Хто привласнив 10 гектарів?

19 июля 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю, ЖИТТЯ МІСТА, НОВИНИ | Нет комментариев | № 29 (1164)

Близько 10 га земель нашого міста використовуються без належного оформлення.

Про це на апаратній нараді при міському голові повідомила начальник відділу земельних відносин Охтирської міської ради Інна ЛИСЕНКО


На території міста Охтирка обліковується 3186 га земель, з них:  земель під житловою забудовою                      193.0219 га,  землі промисловості                                            205.8695 га,  землі громадського призначення                     351.6060 га,  землі транспорту та зв’язку                                    58.8317 га,  землі технічної інфраструктури                      22.0126 га.

Земельні ділянки комунальної власності надаються громадянам, фізичним особам-підприємцям, юридичним особам для здійснення різних видів діяльності (в тому числі підприємницької) у власність, постійне користування або тимчасове користування на умовах оренди. В постійне користування передано 568,4 га (29%) земель комунальної власності, у власність – 1258,9 га (65%).

Загальна площа земель, наданих в оренду для підприємницької діяльності з категорії земель житлової та громадської забудови та земель промисловості  становить 122,7 га, які використовують 622 орендарі згідно з укладеними договорами оренди землі. Це складає 6 % загальної площі земель, наданих у власність та користування.  Всього – 1950 га, або 61 % всієї площі земель.

Орендна плата за земельні ділянки нараховується і сплачується відповідно до ставок, затверджених міською радою згідно до цільового використання земель та виду економічної діяльності, який на ній здійснюється. Законодавством передбачено, що мінімальний розмір орендної плати за землю не може бути меншим від ставки земельного податку, затвердженого органом місцевого самоврядування, максимальний – не більше 12 % та може перевищувати цей розмір у разі надання в оренду земельних ділянок на земельних торгах. Середня ставка по місту становить  3  % від нормативної грошової оцінки земель міста. Розмір орендної плати 1 м2  земель комерційного призначення становить  від  16,00 грн. до 50,00 грн.  за рік в залежності від місця знаходження земельної ділянки та її функціонального призначення.

Значним резервом забезпечення надходжень орендної плати за землю є укладення договорів оренди землі із суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки без документів, що посвідчують право користування ними. Такі громадяни запрошуються на засідання комісії з питань самоврядного контролю, використання та охорони земель. Членами комісії здійснюються обстеження земельних ділянок, складаються акти, які передаються на комісію по відшкодуванню збитків у вигляді неотриманого доходу до бюджету міста. Акти збитків подаються на затвердження виконавчого комітету. Після чого матеріали передаються до місцевої  прокуратури.

На даний час стягнуто збитків до бюджету міста за користування трьома земельними ділянками  площею 0,6423 га на суму 177 тис. грн., знаходяться на розгляді в судах різних інстанцій – 4 справи на суму 455,2 тис. грн. на площу – 2,0577 га, передано  матеріали до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування  – по чотирьох земельних ділянках, площа яких становить 1,2457 га,  на суму 428,4 тис. грн.

Протягом 2017 року – І півріччя 2018 року укладено 139 договорів оренди землі, з них по нововідведених земельних ділянках та в результаті вжитих заходів самоврядного контрою – 15 договорів на площу 1,5190 га, що надало можливість отримати до бюджету 288,3 тис. грн. додаткових надходжень.

На жаль, значні площі земель міста поки що використовуються без документів, що підтверджують право власності на них. Відділом земельних відносин постійно здійснюється комплекс заходів щодо залучення суб’єктів господарювання до оформлення права оренди на земельні ділянки та забезпечення надходжень плати за землю до міського бюджету.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: