Не допустіть пожежі в лісі,

6 августа 2018 | 101 ІНФОРМУЄ, АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий |

Стомившись від міста, його метушні, шуму та проблем, люди прагнуть знайти спокій на лоні природи. Дуже часто для свого відпочинку вони вибирають ліс. Він приваблює нас своєю прохолодою, тихим шелестом листя, ягодами та грибами. До лісу йдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. Проте, невміння правильно поводитись з вогнем – це перша причина можливого виникнення пожежі. Більшість людей помилково вважають, що спека – основний фактор виникнення пожежі влітку, але це не так. Як не прикро, більшість із них трапляється через людську недбалість та невміння правильно поводитись з вогнем. У літній період особливо популярними є лісові пікніки, тому навіть такі дрібниці як недогашене багаття чи куріння в лісі можуть спричинити масштабне загорання. Пожежа може статися також під час грози, якщо блискавка влучає в дерево і спричиняє його займання, проте це доволі рідкісне явище.

У якому місці найбезпечніше розпалювати багаття?

Для цього на території лісу чи парку існують спеціально відведені зони із мангалом чи предметом, який його замінює. Якщо ж ви хочете розпалити вогонь у дикому лісі і це дозволено, підготуйтеся до цього заздалегідь. Спочатку, розчистіть обрану ділянку від хвої, сухого листя. Зробіть в землі заглиблення та обкладіть його камінням. Тільки тоді можна розпалювати вогонь і готувати на ньому їжу. Опісля вогнище залийте водою та присипте землею.

Як діяти, якщо пожежа все ж таки відбулась?

Головне, не панікувати. Використовуйте для гасіння полум’я підручні засоби: воду, сік чи навіть пиво. Можна використати шмат тканини, покривало, підстилку і накрити нею полум’я . Якщо цих речей немає- спробуйте з гілок зробити імпровізований віник і ним пригасити вогонь. Ці прості заходи допоможуть зупинити невелике загоряння, проте якщо пожежа набула великих масштабів та швидко розповсюджується, слід негайно телефонувати за номером 101.

 Комментарии (1)

 

  1. прохожий пишет:

    Лес,конечно жаль,но беда в том,что лес -это уже не “наше богатство”,а какого-то зажравшегося капиталиста,так,что народ и простые люди ,мало,что от этого потеряют

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: