Доки охтирчани загартовуватимуться?

13 июля 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю, ГРОШІ, ДОШКА ГАНЬБИ, ЖИТТЯ МІСТА, МИ ЗАПИТАЛИ, ОПАЛЮЄМО ПОВІТРЯ, СИТУАЦІЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 3 коммент. | № 28 (1164)

В охтирських оселях вже третій місяць замість гарячої біжить крижана вода? Чи довго містянам терпіти незручності, з’ясовувала «Роксолана».

З кранів в будинках охтирчан, що користуються послугами ТЕЦ, починаючи з  17 травня і по сьогоднішній день тече крижана вода. Бідолашні змушені загартовуватися, щовечора стаючи під душ з холодною водою. А в кого є малі діти, то систематичне нагрівання води в каструлях на газовій плиті вже добряче набридло. Масове встановлення електробойлерів, як стверджують фахівці енергетичної галузі, не панацея, адже більшість електромереж багатоповерхівок не розраховані на значні обсяги електроспоживання, що з часом може обернутися для містян коротким замиканням та підвищеною небезпекою виникнення пожеж.

Чому охтирчани так довго страждають без гарячої води, яка для більшості з них вже стала неабиякою розкішшю, та коли врешті-решт буде відновлено її постачання, ми запитали у виконуючого обов’язки директора ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» Григорія Юрка:

- Питання відновлення гарячого водопостачання залежить від отримання лімітів природного газу в НАК «Нафтогаз України». На даний момент по цьому питанню проводяться  переговори. Однак це не єдина причина відсутності гарячого водопостачання у літній період. Можу назвати ще декілька.

Станом на 1 липня наше підприємство має заборгованістьперед НАК «Нафтогаз України» за використаний природний газ, яка становить29256,79тис. грн.

Сума заборгованості споживачів послуг перед ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» за інформацією на 1 липня складає 10342,68 тис. грн., в тому чисті населення заборгувало 7 265,61 тис. грн.;бюджет – 2108,26 тис. грн.;інші споживачі – 646,96 тис. грн.;пільги та субсидії – 321,85 тис. грн.

В зв’язку з несвоєчасним прийняттям тарифу на опалення, різниця в тарифі склала 40742,7 тис. грн., у тому числі за 2016 -2017 роки – 37307,6 тис. грн., а за 5 місяців 2018 р.  – 3435,1 тис. грн.

Чи є напрацювання стосовно здешевлення тарифу на опалення та постачання гарячої води?

- У структурі тарифу значний відсоток займає паливна складова – 70%. До 1 серпня 2018 року ціна на природний газ для надання послуг населенню з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не змінюється. Основними факторами впливу на зміну тарифів є зростання цін на природний газ, умовно-постійні витрати, в тому числі електроенергія, паливо-мастильні матеріали, хімреагенти, орендна плата, податки та збори і інше внаслідок зміни закупівельних цін на матеріали, обладнання, послуги. А також зростання витрат на поточні та капітальні ремонти внаслідок старіння обладнання і кількість пошкоджень в результаті його експлуатації.

Які результати гідравлічних випробувань тепломережі? Які ремонтні роботи вже проведені, яка сума коштів була на це спрямована?

- В результаті проведення гідравлічних випробувань на теплових мережах в  Охтирці за період з 22 травня по 12 червня поточного року було виявлено 10 дефектних ділянок трубопроводів головного колектору теплових мереж міста по  вул. Київській, Армійській, Незалежності та  Батюка.

Вищевказані дільниці потребують капітального ремонту із заміною дефектних трубопроводів, що не дає можливості забезпечити подачу гарячого водопостачання охтирчанам.

В період з 29 травня  працівниками ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» вже завершені роботи з відновлення 4 дефектних ділянок трубопроводів теплової мережі міста на по вул. Київській, 3 – по вул. Армійській та 1 – по вул.  Батюка.

До 1 серпня цього року планується завершити ремонтні роботи на теплових мережах міста по вулиці Незалежності та провулку Лісний.

Також в червні місяці виконана планова заміна трубопроводів теплових мереж, мереж гарячого водопостачання та циркуляції до житлового будинку по вулиці Київській, 92.

Загальна вартість виконаних ремонтно-відновлювальних робіт на теплових мережах міста станом на 1 липня складає 193000 грн., витрати на відновлення асфальтобетонного покриття складають 101 014 грн., – зазначив Григорій Юрко.

А що робити мешканцям, які втомилися чекати на бажану мить, коли з кранів побіжить гаряча вода? Застарілі теплові мережі, накопичені борги, незатверджені ліміти – причини відсутності гарячого водопостачання посадовець озвучив, але не назвав конкретної дати його відновлення. Тож доведеться охтирчанам й надалі тремтіти під душем з холодною водою, принаймні доки підприємство не перейде до комунальної власності.

Олена Кириченко

 Комментарии (3)

 

 1. Sergey пишет:

  Интересно получается…. Во первых. Цитата:”- Питання відновлення гарячого водопостачання залежить від отримання лімітів природного газу в НАК «Нафтогаз України». Ни у кого из Ахтырчан не возникал вопрос, а где же наш газ? Зайдем на сайт Укрнафты: https://www.ukrnafta.com/vidobutok И Ахтырка вторая по добыче газа в этой структуре!!!! И мы еще должны выпрашивать какой-то лимит!? Да у нас газ должен быть по цене добычи! Ахтырчане! Вам не обидно? Во вторых. Цитата:”Сума заборгованості споживачів послуг перед ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ»….. А это не должно касаться “нормальных” потребителей, это проблема ТЭЦ. Отключайте таких потребителей, через суд, через реструктуризацию долга, еще как-то…Но почему должны страдать порядочные потребители? Жалко пенсионеров у которых нет денег на покупку бойлера, зато они “по старой” своей закалке, с пенсии сначала платят платежи. И в третьих, на комментарий comrada, цитата:”И под мудрым руководством вальцмана и гройсмана уверенно идем в е…опу. Тут я согласен, наше правительство обещало привести нас в Европу, так оно нас уже и привело. В Средневековую. Оно же не говорило в какую… Моемся в корытах, тазиках, частный сектор переходит с газового отопления на дровяное. Так, что верной дорогой идете товарищи!

 2. Пионер пишет:

  Тi що крокують в ЕС не можуть бути брудними.I гаряча вода якась не потрiбна будiвникам гiперлупу

 3. comrad пишет:

  Горячая вода и централизованное отопление – советский пережиток, подлежит декомунизации.
  Так-что и не надейтесь.
  И под мудрым руководством вальцмана и гройсмана уверенно идем в е…опу.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: