вийшло.

Hа апаратній нараді при міському голові було заслухано інформацію про роботу Охтирського відділу Державної установи “Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України”. Керівник установи Михайло Коріненко запевнив, що на даний час епідситуація в місті залишається контрольованою, але разом з тим стабільно напруженою. В місті не зареєстровано випадків захворювань черевним тифом, правцем, вірусним гепатитом А, поліомієлітом, дифтерією, дизентерією. Від утні  інфекцій н і групові захворювання в організованих колективах, внутрішньо – лікарняні інфекції. Загальна інфекційна захворюваність ( без грипу та ГРВІ) знизилась в 1,2 раза, але показник суми гострих кишкових інфекцій підвищився в 1,6 раза.

Міського голову Ігоря Алєксєєва найбільше вразила цифра щодо рівня захворюваності охтирчан на ротавірусні інфекції. Із 37 випадків гострих кишкових інфекцій встановленої етіології зареєстровано 22 випадки ротавірусної інфекції. Як правило, хворіли діти з ДНЗ «Струмочок», ДНЗ «Ластівка» і школа №3 – по одному випадку, ДНЗ «Сонечко» – 3 дитини та 16 дітей, які виховуються вдома. Ще 12 інфікованих було зареєстровано в Охтирському районі. Якщо брати у розрізі Сумської області, то це практично 90% від числа хворих цієї категорії. Керівник лабораторного центру не міг пояснити, чому саме в Охтирці такий високий показник на ротавірусні інфекції.

Можливо, тому, як припустила заступник головного лікаря ЦРЛ Людмила Загребельна, що охтирські лікарі практикують тестову діагностику цього захворювання: «Ротавірусна інфекція надзвичайно заразна, а тому дуже поширена. Половина всіх кишкових інфекцій пов’язана саме з нею. А основним механізмом передачі є їжа і брудні руки (хвороба так і називається хворобою немитих рук), некип’ячена вода, а також звичайний повітряно-крапельний шлях передачі. Експрес-тести для визначення антигену ротавірусної інфекції продаються в аптеках і аби швидко визначити діагноз доречно ними користуватися».

Сам сказав:


«Складається таке враження, що у охтирчан найбрудніші руки по всій Сумській області або що тести на цю інфекцію продаються тільки в охтирських аптеках, а у інших містах їх немає. Чому до цього часу не забили тривогу, не з`ясували, в чому проблема розповсюдження інфекції? Може, у нас повітря не таке, чи дощ не такий ллє, чи сонце не так світить, чи лікарі не вміють правильний діагноз поставити? Доручаю всім службам, які причетні до вирішення даної проблеми, з`ясувати причини розповсюдження вірусу по Охтирці і усунути їх»

Ігор Алєксєєв, міський голова

На нараді побувала Ліна Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: